Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Tv serije 700
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-02-14, 23:08   #71
bodul20
Regularni Član

Član foruma od: 03.03.2013
bodul20 je na dobrom putu
Početno Re: Tv serije 700

Sumnjam da bi de brže.veća površina guma po meni znači veći otpor.šire gume mogu koristit jedino u držanju na cesti.ali s obzirom da traktor ide 20km/h a i to je upitno ne pomaže baš ni u tom pogledu.vjerojatno je bolje držanje na zenlji i jače i bolje zagrabi pa će mu lakše traktor potegnut tj neće proklizavat

EDIT: sad sam se sjetio nečega što sam htio pitat.pročitao sam stranicu dvije ranije da 732 ili1 nije bitno ima pokazivač okretaja?kako to izgleda? Na temelju čega broji okretaje? Meni pada jedino na pamet puž ispred na nosu.
bodul20 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-02-14, 23:15   #72
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Koje su dimenzije guma i kak si proširil felge?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 00:38   #73
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od bodul20 Vidi poruku
......
EDIT: sad sam se sjetio nečega što sam htio pitat.pročitao sam stranicu dvije ranije da 732 ili1 nije bitno ima pokazivač okretaja?kako to izgleda? Na temelju čega broji okretaje? Meni pada jedino na pamet puž ispred na nosu.
sajla......spojena preko odgovarajućeg adaptera (puža) ne bregasto vratilo

imadoh negdje link do jednog foruma....češki, poljski......prerada AGT-a, veći/širi točkovi, kojekakva hidraulika, okviri.......mislim da je preradio felge od nekog bagerčića

šire jeste bolje/stabilnije, ali šta se desi s upotrebljivosti, oranje, frezanje....? šta s opterećenjem na ležaje u rukavcima?
Nepročitano 25-02-14, 07:21   #74
majstrjoso
Početnik

majstrjoso avatar

Član foruma od: 09.02.2014
majstrjoso je na dobrom putu

pozdrav, gume su 260/70/16 good year s originalnim felgama za njih, sve je to original od agt traktora, samo su srca urađena za tv, što se tiče širine gume, traktor je stabilniji za sve radove, vučem plug dvobrazni 10 cola, za košenje po strminama za frezanje, imam frezu od 150 cm širine, bolje mi je za prikolicu jače su gume , one originalne su se htjele kod skretanja(izuti) dok s ovim nema nikakvih problema sa večim teretom, na njoj vozim 4 metara drva, imam ih namontirane više od godinu dana nikakvih nisam uočio problema sa rukavcima, lagerima ili bilo čime što vi pričate ovdje, u svakom slučaju isplatilo se to investiranje, koje je dosta veliko

Posljednje uređivanje od majstrjoso : 25-02-14 at 07:29 Razlog: dodavanje posta
majstrjoso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 07:33   #75
mrga
Uvaženi Član

Član foruma od: 08.12.2010
mrga će uskoro postati poznat

Majstor jozo iz Đurmanca, lijepi ti pozdrav.

Ja sam ti skoro pa susjed, stalno gledam tvog tomeka na brijegu kak je lijepi... neki dan si i oral uz glavnu cestu kod doma u Hromcu čini mi se...

Kaj ga više ne prodaješ? bil je u oglasniku koliko se sjećam...
Nepročitano 25-02-14, 07:50   #76
bodul20
Regularni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od edosoko Vidi poruku
sajla......spojena preko odgovarajućeg adaptera (puža) ne bregasto vratilo
A jel moguće stavit vani ispred na zamašnjak?
Nepročitano 25-02-14, 10:21   #77
majstrjoso
Početnik

majstrjoso avatar

Član foruma od: 09.02.2014
majstrjoso je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od mrga Vidi poruku
Majstor jozo iz Đurmanca, lijepi ti pozdrav.

Ja sam ti skoro pa susjed, stalno gledam tvog tomeka na brijegu kak je lijepi... neki dan si i oral uz glavnu cestu kod doma u Hromcu čini mi se...

Kaj ga više ne prodaješ? bil je u oglasniku koliko se sjećam...
ne prodajem, planiral sam prodati i kupiti agt 850, al nemam potrebe ovaj moj zadovoljava moje potrebe, nisam ja oral, jesam iz hromca, a ti
majstrjoso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 19:14   #78
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od bodul20 Vidi poruku
A jel moguće stavit vani ispred na zamašnjak?
ispravka: spojen je na centrifugalni regulator nije na bregasu

naravno da je moguće, odgovarajući sat i odgovarajući adapter
već neko vrijeme planiram da prepravim tablu s instrumentima, da ugradim manometar za ulje, raznih signalnih lampica, brojač obrtaja itd.
razmišljam o električnom od nekog auta, ali nemam izvedeno W na alternatoru, osim toga trebam beskontaktni brojač obrtaja da bih kalibrisao čitavu skalameriju
druga solucija je IMT-ov sat pogonjen sajlom, pogon bi se mogao izvesti i preko radilice s tim što bi trebalo usporiti obrtaje sajle, kod IMT-a je spojen na bregastu
Nepročitano 25-02-14, 19:36   #79
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnost

Za ugradnju obrtomjera od auta mora biti remenica na radilici istog promjera ko na autu od kojeg je uzet alternator i obrtomjer.Ako promjer nije isti,obrtomjer neče kazat realne obrtaje.Za motor od 30 konja je najbolje ugradit origi puža,sajlu i obrtomjer a za ostale ostane varianta preko senzora ili usklađenje remenica.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 19:38   #80
bodul20
Regularni Član

ili čak samo spojit pa vidit koliko pokazuje.jer minimum je 1100 okretaja (kao 1000 bi trebalo bit ali se po uputstvima stavlja 1125 tako da se na kraju pri opterećenju to izravna). ugl, spojit pa vidit di pokazuje i onda napravit na kompu papir sa napisanim okretajima i otvorit staklo na okretomjeru i stavit taj papiri iznad starog.po.meni jednostavnije nego prčkat po cijelom mehanozmu i izmišljat toplu vodu

Posljednje uređivanje od bodul20 : 25-02-14 at 19:43
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:20.