Razne obavijesti, poruke... Obavijesti o raznim događajima, sajmovima, sastancima članova, čestitke praznika, čestitke članovima...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-08-13, 18:17   #21
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan
Početno Re: Otpor GMO-u

sve je dobro rečeno,ali vrijeme ce pokazati da se protiv struje ne moze. mi seljaci smo dosad bili slobodni,odgovarali smo sami sebi,a vi kazete da cemo postati robovi. kako se to razlikuje od rada u nekoj privatnoj firmi,gdje je placa mala,poslodavac te maltretira,svaki dan provodis u strahu za buducnost... bili smo povlasteni,a kaj bude sutra? ja jos moram raditi 40-ak godina,zelio bih ih provesti u traktoru i na polju,sad treba odabrati smjer za koji mislim da je najbolji... prevelike su to igre,svoja pravila ce oni nametnuti svima,kad-tad. inatiti se ili pridruziti?
gogo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-08-13, 22:47   #22
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodan

Taj video sam pogledao lani. Ionako sam bio protiv GMO-a a od tada još više. Dva puta sam sijao pionir kukuruz i dvije godine sam jedva spojio kraj sa krajem i kako neko reče radije dobijem manje ali najvjerojatnije i kvalitetnije ali opet svatko nek radi po svom. svaka škola košta. Neka više, neka manje.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-08-13, 12:09   #23
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Vjerojatno se bu dogodilo nekaj slično kak i kad su uvedeni današnji hibridi. Starinska bijela kuruza je nestala s njiva. Nitko ne pita za kvalitetu, kad je prinos (čitaj profit) u pitanju.
Ja poljoprivredu delam iz hobija i iz zdrastvenih razloga (gibljem se i pustim mozak na pašu). Financijski sam malo u gubitku, ali ne više nek da idem u teretanu, a priuštim si zdravu hranu.
Ovo kaj bum sad napisal možda nije za ovu temu, ali mislim da je korisno.
Zasadil sam mali vočnjak na okučnici. Pretežno jabuke i to sorte iz rasadnika. Odlučil sam da ih nebum šprical. Prvih nekoliko godina kak su počele roditi dosta problema, čak sam i dvije godina moral špricati jer su se vužgale. Ali zadnjih 15-ak godina ne špricam i zadovoljan sam prinosom, a okus mi je važniji od izgleda.
Tak i kuruzu i ostale kulture ne špricam nek samo kultiviram s frezom i malo s motikom. Prinos nije niš lošiji od susjedovog koji šprica.
Poanta iznesenog bi bila da se biljke same bore i ne treba im preveć pomagati da se ne ulijene.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-08-13, 13:25   #24
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo1990 Vidi poruku
sve je dobro rečeno,ali vrijeme ce pokazati da se protiv struje ne moze. mi seljaci smo dosad bili slobodni,odgovarali smo sami sebi,a vi kazete da cemo postati robovi. kako se to razlikuje od rada u nekoj privatnoj firmi,gdje je placa mala,poslodavac te maltretira,svaki dan provodis u strahu za buducnost... bili smo povlasteni,a kaj bude sutra? ja jos moram raditi 40-ak godina,zelio bih ih provesti u traktoru i na polju,sad treba odabrati smjer za koji mislim da je najbolji... prevelike su to igre,svoja pravila ce oni nametnuti svima,kad-tad. inatiti se ili pridruziti?
Ropstvo je:
-ako jednom pošpricaš svoju zemlju sa reond-up herbicidom no toj zemlji ne raste ništa osim njihovog sjemena.
-znači nemožeš promjenit dobavljča
-znači nemaš slobodu
Nepročitano 25-08-13, 15:01   #25
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

ja bas ne vjerujem svemu kaj god se nađe na internetu.
Nepročitano 25-08-13, 15:26   #26
zvončica
Regularni Član

zvončica avatar

Član foruma od: 26.09.2012
zvončica je na dobrom putu

U jednom od svojih klasika, Remark kaže da je čovjek slobodan tek onda kad nema više za šta živjeti. Sloboda je relativan pojam u današnje vrijeme, ali je još uvijek imamo toliko da se možemo oduprijeti GMO-u. Bar za sada. Nije sve u prinosu i novcu, postoje mnogo važnije stvari, samo to obično shvatimo kasno. ni ja ne vjerujem svemu na internetu, ali o GMO produktima sam čula mnogo prije nego se počelo toliko piskarati na netu, a čula sam od dobro upućenih ljudi, genetičara. Gogo, da li bi jednog dana svjesno dao takav proizvod svojoj djeci? Znam da će sve to jednog dana postati neminovnost, ali dok se god može, treba se držati što dalje od toga.
Nepročitano 25-08-13, 15:38   #27
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodan

Citiraj:
Prvotno napisano od zvončica Vidi poruku
Znam da će sve to jednog dana postati neminovnost, ali dok se god može, treba se držati što dalje od toga.
Neće postati neminovno ako budemo dovoljno složni. Ovo nas može uništiti polako ali sigurno. Neki filmovi strave bi lako mogli postati stvarnost. Ja najvjerojatnije, a i neki od nas to neće doživjeti ali neželim to priuštiti svojim potomcima. Dok sam ja živ i dok mogu rukama i nogama takva sranja neće na moju zemlju sigurno. Ako treba uzeti i ajkulinu metodu za rješavanje problema !!!!
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-08-13, 15:42   #28
IVANCIN
Regularni Član

Član foruma od: 19.06.2009
IVANCIN je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo1990 Vidi poruku
ja bas ne vjerujem svemu kaj god se nađe na internetu.
Round-up se može nabavit iz francuske (ilegalno ail moguće) pa radi malo pokusa.

Jedan stari, kod kojega kosim, mi je pričao o svojim unucima.
Nije ih zanimala poljoprivreda dok nisu dobili svoju djecu.
Kad čovjek ima svoju djecu pazi čime ih hrani.
Biti lakom na lovu nije vrlina.

Ovdje bi mogla biti i mladost-ludost+PROFIT
Nepročitano 25-08-13, 16:32   #29
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

@ zvončica-i mi i naša djeca već odavno jedemo i taj famozni gmo,i stvari gore od toga. moj kolega proizveo domaći luk,u kojem je u toku vegetacije bio 19 puta sa špricom. a on je mala beba naprema drugima. susjed u nedjelju šprica krastavce,u ponedjeljak ih bere za plac,tjedan za tjednom....u knjigama starog Ericha to ne piše. Misliš da kupuješ provjereno,a otrov se može osjetiti na jeziku.

@ IVANCIN- svatko bi svoje dijete šopao ekološkom hranom,samo takvu hranu nitko ne bi platio. Upravo gmo je odgovor kompanija na zahtjeve tržišta,tj, da hrana bude jeftina,a (barem izvana) kvalitetna. naravno da je svima nama profit na prvom mjestu.ne vidim da je netko sve razdijelio siromasima,i postao pustinjak.
Nepročitano 25-08-13, 16:49   #30
zvončica
Regularni Član

zvončica avatar

Član foruma od: 26.09.2012
zvončica je na dobrom putu

Ma sve ja to znam, znaš i sam da smo povrtlari, a imam i oko sebe sličnih bisera kao što je tvoj susjed ...uopće je iluzija pričati o zdravoj hrani u današnje vrijeme...ali što dalje od gmo-a, barem onoga za šta znamo da je gmo.
Problem je što je sve to još jako neistraženo i ne zna se kakve su sve posljedice moguće. Kako god bilo, kad se ljudi igraju Boga, nikad ne ispadne dobro.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:03.