Razne obavijesti, poruke... Obavijesti o raznim događajima, sajmovima, sastancima članova, čestitke praznika, čestitke članovima...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-06-13, 11:54   #11
Zombie
Uvaženi Član

Član foruma od: 29.03.2013
Zombie je na dobrom putu
Početno Re: Otpor GMO-u

i sada je gmo prisutan samo sto se o tome bas i neprica...evo iz jedan clanak...
'U našoj Vladi se nalazi krtica'

Radionici je nazočio i umirovljeni sveučilišni profesor genetike i oplemenjivanja bilja Marijan Jošt, koji je stigao tek nakon intervencije saborske zastupnice Marijane Petir, jer prethodno nije pozvan na skup.

- Genetičko inženjerstvo je loša znanost u službi velikog biznisa. U našoj Vladi se nalazi krtica, no ja ne mogu reći tko je to. Što to znači krtica? Multinacionalne kompanije koje imaju ogromnu financijsku moć kupuju ljude, utjecajne političare i znanstvenike i preko njih ulaze u pojedine države i bojim se da se to događa i u Hrvatskoj. Ovakav skup, s ovakvim čovjekom je na žalost ruglo. Naš Zavod za javno zdravstvo tvrdi da u 3000 uzoraka nijedan nije bio pozitivan na GMO, a prije nekoliko godina osječki Zavod je u 30 uzoraka našao 14 pozitivnih, nakon čega je ravnatelj bio smijenjen. To vam sve govori - zaključio je Jošt. "
prije je bilo a sada nema,baaas prije je bilo skoro 50%a koliko je tek sada????

Nepročitano 27-06-13, 22:35   #12
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodan

neka kupuju političare i ostalu gamad ali mene neče kupiti a mislim da nemislim samo ja tako. prije če kupiti njih nego nas male. oni su gladni svega a biče još i gladniji i željniji. nema tih para koje me mogu kupiti kad znam da nešta nevalja. ma nek se gone u pm
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-13, 21:13   #13
ajkula
Super Uvaženi Član

ajkula avatar

Član foruma od: 01.06.2011
ajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mraku

Ove najave ne slute na dobro,prokleti Monsanto i njegovi eksperimenti,http://www.agroklub.com/prehrambena-...-europi/10749/
Nepročitano 23-08-13, 21:02   #14
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

ja moram biti iskren i reci da,ako takvi hibridi smanje troskove proizvodnje,i budu se mogli prodati,i daju dobar prinos,necu puno razmisljati o tome sijati ih ili ne. povratka vise nema,toga moramo biti svjesni,gmo dolazi na nasa polja bez obzira na sve,a priliku za dobar posao,u ovim vremenima,bilo bi ludo propustiti.
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-08-13, 08:38   #15
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo1990 Vidi poruku
ja moram biti iskren i reci da,ako takvi hibridi smanje troskove proizvodnje,i budu se mogli prodati,i daju dobar prinos,necu puno razmisljati o tome sijati ih ili ne. povratka vise nema,toga moramo biti svjesni,gmo dolazi na nasa polja bez obzira na sve,a priliku za dobar posao,u ovim vremenima,bilo bi ludo propustiti.
http://www.youtube.com/watch?v=ziia0CyvKkM

informiraj se

Jednom korišteni herbicidi na tvojoj zemlji daje njima eksluzivu na sjeme i proizvodnju na tvojoj zemlji.
tj. ako poskupi sjeme nemožeš otić drugom dobavljču.
Film je dug ali ti ga moraš vidjet.

I što ti znače 3 dobre godine ako si poslije rob.
Nepročitano 24-08-13, 09:15   #16
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

ti meni stavis sto videa protiv gmo-a i monsanta,ja tebi stavim sto videa za gmo i monsanto,i prepiremo se unedogled. ne vjerujem vise nikome,al za ovo kaj ti govoris bih u ducanu,uz vrecicu sjemena,morao dobiti i ugovor koji moram potpisati,ne?
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-08-13, 09:51   #17
Kićo
Super Uvaženi Član

Kićo avatar

Član foruma od: 09.02.2008
Kićo ima spektakularnu auruKićo ima spektakularnu auru

Ne, ne moras potpisat nikakvi ugovor... Udjes li jednom u njihovo kolo onda moras plesat dok god muzika svira. Uvjetovat ce te s cim ces gnojit, s cim ces spricat, zelis li vece prinose odredit ce ti i sortu koju ces sijat, na otkupu ces vremenom mozda dobit bolju cijenu (samo pod uvjetom da navedena firma dovoljno ojaca tj da joj nitko ne stane na put). Danas-sutra pozelis li sijat neko drugo sjeme nece uspjet jer si svoju zemlju "zarazio" raznim kemikalijama koje GMO usjevima odgovaraju a stare sorte ih ne podnose. Dok dodjes u tu fazu neces imat izbora vec opet kupit njihovo sjeme a ono ce vremenom postajat sve skuplje jer ipak to i je cilj megalomanskih korporacija (PROFIT). Nece oni nikog na nista siliti, doc ce ljudi k njima i sami gladni profita i zeljni visokih prinosa te ce morat igrat po njihovim pravilima i nece ih se moc rijesit.
Usporedbe radi u danasnje vrijeme svaki proizvodjac automobila za svoj proizvod preporucuje odredjenu vrstu ulja, maziva, guma... i mora se znaci koristit samo taj odredjeni proizvodjac ili se gubi garancija ukoliko se nalije drugo ulje. Manemoj, ispada da sva ostala ulja na svijetu ne valjaju vec samo iz te i te firme. Radi se o tomu da s njima imaju ugovor, kod njih postizu odredjeni rabat na kolicinu i naravno bas to ulje dizu u nebesa a ostale kao "ne preporucuju". Ista stvar ce bit kod recimo kukuruza. Moras gnojit sa tim gnojivima, spricat sa tim i tim zastitnim sredstvima... sve onako kako njima odgovara ili ako to ne zelis postivati neces imat ni prinosa pa biraj.
Nepročitano 24-08-13, 12:28   #18
ajkula
Super Uvaženi Član

ajkula avatar

Član foruma od: 01.06.2011
ajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mraku

Ja osobno sadim već godinama Pioneer kukuruze i od iduće godine smanjujem njihov sortiment upravo zbog toga,ove godine su ponudili nekakvo članstvo u njihovom klubu,nisam do kraja pročitao ono sitnim slovima ali fala ne,nema ništa od toga,jer čim je njih kupio DU POINT,i oni naginju lagano prema GMO,kod mene još uvijek bude prevladalo manje ali kvalitetnije
Nepročitano 24-08-13, 12:31   #19
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od IVANCIN Vidi poruku
Kad bi pametan čovjek ovo pogledao do kraja ili bi se ubio od muke i jada ili prolupao skoz .

Ali svaki pojedinac je dao veliki doprinos ovakvom stanju pa ispada da je dio krivnje na svakom od nas pa moramo biti kuš.
Nepročitano 24-08-13, 17:05   #20
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu
Talking Re: Otpor GMO-u

Citiraj:
Prvotno napisano od Kićo Vidi poruku
Ne, ne moras potpisat nikakvi ugovor... Udjes li jednom u njihovo kolo onda moras plesat dok god muzika svira. Uvjetovat ce te s cim ces gnojit, s cim ces spricat, zelis li vece prinose odredit ce ti i sortu koju ces sijat, na otkupu ces vremenom mozda dobit bolju cijenu (samo pod uvjetom da navedena firma dovoljno ojaca tj da joj nitko ne stane na put). Danas-sutra pozelis li sijat neko drugo sjeme nece uspjet jer si svoju zemlju "zarazio" raznim kemikalijama koje GMO usjevima odgovaraju a stare sorte ih ne podnose. Dok dodjes u tu fazu neces imat izbora vec opet kupit njihovo sjeme a ono ce vremenom postajat sve skuplje jer ipak to i je cilj megalomanskih korporacija (PROFIT). Nece oni nikog na nista siliti, doc ce ljudi k njima i sami gladni profita i zeljni visokih prinosa te ce morat igrat po njihovim pravilima i nece ih se moc rijesit.
Usporedbe radi u danasnje vrijeme svaki proizvodjac automobila za svoj proizvod preporucuje odredjenu vrstu ulja, maziva, guma... i mora se znaci koristit samo taj odredjeni proizvodjac ili se gubi garancija ukoliko se nalije drugo ulje. Manemoj, ispada da sva ostala ulja na svijetu ne valjaju vec samo iz te i te firme. Radi se o tomu da s njima imaju ugovor, kod njih postizu odredjeni rabat na kolicinu i naravno bas to ulje dizu u nebesa a ostale kao "ne preporucuju". Ista stvar ce bit kod recimo kukuruza. Moras gnojit sa tim gnojivima, spricat sa tim i tim zastitnim sredstvima... sve onako kako njima odgovara ili ako to ne zelis postivati neces imat ni prinosa pa biraj.
To sam i ja želio re samo mi se neda tipkat

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:00.