Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Izračun otvaranja EKO peradarske farme nesilica
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-02-12, 18:06   #11
donmarco
Regularni Član

Član foruma od: 28.02.2011
donmarco je na dobrom putu
Početno

Saznao ja još novosti.
Ako želimo imati EKO jaja za prodaju,moraš imati posebnu prostoriju, koja ima MTU, za klasiranje i štambiljanje jaja.MTU - min teh uvjeti. Naravno moraš imati i stroj. Sad sljedi zvanje da vidimo što je sve potrebno za to.
donmarco je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 16-02-12, 13:16   #12
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

Nemojte misliti da vas odvraćam od posla ali mislim da se za 70-100 komada kokoši ne isplate takva ulaganja. To je sve napamet rečeno i treba staviti na papir ali mislim da je to malo preveliko ulaganje za tak mali posao.. Da je 200-300 komada možda bi se isplatilo. Bolje nabavite pure ili guske pa ih uzgajajte na toj površini.
Nepročitano 16-02-12, 13:32   #13
donmarco
Regularni Član

Početno

Naravno da neću ulaziti u posao koji ne nosi zaradu, prvo sve stavljam na papir, ali me interesira što je sve potrebno i koliki su ulozi.
Tu oko mene ima slobodne zemlje od starijih gospodarstava, pa ima mjesta za proširenje. Najvažnija stvar u cijeloj priči je pakirnica - sortirnica i prostorija za veterinare. Sutra idem na razgovor sa inspektorom da vidim što je sve potrebno. Kokoši su trenutačno najmanje važne, jer je izgleda po informacijama prikupljenim do sada sa njima najmanje problema. Ne podcjenjujem taj segment, nego je administracija u pitanju, koja je problem. :madmana:
Zato do sada ni ne postoji EKO farma za proizvodnju jaja u Hrvatskoj.
Svi sugovornici su mi rekli da vani ne postoji toliko prepreka, kao kod nas.
Nepročitano 16-02-12, 13:40   #14
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

E pa o tome ja i pričam... Kod nas ništa nije kao vani, briju na neku Europu,a oni nam se smiju kakvu birokraciju imamo. Pod motom pokretanja poljoprivrede se skriva sustavno uništavanje sela i malih gospodarstava. Pogledajte samo kaj je bilo sa sirom i vrhnjem, prije su tržnice bile pune, sad nema skoro pa nikoga.. Kod nas ne postoji niti jedna Eko farma, zašto? Ljudi bi krenuli s nečim ali kad vide kakva je papirologija odustanu jer jednostavno nemaju računice. Znate i sami, prije 30-40g, pa čak i manje je cijela obitelj mogla živjeti od toga kaj je uzgojila doma na svojem dvorištu, sve eko-uzgoj, nikad se niko nije otrovao od toga,a sad izmišljaju toplu vodu.. Sad hoćeš imat kokoši moraš imati specijalne prostorije i strojeve, hoćeš imat zečeve trebaš imat posebne prostorije....
Nepročitano 20-02-12, 21:46   #15
donmarco
Regularni Član

Početno

Ja još uvijek zovem na sve strane, i napokon sam došao kao do osobe, ali danas se ne javlja cijeli dan na telefon, jer je na sastanku.
Najmanja sortirka je cca 4500 eura, nova, 100% avans.
Nepročitano 21-02-12, 19:31   #16
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Uh, puno je to, jako puno :D Za 70 komada je teško isplativa, 4500 € je protuvrijednost cca 30 000 jaja.
Nepročitano 21-02-12, 22:15   #17
donmarco
Regularni Član

Početno

Imam riješenje, sada samo trebam, pronači financ ministra, danas je bio božiji dan, iako sam Josipović. Pa nemože sve biti u životu tako komplicirano, da nemožemo pronaći rješenje.
Nepročitano 01-03-12, 09:01   #18
donmarco
Regularni Član

Početno

Sve je na papiru, mislim financije, ne isplati se EKO farma nesilica na 1 Ha. Njih 230 nemože pokriti (toliko je dozvoljeno na Ha) proizvodnju. Hrana je najveća stavka, po trenutačnim cijenama, što je skup kukuruz????
A jaja u prodaji ne bi smjela biti ispod 3 kn/kom. I to sam malo rekao.
Nesmiješ staviti više kokoši na Ha, zbog nitritne direktive, tako piše u pravilniku, e sad za to smo glasali, EU.
Ovo s veterinarima i prostorijom nije problem, ukinuto je. Nek se tušira doma, kaj mora svaki dan.....:D
Nepročitano 10-12-12, 22:11   #19
inner
Početnik

Član foruma od: 10.12.2012
inner je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od donmarco Vidi poruku
Sve je na papiru, mislim financije, ne isplati se EKO farma nesilica na 1 Ha. Njih 230 nemože pokriti (toliko je dozvoljeno na Ha) proizvodnju. Hrana je najveća stavka, po trenutačnim cijenama, što je skup kukuruz????
A jaja u prodaji ne bi smjela biti ispod 3 kn/kom. I to sam malo rekao.
Nesmiješ staviti više kokoši na Ha, zbog nitritne direktive, tako piše u pravilniku, e sad za to smo glasali, EU.
Ovo s veterinarima i prostorijom nije problem, ukinuto je. Nek se tušira doma, kaj mora svaki dan.....:D

ako se može znati.. kakav je rasplet ove priče?

ja sam se baš počeo baviti sličnom mišlju..
inner je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-12-12, 23:41   #20
donmarco
Regularni Član

Početno

Stalo.
230 kokoši x 80 % jaja, recimo nesivost to je 180 na dan x 3 kn, 540 kn na dan, u idealnim uvjetima, da ne kažem da je noćas kod mene bilo -12 i da su koke odmah spustile proizvodnju za 60 %, što znači da sutra nebih mogao ispuniti ugovor o isporuci jaja za poznatog kupca, ili u sljedećem periodu.
na 10000 m 2 230 kokoši ?????
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Gradnja farme ! Sesva Stočarstvo 280 29-06-15 12:36
gradnja svinjogojske farme stulic Svinjogojstvo 42 27-06-15 22:08
LEGALIZACIJA FARME MOCO Svaštara 42 12-12-12 12:17
Savjeti za najekonomicniju ishranu nesilica? Kokosar Peradarstvo 16 25-05-12 15:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:45.