Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ostale grane poljoprivrede Nepovoljno malčiranje voćnjaka
Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-08-16, 15:08   #21
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan
Početno Re: Nepovoljno malčiranje voćnjaka

Takvi poslovi kod nas se ugovaraju đuture.
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-08-16, 16:07   #22
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Prije sam pokazal to pajdiju koji je dugo bil poslovođa u ambijentima, ugl, smijal se ko konj. Rekel je da tu površinu 5 ljudi iz ambijenra sa trimerima i motorkama sa odvozom pojedu za 3 dana ispod 15000kn, a ako bi mlatili sa šumarskim kojeg imaju, za jedan dan gola zemlja ostane, možeš cvjeće sadit ako je drveče do 15cm. Sat rada je 500kn+ pdv i plus radnik,

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Nepročitano 22-08-16, 21:26   #23
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Koje vi cifre bacate, na toj površini nema veći traktor sa malčerom ( koji žvače do 7-8cm) radit više od 2h, kod mene traže 350-400kn/h. A drveća od 15cm na toj površini nije moglo bit puno. Prvo se sve lijepo smalčira i onda se ovo deblje poruši i otpelja. Jedan čovjek poruši i sreže to sve za jedan dan, neka mu bude dnevnica 250kn i 100kn goriva. Neka bude odvoza kakvih 60km to je kakvih 500-600kn.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-16, 21:33   #24
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodandado6340 je zaista zgodan

Nebih htio biti neugodan ali moram ovo napisati.
Ovo me podsječa na ono koliko troši Fendt. Nepokretna baka dogovara biznis i normalno (dobro nije ali svejedno) da je netko možda i bezobrazno iskoristio priliku jer svi znamo kakvi su stari ljudi (plate i šute) dok prezaposleni unuci nemaju vremena (ni predstaviti se).
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-16, 21:36   #25
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Lijepo reče zivisic: pa ak je frezanje kamena 2...4kn/m², kak more toliko biti čišćenje obične zemlje.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-16, 21:47   #26
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnostabarth ima briljantnu budućnost

Bacio je kost i vi mudrujete a on se smije u pozadini kak glodete.Kad bi to bila istina on bi več stavio sliku računa a on ništa,otvorio je ovu temu i ode on.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-16, 23:52   #27
MiloHrni
Početnik

Član foruma od: 21.08.2016
MiloHrni je na dobrom putu

Prvo želim zahvaliti svima na Vašim konstruktivnim postovima, puno ste mi pomogli.

Citiraj:
Prvotno napisano od Razinekop Vidi poruku
Ovdje mi nešto nije jasno.
Ako je to isplaćeno to je neka greška jer je čovjek obračunao i naplatio svoj mjesečni rad samo u prvoj stavci 2,5 KN po metru četvornom ,a to je ako ja dobro računam 5000 KN.
Nekome naplatiti tolike novce treba imati dobar razlog?Ako je bila "džungla" i sve radio ručno,baka najbogatija u okolici ???ima unuke koji mogu to odraditi ali im se neda radije sjede po kafićima.
Nije još ništa plaćeno, poslali su nam račun sa zakašnjenjem od par tjedana nakon izvršenih radova.
Mi nismo bogataši, zbog određenih zdravstvenih problema više članova obitelji o kojima ne bih ovdje pisao je došlo do obrastanja voćnjaka koji je postao zadnja rupa na svirali slobodnog vremena, i zbog kojih nemamo vremena za sjedenje po kafićima.

Citiraj:
Prvotno napisano od brgud Vidi poruku
Poslikaj taj račun i stavi ga u temu, tu niš ne štima ! Kod takvih i sličnih poslova trebalo bi prije sklapanja posla dogovoriti cijenu za određeni posal. Ja jednostavno ne vjerujem da je izdat račun sa svim tim nabrojanim ciframa ?
Izvorni račun ne želim staviti jer me strah da se netko povezan s dotičnim obrtnikom ne revanšira mojoj baki, a očito su sposobni za štošta. Račun je pisan rukom, a zbog cifri je u najmanju ruku jako upečatljiv i prepoznatljiv.
Da budem pošten, ovdje je prijepis zaokruženih cijena s računa:

Znači računali su (bez pdv):
krčenje grmlja (po 2,5kn/2000m2)= 5.000kn,
32 sata malčiranja grmlja (32x350kn)= 11.200kn,
20 sati malčiranja trave (20x300kn)= 6.000 kn,
odvoz (10x190kn)= 1.900kn, i
30 sati flaksanja (30x230) = 6.900kn.

Ukupno 31.000 kn za usluge + 25% PDV. Sve cijene su zaokružene.

Citiraj:
Prvotno napisano od Fendt939 Vidi poruku
Po ovom tvom napisanom, račun ispada 31 tisuću sto je fakat pre ogromna cifra...daj poslikaj nama račun bolje..
Točan izračun, plus PDV.

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Pa taj račun debelo prelazi vrijednost zemlje.
Istina, danas sam bio na savjetovanju kod odvjetnika i savjetovao mi je daljnje korake, vjeruje da im je to bio i cilj. Vidjeli baku sama živi, obilaze ju, voćnjak obrastao i pokušali uzeti novce.

Citiraj:
Prvotno napisano od johabica Vidi poruku
Nikakva inspekcija tu neće napraviti ništa - vlasnik više ne može dokazati koliki je obim posla bio potreban za uređenje zemljišta.(nešto poput moga slučaja u zlatarni kada mi je prilikom popravka ogrlice ukradena velika kopča petstotinjak kuna vrijednosti, za koju ne mogu dokazati da je uopće postojala). Zemljište je sada golo.
Krčenje, odvoz....tko zna koliko je toga bilo.
Ako nema pismenog ugovora i unaprijed definirane cijene.....a nema - nijedan vještak, koji će opet koštati - nemože objektivno prosuditi pravu vrijednost izvršenog posla.
Ja tu vidim samo desetogodišnje povlačenje po sudu i na kraju tri puta veće troškove.
Ili pokušati ići na vanparnični pokušaj dogovora za umanjenje cijene ili platiti.
Citiraj:
Prvotno napisano od johabica Vidi poruku
Da, zato je dogovor najbolja solucuja - najprije informacija šta je i kako po propisima pružatelj usluge trebao napraviti i to mu predočiti, tako da se malo zamisli.
Raspitati se za svoja prava kod nadležne službe, i tek onda ići na dogovor.

E sada, što vješti odvjetnici mogu napraviti ako do sudovanja dođe.....netko bude u svakom slučaju izgubio gaće, a oni si budu apartmanič priuštili. Oba.

Nešto me zlobni anđelak u meni škaklja, pa sam se zapitala - a ima li izvršitelj usluge dokaz da ga je netko tražio da izvrši radove? I dozvolio mu ih?
Nije li zapravo napravio štetu vlasniku i bespravno mu ometao posjed?

U svakom slučaju, nikakvi potpisi i priznanja u prisustvu svjedoka prije nego se dogovor o cijeni postigne.
johabica hvala na dobrim savjetima!
Baka prethodno nije dobila pismenu ponudu za krčenje, čovjek joj je spomenuo cijenu od 2,5kn/m2 koliko se ona sjeća, makar joj je rečeno da će joj se javiti kada naprave tu ponudu i ona je čekala par dana, ali su vjerojatno u međuvremenu već počeli s radovima na temelju usmenog "dogovora". A kako je nepokretna nije mogla otići do voćnjaka koji nije blizu kuće da ih nadgleda.

Citiraj:
Prvotno napisano od Mrki88 Vidi poruku
pa dobro, Milo, di si ti bio dok ti je baka dogovarala taj posao??
Pa nisam u životu majstora uzeo, za šta god bilo, da nije prvo došao vidjeti o čemu se radi i rekao svoju cijenu... ne živiš u Kanadi, hbte led, ovo je balkan, jedva čeka netko da ti ga metne...
Da bar živimo u Kanadi!
Ja sam taj tjedan kad se "radilo" bio na službenom putu, tako da još utvrđujemo sve činjenice s bakom. Tjedan prije službenog puta mi je baka to spominjala na telefon i ja sam rekao dobro neka je to dogovorila da to riješimo konačno.
Prije malo više od godinu dana tražio ponudu za to kod jednog starog obrtnika koji je u međuvremenu propao, i računao sam na temelju njegove ponude da ne može biti cijena veća od max 10000-15000kn.

Citiraj:
Prvotno napisano od sanjin Vidi poruku
Treba vidjeti da li može taj privatnik dokazati obim poslova?Šta znači krčiti a šta malčirati(u njegovom opisu rada,koliki je radni sat bagera...)Koliko vidim nije bilo nikakvog troškovnika po kojem bi bile ponuđene cijene stranki pa bi stranka mogla reći da li se slaže sa time ili ne.Propusti i na jednoj i na drugoj strani.
Troškovnik nismo dobili, ni ponudu, narudžbenicu... cijene smo vidjeli tek obračunate na računu otud i naše iznenađenje. Ne znam je li mu račun dokaz obujma poslova, ali gore u postu sam stavio obračun koliko nam je zaračunato na računu.

Citiraj:
Prvotno napisano od zivisic Vidi poruku
ja se isto to pitam johabice,
bez ugovora ili nekakve narudzbenice...kakva on ima prava...nikakva

Sta se tice cijena... dalmatinski krs mozes izkrcit i pofrezat, do te mjere da cvijece mozes sadit za 3-4kn/m2
Tom se i ja nadam, da smo obavješteni o tolikoj cijeni sigurno ne bi pristali na nju!

Citiraj:
Prvotno napisano od kawasaki0201 Vidi poruku
Prije sam pokazal to pajdiju koji je dugo bil poslovođa u ambijentima, ugl, smijal se ko konj. Rekel je da tu površinu 5 ljudi iz ambijenra sa trimerima i motorkama sa odvozom pojedu za 3 dana ispod 15000kn, a ako bi mlatili sa šumarskim kojeg imaju, za jedan dan gola zemlja ostane, možeš cvjeće sadit ako je drveče do 15cm. Sat rada je 500kn+ pdv i plus radnik,

Ja sam takvu sličnu ponudu dobio prije godinu dana od jednog obrtnika koji je propao u međuvremenu. I meni je plafon bio 15000 kn. I to uvrh glave.

Citiraj:
Prvotno napisano od dado6340 Vidi poruku
Nebih htio biti neugodan ali moram ovo napisati.
Ovo me podsječa na ono koliko troši Fendt. Nepokretna baka dogovara biznis i normalno (dobro nije ali svejedno) da je netko možda i bezobrazno iskoristio priliku jer svi znamo kakvi su stari ljudi (plate i šute) dok prezaposleni unuci nemaju vremena (ni predstaviti se).
Da prilike su svuda, ali postoji i zakon.

Citiraj:
Prvotno napisano od abarth Vidi poruku
Bacio je kost i vi mudrujete a on se smije u pozadini kak glodete.Kad bi to bila istina on bi več stavio sliku računa a on ništa,otvorio je ovu temu i ode on.
abarth da ste u mojoj situaciji vi bi stavili sliku računa na internet i da ta spodoba dobije motiv da se ne daj Bože revanšira na bilo koji način mojoj baki?
Ta spodoba vjerojatno ne izdaje 1000 računa u mjesec dana, izdaje možda 20, a takvih karakterističnih možda 1 godišnje.
Mislim da ovakvu situaciju i traženje savjeta iz "zabave" nitko ne bi želio izmisliti zar ne?
MiloHrni je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-08-16, 07:03   #28
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Stari moj, pa si zagorec ili nisi? Toži ga!
Šalu na stranu, ovdje je rječ o očitoj prijevari. Nek baka zatraži fiskalni račun, a ne na komadu šekret papira pa da vidim dali bude se ga usudil fiskalizirati.

Nepročitano 23-08-16, 09:13   #29
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Pitam iz radoznalosti , a kolika je cijena zemlje kod tebe , kolika je tržišna cijena za 1000m2 ?

I još , pominješ cifru krčenje grmlja za 2000m2 , jeli tvoja površina tolika ili je veća , ukupno?
Nepročitano 23-08-16, 22:22   #30
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Stari moj, ako je on taj posel napravil samo na riječ (bez pisanog traga o narudžbi posla) on je bedak.
Treba ga zamoliti (ako ne želi biti tužen) da sve vrati u prvobitno stanje.

U velikoj si prednosti kaj platil nisi, ugovora nema .... radije daj sto kuniča odvjetniku za pravni savjet pa da vidiš kaj ti bu on rekel a ne da se po forumu za to raspituješ....

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:47.