Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Peći, na drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-01-17, 14:35   #531
plus
Regularni Član

plus avatar

Član foruma od: 07.01.2016
plus ima spektakularnu auruplus ima spektakularnu auru
Početno Re: Peći, na drva

Citiraj:
Prvotno napisano od mijo Vidi poruku
Za gusane kotlove rađene za balkansko tržište se pričalo da je čest problem bila poroznost ( šupljikavost ) gusanih odljevaka . To bi mogao biti uzrok pucanja ,ali to je ipak rekla-kazala...
Ja tridesetak godina imam gusnati sobni kamin - bez vode. Sad je u klijeti u goricama. Pukla mu je stranica desetak centimetara, tu nije bilo hladne vode ni udaraca s drvima. Stari je umoran je i to je to. Izgorel i pukel mu je rost / rešetka, danas prije podne sam ga bil čistil, da bude spreman za novu potpalu. Nema tu varenja i popravka, tko ne vjeruje neka proba takav gus zavariti.
Stjecajem okolnosti na poslu je oko mene sve sami gus, kod nas ga lijevamo i obrađujemo, tak da mi nije strana kovina, strani metal. Friško odlijani gus se u rukama mojih kolega s posla vari tak kak puter.

Sve se savija dok je mlado, a dok je starije počne pucati, tako i lijevano željezo - gus.
Gusnati radijatori i gusnati kotao nisu u istim uvjetima eksploatacije. Kotao se milijun puta šokira temperaturnim šokovima, milijun ga puta bubne cijepanica, grizu ga kemijski spojevi koji nastaju prilikom gorenja drva, ugljena. otpada...

Moraju nekaj zaraditi i oni koji lijevaju gusnate kotlove zar ne.
plus je odsutan   Odgovori s citatom

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
kalači drva zoki Šumarstvo 3194 Jučer 22:45
banzek za piljenje drva stjepan168 Ostali priključci 114 08-02-17 19:24
Svojstva drva gpugelni Šumarstvo 26 19-03-13 11:46
K:Drva za ogrijev hitno Loncin Potražnja 0 18-03-13 14:39

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:39.