Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Mehanička radionica za pile
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-03-11, 19:22   #11
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

hehe...ne, nisam Mirko, niti najmanje. Ima tu na forumu puuuno boljih stručnjaka od mene. Konkretno ovim temama nekad je "žario i palio" gospon "puknuti".Hebi ga, sastaviš 10tak motorki i dalje je samo varijacija na temu:D. A na te male strojeve sam općenito lak:finga::rolfer:

Posljednje uređivanje od jeffy : 15-03-11 at 16:08
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-03-11, 19:54   #12
karabaja
Super Uvaženi Član

karabaja avatar

Član foruma od: 23.02.2011
karabaja je na dobrom putu
Početno

tebe i savorisa poštujem mao tatu i mamu:prayer:
samo se dogovorite tko je tko:p
ja pišem vlastita iskustva iz prve ruke ali vi ste mi uzori:partyman:
Nepročitano 18-03-11, 08:27   #13
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

što se tiče štelovanja motorki bolje ti je slušaj više JEFFYa nego mene , nisam neki poznavalac motorki , radim ih samo za sebe jer ne vjerujem majstorima

a inače prezirem sve dvotaktne mašine a pogotovo one koje se pale na kanap i na koju nemože da se sjedne i vozi :mrgreen:
Nepročitano 18-03-11, 12:09   #14
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

imam problem sa stihl 056 u leru joj uspijem nastelat ler ali jedva ili se vrti ili crkne, a kada ju nakrenem na bok crkne odmah.Na hladno pali ko metak kad se zgrije malo teze.I jos jedna stvar mjenjali smo one membrane na karburatoru svjecica je dobra sta da radim gas prima jebacki pili ko luda snage ima na pretek...pozzzz
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-03-11, 12:38   #15
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

Hm, po meni bi moglo biti da su ti semeringi na radilici prolupali, e sad, najbolje bi bilo da nađeš neki servis da ti izmjere dal ti semeringi puštaju. (to povezujem s time da teško reguliraš ler gas, zatim da se gasi kod naginjanja i kad se zagrije). Raspitaj se koji servis to ima, jer neki budu te čudno gledali dok ih tak nešt pitaš:madmana:. Postoji još jedna način, meni osobno nije baš pouzdan, a to je da dok radi pošpricaš sa nekim Brake ili carb cleanerom(za silu i WD40) prostor oko semeringa pa ak se mjenjaju okretaji to bi bilo to. Zajeb je da nemaš baš neki pristup, a po gotovo ne pod magnet. To preporučam jer veliš da je rasplinjač u redu...Impulsno crijevo i sito u rasplinjaču si provjeril?:scratch. Dosta je nezahvalno to tak savjetovati, ali sretno!

Posljednje uređivanje od jeffy : 18-03-11 at 12:55
Nepročitano 18-03-11, 12:56   #16
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od jeffy Vidi poruku
Hm, po meni bi moglo biti da su ti semeringi na radilici prolupali, e sad, najbolje bi bilo da nađeš neki servis da ti izmjere dal ti semeringi puštaju. (to povezujem s time da teško reguliraš ler gas, zatim da se gasi kod naginjanja i kad se zagrije). Raspitaj se koji servis to ima, jer neki budu te čudno gledali dok ih tak nešt pitaš:madmana:. Postoji još jedna način, meni osobno nije baš pouzdan, a to je da dok radi pošpricaš sa nekim Brake ili carb cleanerom prostor oko semeringa pa ak se mjenjaju okretaji to bi bilo to. Zajeb je da nemaš baš neki pristup, a po gotovo ne pod magnet. To preporučam jer veliš da je rasplinjač u redu...Impulsno crijevo i sito u rasplinjaču si provjeril?:scratch. Dosta je nezahvalno to tak savjetovati, ali sretno!
a karburator i te membrane su mi kao u nekom srvisu mjenjali vec a jedan majstor mi je rekao da je mozda kuciste puklo ili ovo sta si ti naveo na radilici?
Nepročitano 18-03-11, 13:00   #17
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

Je isti simptomi su i kad napukne kučište ili negdje na brtvi kad popusti, ali me ovo spomenuto naginjanje vuče na semeringe....sve je moguće...Nisam nikad slagal 056, al na kraju krajeva, semerinzi ti koštaju 15-20kn/kom pa ak ih sam mjenjaš nije neki trošak....mislim da bi se trebali dati sa vanjske strane zamjeniti:scratch

Posljednje uređivanje od jeffy : 18-03-11 at 13:05
Nepročitano 18-03-11, 13:11   #18
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Citiraj:
Je isti simptomi su i kad napukne kučište ili negdje na brtvi kad popusti, ali me ovo spomenuto naginjanje vuče na semeringe....sve je moguće...Nisam nikad slagal 056, al na kraju krajeva, semerinzi ti koštaju 15-20kn/kom pa ak ih sam mjenjaš nije neki trošak....mislim da bi se trebali dati sa vanjske strane zamjeniti:scratch
15-20 kuna ja mislio 200 300 kuna? a jel to problem promijenit ovi kazu tu kod mene da nema djelova za nju bas di bi bilo jel ti znas?
Nepročitano 18-03-11, 13:21   #19
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

Oni budu ti zaračunali posao, njima je sve jedno dal ju bude rastavil na proste faktore kod slaganja ili ne...Slažem se da je za te neke modele jako teško nači dijelove, al konkretno 99% slučajeva semerinzi su normirani dijelovi. Ne znam ti mjere, al ako ga isčupaš van izmjeriš mu unutarnji promjer, vanjski i debljinu i pošalješ upit npr SET Bjelovar. Ne reklamiram, ali sam tamo uspio nači colove semeringe:supz:. Imaš negdje na forumu sam metnuo popis sastavnih dijelova za sve Stihlove model, možda su tamo dane dimenzije...
evo tu je, imaš sve dano
http://www.smaf-touseau.com/rubrique...d_rubrique=275
Nepročitano 18-03-11, 13:29   #20
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Citiraj:
Oni budu ti zaračunali posao, njima je sve jedno dal ju bude rastavil na proste faktore kod slaganja ili ne...Slažem se da je za te neke modele jako teško nači dijelove, al konkretno 99% slučajeva semerinzi su normirani dijelovi. Ne znam ti mjere, al ako ga isčupaš van izmjeriš mu unutarnji promjer, vanjski i debljinu i pošalješ upit npr SET Bjelovar. Ne reklamiram, ali sam tamo uspio nači colove semeringe:supz:. Imaš negdje na forumu sam metnuo popis sastavnih dijelova za sve Stihlove model, možda su tamo dane dimenzije...
evo tu je, imaš sve dano
http://www.smaf-touseau.com/rubrique...d_rubrique=275
u zadnje vrijeme susrecem sve neke dobre ljude na forumu hvala puno treba mi motorka za utorak tak da nevjerujem da ce mi itko moc to slozit do tada budem jos probao radit sa njom pa cu to zamijeniti poz i hvala!
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
DOLMAR motorne pile zgzac Šumarstvo 64 31-10-15 12:24
Motorne pile Stihl hrvoje999 Potražnja 3 30-03-13 13:12
evo pile c-355 agromaner Naši traktori i mehanizacija 15 05-10-12 08:45
poljoprivredne škole i škole za mehaničare tinda Svaštara 15 27-01-12 17:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:32.