Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Kako naterati kokošku da kvoče
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-06-16, 12:59   #21
Lazar
Polako se zagrijava

Član foruma od: 24.03.2016
Lazar je na dobrom putu
Početno Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Pa ja sam polusao savet da ostavim jaja da bi se neka nalegla.
Lazar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-06-16, 18:29   #22
zzzz
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.01.2016
zzzz je na dobrom putu

Ako lepo lezi dobro je. Mislio sam na to da kada primetis da neka lezi da joj ostavis samo par jaja da ako ustane ne upropasti i ostala. Ako i sada lepo lezi ne verujem da ce ustati.
zzzz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-06-16, 12:58   #23
Lazar
Polako se zagrijava

Lazar je na dobrom putu

Juce sam joj stavio 15 jaja,sva jaja je uspela da prikupi i jako dobro lezi...Jutros je ustala da jede ali se je brzo vratila na gnezdo.Videcemo da li ce i dalje ostati da lezi. Do sutra tacno godinu dana kako se je raskvocala druga bela sto je izlegla 12 pilica.
Nepročitano 01-07-16, 06:52   #24
Aska
Početnik

Član foruma od: 12.06.2016
Aska je na dobrom putu

Pozdrav svima
Imam jednu blesavu kokoš koja kvoca ko luda(nesmijes doc rukom blizu nje odma capa za ruku) i prije jedno mjesec dana stavio sam pod nju jaja al nije bilo nista od njih, jela je jaja,svaki dan po jedno dvoje, sad neznam jel to zato jer sam ju ostavio u kokosinjcu sa ostalim kokosima, a i vidio sam da se neka koka gurala u to gnjezdo di su bila jaja
Aska je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-07-16, 08:12   #25
zzzz
Polako se zagrijava

zzzz je na dobrom putu

Ta jaja nije lupala kvocka vec kokosi koje su joj se gurale u gnezdo, pa je ona pojela ta jaja. Moze kvocka da bude u kokosinjcu, ali mora da bude pregradjena da ostale kokosi nikako ne mogu do nje.
Nepročitano 01-07-16, 13:32   #26
Aska
Početnik

Aska je na dobrom putu

kolko dugo uopce kokos kvoca, ovoj mojoj to traje vec cca 2 mj i sto je zanimljivo kokoska je crne boje,a citajuci malo po forumu vidim da uglavnom samo crne kvocaju,jel neko mozda zna zasto je to tako
Nepročitano 01-07-16, 19:01   #27
zzzz
Polako se zagrijava

zzzz je na dobrom putu

Ma nema veze kvocanje sa bojom kokosi. Kod mene ih ima u svim bojama i kvocaju sve. Ako hoces da je odkvocas, potapaj je u hladnu vodu 4-5 puta dnevno, celu je potopis i i drzis pod vodom (ne moras da joj potapas glavu, ali da joj iz vode viri samo glava i da bude u vodi 30-ak sekundi) i onda je pustis ali da nema nikakav pristup gnezdu, negde u dvoriste. To ponavljas 2-3 dana i jako se brzo odkvoca.
Nepročitano 02-07-16, 00:13   #28
Lazar
Polako se zagrijava

Lazar je na dobrom putu

Moja kokica lezi od utorka na 15 jaja. Hrana i voda su pored nje,pregradjena je od ostalih,ali me strah sto nece da ustaje od jaja..Malopre sam je ja podigao i odmah se je vratila...Svaki dan se hrana smanjuje,ali je ipak ne vidim da ustaje.Inace jako dobro lezi..Sva jaja je obuhvatila i sva su jednake toplote.Trebam li je ja pomerati sa jaja?

Aska ogradi je od drugih kokosi..one tako prave stetu njoj...

Pozz..
Nepročitano 02-07-16, 08:51   #29
Aska
Početnik

Aska je na dobrom putu

Lazare kad budem ponovo nasađivo kokos onda cu je izdvojit u drvenu gajbu gdje inace drzim jednodnevne pilice dok malo ne porastu,tu je malo tamnije i bit ce sama pa cemo vidjeti oce izleci koje pile,inace nije mi bitno jel kvocaju jer imam inkubator al htjeo sam pilice koji ce malo hodat za kokom
Nepročitano 03-07-16, 00:05   #30
Lazar
Polako se zagrijava

Lazar je na dobrom putu
Početno Re: Kako naterati kokošku da kvoče

Ja sam mojoj stavio zaklona da joj ne bi smetalo sunce jer njoj smeta jutarnje na izlasku. Inace,kod mene sve u redu..Danas je ustala,jela i vratila se...Jel vi lampirate jaja?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:07.