Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-05-18, 23:07   #171
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: MIO Standard 350

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
... poduplati promjer kotača ...(ako smiješ da ne pukne )
To ti je odgovor na onaj filmić, kojeg si postavil,sa lančanim reduktorima.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-05-18, 01:43   #172
ratibor
Početnik

Član foruma od: 20.04.2018
ratibor je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Muki Vidi poruku
ako ima možda netko kakvu sliku bio bih zahvalan.

ratibor je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-18, 19:09   #173
Muki
Regularni Član

Član foruma od: 31.03.2014
Muki je na dobrom putu

Hvala svima na odgovorima imam ove malene kotače kak je na videu sa kosilicom i uski su.Mislil sam staviti napred utege(kak su na ovom filmiću) nekakve da napravim samo kaj me trta da mi bude zdigalo naprijed ako ga previše opteretim jer je plug relativno lagan. ili da možda bočno probam staviti?
Muki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-18, 22:35   #174
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Najbolje je staviti utege na kotače (cca 10 kg po kotaču), napred cca 5 - 7 kg i onda nazad na plug da ga izbalansiraš.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-09-18, 15:06   #175
ratibor
Početnik

Da li neko zna gde ima da se kupi prekidac za gasenje motora? Originalan kao na slici, kompletan sa ovim crnim i crvenim delom da tako kazem.

I zanima me sto se plovka tiče, koliki treba da bude razmak izmedju njega i tela karburatora kada igla zatvori dovod goriva? Da li ima neko taj podatak? U pitanju je model BING 8A15.5 S204
Nepročitano 14-09-18, 22:17   #176
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Za takav originalni ne znam da li bi mogao negdje naći, ali možeš naći neki drugi običan prekidač koji može poslužiti npr.

https://www.chipoteka.hr/artikl/7109...10a-2630406702

Za plovak karburatora skineš šalicu okreneš ga za 180 stupnjeva i plovak treba biti paralelan sa tijelom karburatora.
Nepročitano 15-09-18, 00:10   #177
ratibor
Početnik

Znam, vec imam obican nego sam mislio da li ima originalni negde da se kupi.

http://cart.hondanuts.com/Kill-Switc...-P4743259.aspx

Ima ovako nesto ali cena je svemirska

Propala mi je igla plovka, poceo je da preliva i gusi motor pa gledam da li ima tu nesto da se steluje kad je budem menjao da znam. Znaci samo okrenem naopako i kad plovak zatvori da bude paralelan Hvala
Nepročitano 15-09-18, 10:11   #178
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Post Re: MIO Standard 350

Ovo je položaj plovka (kad je zatvoren ventil), iako more bit i malo više zatvoren (pogotovo ako je što petljano po plovku.
Staviš ga u ovaj položaj i samo puhneš u ovu cjevčicu i odmah ćeš vidjeti da li ventil drži.
Ako ne drži onda ne možeš puno napraviti, pogotovo ako je oštećen dosijed ventila, ako je oštećen ventil onda ga možeš promijeniti.

Jednostavnije ti je stisnuti zahvalu.
Nepročitano 15-09-18, 14:24   #179
ratibor
Početnik

Hvala jos jednom, narocito na ovom nacinu testiranja. Toga se ne bih setio.

Sto se doseda ventila tice ne znam kako on moze da se osteti. Niti trpi veliki pritisak niti trpi mehanicko opterecenje. U kontaktu je jedino sa gumenim vrhom igle plovka.
Nepročitano 15-09-18, 17:09   #180
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Post Re: MIO Standard 350

Moguće ga je oštetiti (ako u slučaju da ventil ne zatvara) i zaključi se da je neka prljvaština na dosjedu pa se ide čačkati po njemu (npr sa borerom), znači oštećenje može nastati samo mehanički kod čišćenja ili sličnog kemijanja po njemu.

Razlog ne zatvaranja je češće ako je oštećena guma na ventilu, iskrivljen nosač plovka ili pohaban dio nosača plovka (tamo gdje je zakačen ventil) pa plovak ne stigne dovoljno podignuti ventil.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:05.