Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Tv serije 700
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-01-17, 18:12   #561
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Tv serije 700

Videl sam na internetu. Ja ti neznam niš... veliki majstore.

Ma, imaš ti praf: bolje umjesto dvije remenice i jednog remena kupovati pumpu, hidromotor, hladnjak ulja, razvodnik, cijevi...
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-01-17, 19:07   #562
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnost

Vidim svaki dan da ti znaš sve i više od svih na forumu(možda i od gugla).Ja ti ne znam ništ ali ono čega se latim to uradim do kraja,što se za tebe ne bi moglo reč.Čovek treba pravi savet od nekog ko je več radio ili ima takav bočni disk.Negde u temi je več bilo govora i slika baš o takvom priključku.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-01-17, 21:58   #563
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Ajd onda napiši sam nekaj konstruktivno, pa makar to bilo i krivo, umjesto da potpiruješ svađu i skačeš na svaku poruku koju napišem.

Neznaš tko sam, kaj sam, kaj znam, kaj mogu i kaj hoću, pa te molim, zadrži komunikaciju na pristojnoj razini.
Iza svega napisanog stojim ili svojim iskustvom ili iskustvom ljudi s kojima sam razgovaral. Kad nekaj nije točno, pobij to. Ne da se nebum srdil, dapače, bit će mi drago da nekaj naučim kaj neznam ili kad sam u zabludi.
Nema potrebe za osobnom netrpeljivošću.

Meni obnova nije samo farbanje i promjena kabela, pa zato malo dulje traje, uz moje sve ostale obaveze.
Uostalom, zakaj bi se ikome trebal opravdavati.
Nepročitano 04-01-17, 22:05   #564
ZJ
Super Moderator

MARINkclu:
Može se napraviti s hidrostatikom, ali nije baš jednostavno na način na koji je zamišljaš.
Ako stavljaš veću pumpu imal budeš problema s protokom razvodnika i grijanjem ulja, hidrostatika ima znatno veće gubitke od mehaničkog pogona, a tomek se baš ne razbacuje snagom, moraš gasiti vrtnju diska kad podižeš malčer, moraš imati hidraulični pomak diska, znači još jedan razvodnik itd. Dakle, hrpa problema koja se neda jednostavno niti jeftino riješiti.

Jednostavnije je napraviti s remenskim pogonom, zato jer sama napetost remena pri rotaciji može izbacivati bočni disk van.
Jedino na kaj trebaš pripaziti da je pogon barem jednog noža dostupan za remenicu i točku okretanja bočnog diska.
Imaš puno takvih primjer na jubito-u, pa potraži.
Nepročitano 04-01-17, 22:29   #565
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnost

Pa predstavi se več jednom ko si šta si ak si častan i pošten čovek,svi pošteni forumaši se predstave a ti se kriješ.Koliko vidim da ti nisi u stanju nit u dve godine oprat jednu usranu kosilicu a štorea sa kojim se hvališ moro je sin od muhe da slaže,toliko o tvome znanju i radu.Ne bi ja zapeo ali baš u svim temema šta god otvorim evo tvoje pametovanje i to po cele dane.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 12:46   #566
MARINkclu
Početnik

Član foruma od: 03.01.2017
MARINkclu je na dobrom putu
Početno

fala dečki na odgovorima, mislil sam da to nebu sam tak da se stavi neka jača pumpa, uglavnom se radi o tome da ako je disk preko pumpe on se jednstavo i skine dole, pa dok završiš s košnjom oko stabla skineš ga dole i ne vučeš ga za sobom celo vreme kaj utječe na težinu i na dužinu jel je on negde oko 50cm( zakači se on iza i sve to štima) al je celo vreme gore...znači ovi s remenjem se ne skidaju...mislim skidaju se al ne lako ko ovi pogonjeni pumpom....

imam još pitanje....znači košnja s malčerom i TV i njegovo okretanje kardana , svaki put dok se mijenja smjer traktora mijenja se i smjer vrtnje kardan kaj utječe i na vrtnju diferencijala na malčeru, znači da bi ja svaki put trebal prije neg idem u rikverc pričekati da se elisa na malčeru zaustavi i onda prebaciti u rikverc i krenuti...kaj opet znači da kod nekih manevara bu to potrajalo...a kaj to znači kardan sa sigurnosnom spojkom dali on čuva diferencijal i kolko, ili ima neko bezbolnije riješenje od čekanja zaustavljanja elise da bi se manevriralo, uglavnom kolko sam ja skužil kardan se stalno vrti ili se može "ugasiti" ručicom... ili...

Posljednje uređivanje od ZJ : 05-01-17 at 18:19 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
MARINkclu je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 13:01   #567
ssucur
Super Uvaženi Član

ssucur avatar

Član foruma od: 02.10.2010
ssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajan

Samo isključiš kardan ručicom brez čekanja zaustavljanja elise.
Nepročitano 05-01-17, 13:14   #568
MARINkclu
Početnik

Član foruma od: 03.01.2017
MARINkclu je na dobrom putu

znači kardan se vrti samo kad se ukljuci, kod manevriranja s priključenim malčerom je potrebno svaki put kod promjene smjera vožnje( da bi ubrzali zaustavljanje elise) isključiti kardan te ga kasnije uključiti i krenuti
MARINkclu je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 17:39   #569
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Tv serije 700

Evo ja sam ti stisnul prvo hvala. I ovaj zadnji post (od ova ukupno zadnja tri) je puno bolji od prethodna dva u smislu stila pisanja.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 18:22   #570
ZJ
Super Moderator

Ako nabaviš kardan s frajlauf spojkom, nebuš trebal isključivati kardan. kad staneš i prebaciš u rikverc, rotor malčera se bude prirodno zaustavil.
Takav ti kardan treba i radi sigurnosti. Naime, ako kardan nema jednosmjerne spojke (frajlauf), kad pritisneš kuplung rotor bi preko kardana gural traktor (a zamisli da je stablo ispred njega...). Tada ga nemreš više niti na ručici isključiti jer je cijeli pogon napet.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:32.