Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Zelena gnojidba
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-05-12, 21:44   #21
MATIJA CASE
Super Uvaženi Član

MATIJA CASE avatar

Član foruma od: 06.08.2008
MATIJA CASE će uskoro postati poznatMATIJA CASE će uskoro postati poznat
Početno

8-10 kg/ kj, 12 kn /kg

prošle godine sam išel 2 put gruberom , us to da je bilo prije podrivano, ove godine pošto bude puno isječkane slame od tritikala, i kosil bude malo višlje, prvo bum zmalčiral do zemlje , pa podrivanje , te dok bude vrijeme sjetve gore sa rd + s, a ako bude kišna godina da se nebude dalo podrivat onda nebum ni malčiral nek bude zoral na nekih 15 cm i gore rd+s, i što je najvažnije prije oranja ili sijetve gore gnojnica kvalitetna 4 cisterne /kj, to je 24 000 l...

zaštita netreba....:mrgreen:
MATIJA CASE je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-05-12, 00:57   #22
BELEC7340
Uvaženi Član

BELEC7340 avatar

Član foruma od: 10.07.2009
BELEC7340 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od MATIJA CASE Vidi poruku
8-10 kg/ kj, 12 kn /kg

prošle godine sam išel 2 put gruberom , us to da je bilo prije podrivano, ove godine pošto bude puno isječkane slame od tritikala, i kosil bude malo višlje, prvo bum zmalčiral do zemlje , pa podrivanje , te dok bude vrijeme sjetve gore sa rd + s, a ako bude kišna godina da se nebude dalo podrivat onda nebum ni malčiral nek bude zoral na nekih 15 cm i gore rd+s, i što je najvažnije prije oranja ili sijetve gore gnojnica kvalitetna 4 cisterne /kj, to je 24 000 l...

zaštita netreba....:mrgreen:
da, ovisi kakvo bude ljeto...tu nasječkanu slamu odma izgrubiraj pa još jednom prije sjetve i amen...a možda i nebu trebalo prije sjetve...sve ovisi...
zaštita možda potrebna ak je napadne buhač...insekticid i to je to...

ja bum isto grubiral, a kam bum vozil gnojnicu ili gnoj to bude išlo plitko oranje i to je to...čim jeftinije da se napravi...
Nepročitano 25-05-12, 08:11   #23
tibor88
Super Uvaženi Član

tibor88 avatar

Član foruma od: 03.09.2007
tibor88 ima spektakularnu aurutibor88 ima spektakularnu auru
Početno

nisam ni znao da ima takav korijen. zanimljivo..
desava li vam se da se u iducoj kulturi koju sijete pojavi rauola? ima li problema s tim?
tibor88 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-05-12, 16:09   #24
MATIJA CASE
Super Uvaženi Član

MATIJA CASE avatar

Član foruma od: 06.08.2008
MATIJA CASE će uskoro postati poznatMATIJA CASE će uskoro postati poznat
Početno

ne dešava se , barem kod mene...a korjen ima kvalitetan...:roll:
MATIJA CASE je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-12, 10:50   #25
ivica10
Regularni Član

Član foruma od: 07.11.2011
ivica10 je na dobrom putu
Početno

Pozdrav.Ima ko za prodat sjeme rauole ili zna di mogu kupit?
ivica10 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-12, 15:00   #26
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodan
Početno

sad je još rano da netko ima, osim lanjske,kombajnira se kad i uljana repica, ja kupim podravski list posle kombajniranja i u njemu u oglasima nađem, bude i po 5kn/kg.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-12, 03:46   #27
Pierre
Početnik

Član foruma od: 02.09.2011
Pierre je na dobrom putu
Početno

Bok,
može mi jedna dobra duša reči precizni latinski naziv "raole"? A tražim i sjeme suncokreta, facelije i gorušice, gdje bi to mogao naći?
Hvala unaprijed.

Posljednje uređivanje od Pierre : 21-07-12 at 03:49 Razlog: zaboravio podatke
Pierre je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-12, 10:18   #28
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

bhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodan
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Pierre Vidi poruku
Bok,
može mi jedna dobra duša reči precizni latinski naziv "raole"? A tražim i sjeme suncokreta, facelije i gorušice, gdje bi to mogao naći?
Hvala unaprijed.
rauola: porijeklom iz njemačke, nastala mješanjem uljane repice i rotkve, latinski naziv: Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers, engleski naziv: Fodder radish.
sjeme facelije i gorušice ima u sloveniji a možda i njihovim apotekama kod nas ako ih ima: semenarna ljubljana.
Nepročitano 21-07-12, 13:28   #29
Pierre
Početnik

Član foruma od: 02.09.2011
Pierre je na dobrom putu
Smile

Citiraj:
Prvotno napisano od bhorv Vidi poruku
rauola: porijeklom iz njemačke, nastala mješanjem uljane repice i rotkve, latinski naziv: Raphanus sativus L. var. oleiformis Pers, engleski naziv: Fodder radish.
sjeme facelije i gorušice ima u sloveniji a možda i njihovim apotekama kod nas ako ih ima: semenarna ljubljana.
Hvala na podacima, nisam bio siguran jer radim na francuskim dokumentima o zelenoj gnojidbi ali nisu svi latinski nazivi stavljeni pa moram malo žonglirati sa jezicima.
Našao sam gdje kupiti rauolu (u BJ kod nas), faceliju (njuškalo!), jedino gorušicu nemam još, a to je paradoks jer odrastao sam u Dijon-u, poznati po senfu...
Kontaktirali smo sjemenarnu zagreb i nemaju ništa pa su nam savjetovali se obratiti direktno semenarni ljubljana, međutim morao bi to uvesti pa se pitam koliko mi se isplati. Sledeću godinu mislim uvesti puno veću kolićinu tih sjemenja iz Francuske jer gubim previše vremene tražući...
Svi počeci su teški:|
Uglavnom hvala na poruki i možda slijedeću subotu bi mogli na kavu u Mali Paris u Ludbregu? Volim sresti forumaše uživo, uvijek je interesantno.
LP
Pierre je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-12, 14:11   #30
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Početno

Uglavnom hvala na poruki i možda slijedeću subotu bi mogli na kavu u Mali Paris u Ludbregu? Volim sresti forumaše uživo, uvijek je interesantno.
LP[/QUOTE]
hvala na ponudi ali drugi put jer vjerujem da ću sljedeću subotu dočekati na jadranu.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Gnojidba oraha rajko Gnojidba i zaštita voća 7 12-12-13 17:50
Ishrana povrća i gnojidba drmr Povrtlarstvo 41 02-05-13 20:09
Ispumpavanje septičke - gnojidba ludimilojko Povrtlarstvo 42 02-04-13 22:08
Zelena rezidba Njoko Agrotehnika u voćarstvu 19 27-08-12 21:09
Zelena rotokosa made in Poland StricVujc Traktorske kose 15 27-08-11 00:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:03.