Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Prskalice - Šprice - Škropilnice za vinograd
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-02-12, 13:01   #11
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od outlanderzg Vidi poruku
Po mojoj procjeni izdržala bi 3-4 reda obostrano. Stvarno su ok šprice. Je da malo više daš u startu ali dugoročno se isplati. Jedino kaj zna otići je brtva na klipu (rijetko ako je čista kaca u kojoj se radi materijal, bez nekakvog pijeska ili hrđe - komplet je 150 kn) i mala opruga u na ventilu mlaznice ako se pre dugo ostavi (ja preko zime :madmana u stisnutom položaju.
To je istina, to se i meni dogodilo, ali oprugu van, malo ju rastegnul, i ko nova.
Kod mene je na praktički vanjskoj temp, pa se trudim da je dobro ocjedim prije spremanja.
Imam i ja ravnu(I) diznu, ali mi je bolja "O" dizna. Jednostavno "I" dizna ne pase u svim položajima pa ju izbjegavam. Dobro, ja si uzmem vremena, namam ja tak puno, pa onda na 3-4cm od rozgve i pumpam čisto lagano i doslovno operem. Naravno, idem samo sa jedne strane.
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-02-12, 13:14   #12
josix
Uvaženi Član

josix avatar

Član foruma od: 08.11.2010
josix će uskoro postati poznatjosix će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od outlanderzg Vidi poruku
Po mojoj procjeni izdržala bi 3-4 reda obostrano. Stvarno su ok šprice. Je da malo više daš u startu ali dugoročno se isplati. Jedino kaj zna otići je brtva na klipu (rijetko ako je čista kaca u kojoj se radi materijal, bez nekakvog pijeska ili hrđe - komplet je 150 kn) i mala opruga u na ventilu mlaznice ako se pre dugo ostavi (ja preko zime :madmana u stisnutom položaju.
a uvik ima malo smeća, a kad pogledaš, te gumice su potrošni materijal...
i naučil sam na vlastitoj koži da treba špricu dobro isprat sa vodom nakon korištenja, pogotovo crijevo, odnosno mušicu, dizu, jel...

@jeffy - kad nema lišča mi svejedno idemo i sa jedne i sa druge strane, imam stupe sa žicum, pa je nezgodno mlatarat oko trsa s druge strane...
Nepročitano 15-02-12, 13:25   #13
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

Znam kaj misliš, imam i ja na žici, al sam došel do spoznaje da dok tak prskam, valjda zbog adhezije i gravitacije ili čega več:scratch, bude kompletni trs okupan, skroz okolo
Nepročitano 15-02-12, 13:29   #14
josix
Uvaženi Član

josix avatar

Početno

probal bum tu tehniku na manjem vinogradu...
al probal jednom, pa kad treba 2000 trsova tak pošpricat, i petljat kroz žicu svaki trsi, dobiš slom živaca
Nepročitano 16-02-12, 07:51   #15
BAGERISTA
Gost

Početno

Čeka josa šta nemaš onu gore na vrh brda pa samo,,,,cijev provučeš do dolje...........:shock:
Ili misliš izbacit,,,i uzet ovu leđnu,,,i ugradit na nsebi 4x4i onda negdje u hlad pa

Sad još malo rezidba,,,,,,,,,,,,,ima da ih porežemo kako triba,,,,ovo lito..evo cila zima bez ijedne travke unutra........odradilo se s
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-02-12, 08:30   #16
josix
Uvaženi Član

josix avatar

Početno

ma imam, ali ta prejako šprica, pa dok nema lišča bacam materijal uokolo bezveze, to baš nije eko a i košta...

ali imam i doma vinograd, 400 trsa, njega špricamo sa leđnom, jer nemam šlaufa doma, ovaj u velikom vinogradu je dugačak oko 120 metara, pa ga nije zgodno nosit i premještat...

vinogradi su 2km udaljeni

zimsko špricanje dakle, ide sa leđnim špricama, a i voćke pošpricamo sa crvenim uljem također sa leđnim špricama...
Nepročitano 16-02-12, 08:40   #17
BAGERISTA
Gost

Početno

A ti josa mislija zimsko,,,,,,,,,,,,,,,e to se slažem........:prayer::prayer:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-03-12, 16:47   #18
dafija89
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.03.2012
dafija89 je na dobrom putu
Početno

Planiram kupiti prskalicu, izbor je pao izmedju Stihl SG 20 i Solo 425 + manometar. Stihl je otprilike skuplja nekih 100 kn. Prskalicu mislim koristit prvenstveno za prva dva do tri prskanja, a za daljnju upotrebu imam motornu prskalicu. Koja je isplativija za kupnju, te samim time i kvalitetnija?
dafija89 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-12, 10:02   #19
josix
Uvaženi Član

josix avatar

Početno

ja sam u subotu kupio dvije šprice Solo 425, sad ti je cijena sa novim PDV-om oko 980kn

šprica ti ima ispod poklopca i sica klip, na kojem je regulator.
riktaš, dali će davat pritisak od 1-4 bara...
znači, nemreš ju prepumpat, kad postigne npr 4 bara, a ako i dalje pumpaš ko sivonja, višak ispušta preko regulatora.

a ako ti je 4 bara premalo, imaš u paketu čep-regulator, njega nemreš štelat, nego drži do 6 bara.
Manometar je nepotreban.

plastika mi izgleda vrhunska, i proizvodi se u njemačkoj od početka postojanja firme...

kupio sam je jer su dečki u postovima iznad rekli da su zadovoljni sa špricom, ja je nisam još koristil, ali na prvi dojam sam prezadovoljan.

to je to kaj se tiće SOLO šprice, za stihl ne znam kakva je...
Nepročitano 06-03-12, 11:24   #20
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Početno

O Stihlovim prskalicama ima malo spoznaja, svega 2-3 godine su na tržištu, tak da tu neka iskustva ne budeš pobral...A solo, kaj da ti velim, već blizu 40 godina se proizvode.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Prskalice LEŠKO OPG HORVAT Ostali priključci 12 17-04-17 11:39
Podizanje i sadnja vinograda - šta i kako? bajki Radovi u vinogradu 134 15-02-17 21:51
Žica i ankeri za vinograd...šta uzet? marijankupa Radovi u vinogradu 22 01-03-15 18:45
Leđne motorne šprice Alen Ostali priključci 19 19-08-10 00:18

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:35.