Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Kokoši ne nose jaja
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-01-17, 17:54   #101
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Re: Kokoši ne nose jaja

Što nisi bliže da mi ubaciš jedno dvadeset komada tjedno. Koga god pitam jel ima za prodat domaćih jaja veli da nema dosta ni za sebe . U Konzumu je bilo jaja iz Ukrajine i Poljske po sedamdeset lipa ali ih nema već mjesec dana. Sad imaju samo pakiranje KA-plus po trinaest kuna deset komada i to naknap. Jaja su sitna i nikakva. Bilo je prije dva tjedna čisto bijelih navodno naših trideset komada dvadesetpet kuna na akciji , no i njih više nema. Nema više ni onih podni uzgoj ni omega tri.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-03-17, 01:09   #102
Myrnas
Početnik

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu

Zanima me jestel stavljali svijetlo kokama tokom noci da vise nose jaja, procitao sam negdje kao da se stavlja crveno svijetlo hmmm ili je zuto.. :/ ne znam vise. hahah, pomozite mi :D
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-17, 15:37   #103
zzzz
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.01.2016
zzzz je na dobrom putu

Po meni ne treba im ostavljati svetlo nocu jer treba da spavaju, a za nosenje je potrebno i lepse vreme i dobra ishrana
zzzz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-17, 15:47   #104
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Gledo sam na jutubu kako čovjek u Rusiji ima vani usred zime kokoši ali svaka je zatvorena u svom kavezu u kojem je prije držo kuniće. Iza ima neku kištru u koju idu nest jaja. Dobro ih hrani i kaže da svaki dan nesu.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-17, 16:43   #105
Myrnas
Početnik

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu

znaci da ne stavljam svjetlo. Odlucio sam automatska vrata za kokosinjac i sve sam "napravio" na papiru i poslozio i isprogramirao.. jos samo da dođu djelovi.
Naime rijec je o Arduino projekima ako ste culi i sa tim se stvarno dosta moze rijesiti, ja sam rijesio Otvaranje i zatvaranje mojih kokica, otvaranje se moze nastimati u koje vrijeme zelite hm.. u 13:45 ili u 16:00... i zatvaranje vrata isto tako u određeno vrijeme koje vasim kokicama odgovara. Također sam rijesio i hranjenje kokica svaki dan automatsko.
Sve ovo ce me izaci 30 € tako da sam bez brige i mogu ici na posao a ne moram misliti da li ce kokice imati da jedu.
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:26.