Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo posavska kukmasta kokoš
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-11-16, 14:01   #41
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

Član foruma od: 30.06.2011
hb11 je na dobrom putu
Početno Re: posavska kukmasta kokoš

Evo da malo podignem temu...roba od proljeća....
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20161126_152143.jpg
Pregledi:	82
Veličina:	63.4 kB
ID:	16593   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20161126_152038.jpg
Pregledi:	70
Veličina:	57.4 kB
ID:	16594   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20161126_151425.jpg
Pregledi:	123
Veličina:	48.2 kB
ID:	16595   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20161126_124946_HDR.jpg
Pregledi:	89
Veličina:	69.3 kB
ID:	16596  
hb11 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-11-16, 15:02   #42
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Mi se vidi da su im kukme nekak prekratke.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-11-16, 16:10   #43
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Mi se vidi da su im kukme nekak prekratke.
To ti se cini...kukme im prelaze preko ociju i ja svaku (koju treba) posisam oko ociju. Jednostavno ne vide hodati...jesti...Nejdu na izlozbe pa ih uredim...ali za izlozbe je zabranjeno. Meni smeta ak sirote ne vide. Iako nije svaka koka ista...neka ima vecu kukmi, a neka manju. Al je dobro da mi se 99.9% pilica valja sa kukmom. Sto nije bio slucaj prije 3 godine kad sam nabavio prva jaja od posavki...
Nepročitano 28-11-16, 17:30   #44
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Ne znam kakva je situacija kod kokoši hrvatica , hoču pitati jel se kod njih zna desiti kakva anomalija kod leženja, pošto su obadvije rase još nove i neustaljene?
Nepročitano 28-11-16, 17:39   #45
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Kakva anomalija? Mozes dobit zute noge kod kokosi...tamne oci kod crnog soja (jer se je vjerojatno netko u proslosti poigrao s austrolopom)...kos jarebicastih sarena prsa...a jbg za 10 odlicnih koka moras uzet 30-40 pilica...onda imas 10 koka ko slika...i vjerojatno dobis 3-4 odlicna pijevca. A naravno moras uzet od nekog ko od ranije ima super roditeljska jata. A za koke samo za jaja ti je tak nebitna boja...moze ta kokos koja nije u tipu biti bolja za jaja nego ona koja je prva na nekoj izlozbi...Treba malo pazit krizanja u srodstvu...pijetlovi nose rep na stranu, crveni pijetao nema skroz crni rep vec mu uz rub repnog pera izbija svjetlo crvena boja...a ima toga...
Nepročitano 28-11-16, 20:36   #46
robelar
Uvaženi Član

Na to sam i mislil . Hoću pitat dal se zna desit da puno pilića bude van standarda. Znam da su se kod kukme pojavljivali jako mali primjerci pa je napravljena i patuljasta rasa posavke. Inače sam imao prije par godina odnosno prije zadnje kokošje gripe kukmaste od gospodina Bertinovca iz Lojnice crnošpricane. Inače su njegove kokoši puno krupnije od drugih koje sam viđao.
Nepročitano 29-11-16, 08:46   #47
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Ma nema ih puno van standarda...meni se rijetko dogada da otidu u krajnost..ja u principu nemam problema sa zutim nogama i ok su mi pilici i kokosi...ak imas nesto kvalitetno i u tipu onda smanjis i mogucnost anomalija...
Sto se tice g. Bertinovca znam koje on ima kokosi...bio sam par puta kod njega...u biti moje posavke potjecu od njega i od g. Koša...ova dva starija gospodina su jedni od rijetkih koji ih drze vec valjda 30 godina i smatraju se pioniri u stvaranju i ocuvanju te rase...konkretno crno spricane su i kod Bertininovca barem 30% manje od smedo zlatnih...a smede zlatne ima ok i krupni su pijetlovi. Al meni se ne svida kaj ima tri koke i pjetla tamo...pa dvije i pijetla ovamo...pa jos dvije s nekim sarenim pijetlom...vise se igra s njima i trazi neke nove boje...
Ja sam se odlucio samo na smede zlatne i njih mislim drzat...inace bio sam kod Bertinovca prije neka 2-3 tjedna...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:34.