Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ostale grane poljoprivrede Nepovoljno malčiranje voćnjaka
Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-08-16, 12:33   #1
MiloHrni
Početnik

Član foruma od: 21.08.2016
MiloHrni je na dobrom putu
Početno Nepovoljno malčiranje voćnjaka

Pozdrav svima, nadam se da sam ovu temu stavio na pravo mjesto.

Dakle, moja baka je prije mjesec dana angažirala jednog obrtnika iz obližnjeg sela da joj iskrči/malčira zapušten voćnjak obrastao sa visokim gustim grmljem (godinama nije održavan, grmlje je bilo visine oko 2m, debljine do 10 cm). I čovjek je to napravio, ali kad je baki stigao račun bila je u šoku obzirom da joj je čovjek zaračunao cijene i za sat malčiranja odnosno krčenja i cijenu za površinu voćnjaka u kvadratima. Baka mi je nepokretna što je i glavni razlog što taj voćnjak nije održavala (osim nekih mojih pokušaja s lakom mehanizacijom kroz godine). Inače tog čovjeka ona osobno ne zna nego je samo bio najbliži obrtnik koji radi te poslove.

U računu je obračunao cijenu od 2,5 kn/m2 za malčiranje 2000m2 obraslog zemljišta voćnjaka, ali je računao i 32 sata malčiranja po 350 kn/h i isto tako 20 sati rada na malčiranju trave po 300 kn/h za isti voćnjak, uz to zaračunao je i 10 sati odvoza granja i žbunja po 190 kn/h, i rad s flaksericom od 30(!) sati po 230 kn/h. Ukupna cifra je basnoslovna.

Prema onome što sam ja znao sa svojom lakom mehanizacijom napraviti u 4 sata ovo mi se čini jako prenapuhano.

Gledao sam po internetu i cijene malčiranja se kreću u tom rasponu koji je čovjek naplatio, ali zar ovo nije duplo zaračunavanje usluge s obzirom da je istu površinu računao i malčiranje grmlja po satu i po kvadratu?
A trave nije ni bilo toliko da bi se malčala 25 sati jer sunce nije ni prolazilo kroz to gusto žbunje.

Molim cijenjene obrtnike forumaše da mi kažete kako biste to vi obračunali.

Hvala!

Milo
MiloHrni je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-08-16, 17:05   #2
Razinekop
Regularni Član

Član foruma od: 10.12.2013
Razinekop je na dobrom putu
Početno Re: Nepovoljno malčiranje voćnjaka

Ovdje mi nešto nije jasno.
Ako je to isplaćeno to je neka greška jer je čovjek obračunao i naplatio svoj mjesečni rad samo u prvoj stavci 2,5 KN po metru četvornom ,a to je ako ja dobro računam 5000 KN.
Nekome naplatiti tolike novce treba imati dobar razlog?Ako je bila "džungla" i sve radio ručno,baka najbogatija u okolici ???ima unuke koji mogu to odraditi ali im se neda radije sjede po kafićima.
Razinekop je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-16, 17:35   #3
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je ime poznato svimabrgud je ime poznato svimabrgud je ime poznato svimabrgud je ime poznato svimabrgud je ime poznato svimabrgud je ime poznato svima
Post Re: Nepovoljno malčiranje voćnjaka

Poslikaj taj račun i stavi ga u temu, tu niš ne štima ! Kod takvih i sličnih poslova trebalo bi prije sklapanja posla dogovoriti cijenu za određeni posal. Ja jednostavno ne vjerujem da je izdat račun sa svim tim nabrojanim ciframa ?
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-16, 18:07   #4
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Pa taj račun debelo prelazi vrijednost zemlje.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-16, 18:26   #5
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svima

Molil bi sliku računa jer to nisu istine. Pa tolko ti ambijenti nebi računali.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Nepročitano 21-08-16, 19:28   #6
Fendt939
Regularni Član

Član foruma od: 26.11.2014
Fendt939 je na dobrom putu

Po ovom tvom napisanom, račun ispada 31 tisuću sto je fakat pre ogromna cifra...daj poslikaj nama račun bolje..
Fendt939 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-16, 21:14   #7
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodanbhorv je zaista zgodan

Meni je očito da je novi kolega @MiloHRn, pomješao lončiće, tj kruške i jabuke. Krčenje visokog grmlja, tj. drveća i malčiranje nije isto. , stoga ga je prvo čovjek iskrčio, tovario i i nekud odvezao i naravno to obračunao po svom cjeniku, a samo malčiranje nakon toga po drugam cjeniku.
Stoga mislim da je obračun sasvim u redu, greška je @MiloHrn, što nije on ili naručitelj posla tražio predračun s opisom potrebitih poslova.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-16, 21:27   #8
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svimakawasaki0201 je ime poznato svima

Ako i jest tak, opet je cijena pretjerana. Pa da sve melješ sa šumskim malčerom, nemaš kaj 50h malčirat na 2000m2.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Nepročitano 21-08-16, 21:59   #9
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je ime poznato svimazgzac je ime poznato svimazgzac je ime poznato svimazgzac je ime poznato svimazgzac je ime poznato svimazgzac je ime poznato svima

To je prevara i o tome nama razgovora uopće. Pogotovo štio je obračunavano i po satu i po kvadratu. Tak piše.
Ja bi svakako tražio račun sa specifikacijom poslova i na inspekciju s tim !!
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-16, 03:49   #10
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

kad bi se inspekcija bavila takvim računima (ako je račun legalan) onda možete i s računom za mljeko , kruh , cigarete a bome i za benzin na inspekciju .

ako je račun legalan , PDV je plačem -vuk sit a koza cjela ....udrruga potrošač se bavi ovakvim slučajevima .

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:49.