Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Sirarstvo Otvaramo privatnu školu za sirare

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-09-12, 16:28   #1
branaruth
Početnik

Član foruma od: 15.09.2010
branaruth je na dobrom putu
Početno Otvaramo privatnu školu za sirare

Nakon 30 godina praktičnog sirarskog iskustva ,otvaramo privatnu sirarsku školu(tečaj) za sirarstvo u praksi. Radila sam 20 godina u Izraelu kao glavni tehnolog na kozjem,kravljem i ovčijem mlijeku ,usavršavala praktično sirarstvo u Francuskoj,Bugarsko, Cipru i Italiji .Radila 4 god. kao savjetnik praktičar u USA .Kursevi će početi u mj.prosincu (december)2012 .Strani studenti imaju mogućnosti učestvovati na tečaju sa obezbeđenim prenoćištem i hranom.
Za upis ,se možete obratiti na email: branaruth@gmail.com
branaruth je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-09-12, 18:34   #2
vimi
Aktivni Član

Član foruma od: 09.11.2008
vimi je na dobrom putu
Početno

a ti će tečaj biti koliko će trajati i koliko će koštati
vimi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-12, 20:53   #3
branaruth
Početnik

Početno Tečaj sirarstva

Citiraj:
Prvotno napisano od vimi Vidi poruku
Tečaj će biti podjeljen u 4 grupe ,ovisno o iskustvu sirara.
1)Grupa :Početnici
2)Grupa:Sirari sa teoretskim i praktičnim iskustvom u proizvodnji.
3)Grupa:Specijalni sirevi ,koi zahtjevaju posebne vještine pri tehnici ,tehnologiji i zrenju sira.
4)Grupa:Iskusni sirari koi se žele usavršiti u praktičnom i teoretskom znanju oplemenjenih sireva.

Mogu vam poslati elektronski katalog sa imenima sireva pa vi sami odaberite kojoj skupini mislite da pripadate.
:?::?
Nepročitano 28-09-12, 21:07   #4
IvanVl
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od branaruth Vidi poruku
Citiraj:

Tečaj će biti podjeljen u 4 grupe ,ovisno o iskustvu sirara.
1)Grupa :Početnici
2)Grupa:Sirari sa teoretskim i praktičnim iskustvom u proizvodnji.
3)Grupa:Specijalni sirevi ,koi zahtjevaju posebne vještine pri tehnici ,tehnologiji i zrenju sira.
4)Grupa:Iskusni sirari koi se žele usavršiti u praktičnom i teoretskom znanju oplemenjenih sireva.

Mogu vam poslati elektronski katalog sa imenima sireva pa vi sami odaberite kojoj skupini mislite da pripadate.
:?::?
Ako mislite na postavljena pitanja odgovarati kao ovdje badava ode novac
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-12, 22:17   #5
branaruth
Početnik

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od IvanVl Vidi poruku
Ako mislite na postavljena pitanja odgovarati kao ovdje badava ode novac
Sledeći tjedan ćete moći dobiti brošure u elektronskom izdanju'Ako smatrate da dovoljno znate o sirarstvu i ako se time ne želite baviti profesionalno' onda đaba vremena.... .Predlažem da novac sačuvate , proputujete pola svijeta i nakon par godina vratite se sa iskustvom. :idea:Sretno!
Nepročitano 29-09-12, 08:10   #6
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Dali vi izbjegavate odgovor ili niste vidjeli ovo pitanje:
Citiraj:
a di će tečaj biti koliko će trajati i koliko će koštati
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-09-12, 19:23   #7
mudric
Regularni Član

Član foruma od: 16.02.2012
mudric je na dobrom putu
Početno

Konačno da se je neko sjetio da organizuje obuku proizvođača sireva što je veoma pohvalno ali tekođer smatram da stočare treba obrazovati da što više mlijeka proizvode po grlu stoke.Problem je što se za to nije sjetila država pa eventualni polaznici će imati veće troškove.Ali jedno je sigurno da ulaganje u znanje u krajnjem efektu bude vrlo mali trošak bar po mom osobnom iskustvu.Šta Branarut nije htjela da odgovara na naša pitanja po mišljenju nekih članova.Šta mislite da je cijeli život učila pa da odgovori nekom tko ima jednu kozu sa 2 litre mlijeka kako se proizvodi neki tvrdi sir sa zrenjem.Ja sam imao u svojoj praksi takvih slučajeva u vezi proizvodnje sira i uzgoja koza.Ja preporučujem ozbiljnijim proizvođačima da se obuče kako da proizvode što kvalitetniji sir jer sa kozjim sirom ispod 5 EU nema normalne zarade mislim na svježi sir od 5 l mlijeka.Oni koji se sa kozarstvom bave iz hobije nek tako i nastave ovo nije za njih.
mudric je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-09-12, 19:27   #8
farmervg
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 07.06.2010
farmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mudric Vidi poruku
Konačno da se je neko sjetio da organizuje obuku proizvođača sireva što je veoma pohvalno ali tekođer smatram da stočare treba obrazovati da što više mlijeka proizvode po grlu stoke.Problem je što se za to nije sjetila država pa eventualni polaznici će imati veće troškove.Ali jedno je sigurno da ulaganje u znanje u krajnjem efektu bude vrlo mali trošak bar po mom osobnom iskustvu.Šta Branarut nije htjela da odgovara na naša pitanja po mišljenju nekih članova.Šta mislite da je cijeli život učila pa da odgovori nekom tko ima jednu kozu sa 2 litre mlijeka kako se proizvodi neki tvrdi sir sa zrenjem.Ja sam imao u svojoj praksi takvih slučajeva u vezi proizvodnje sira i uzgoja koza.Ja preporučujem ozbiljnijim proizvođačima da se obuče kako da proizvode što kvalitetniji sir jer sa kozjim sirom ispod 5 EU nema normalne zarade mislim na svježi sir od 5 l mlijeka.Oni koji se sa kozarstvom bave iz hobije nek tako i nastave ovo nije za njih.
Ima logike baš tak dugostečeno znanje se nedjeli badava...
farmervg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-09-12, 19:57   #9
mate22
Aktivni Član

Član foruma od: 18.10.2009
mate22 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mudric Vidi poruku
ali tekođer smatram da stočare treba obrazovati da što više mlijeka proizvode po grlu stoke.
to je jedna mogućnost. kada bi se znalo kako žitarice i koncentrati znatno snižavaju zdravstvenu kvalitetu mllijeka paralelno i sa korištenjem umjetnog gnojiva za što višu proizvodnju po hektaru, gubi se kvaliteta štogod da je zasijano ili zasađeno na tom hektaru.

po meni ako netko želi imati što kvalitetnije mlijeko bolje imati 10 krava koje doje od 10-15 litara na travi i sijenu itd, nego 5 krava od 30 litara na soji, kukuruzi itd, naravno ako ima uvjeta za to
mate22 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-09-12, 20:31   #10
adviser
Regularni Član

adviser avatar

Član foruma od: 23.10.2009
adviser je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mate22 Vidi poruku
to je jedna mogućnost. kada bi se znalo kako žitarice i koncentrati znatno snižavaju zdravstvenu kvalitetu mllijeka paralelno i sa korištenjem umjetnog gnojiva za što višu proizvodnju po hektaru, gubi se kvaliteta štogod da je zasijano ili zasađeno na tom hektaru.

po meni ako netko želi imati što kvalitetnije mlijeko bolje imati 10 krava koje doje od 10-15 litara na travi i sijenu itd, nego 5 krava od 30 litara na soji, kukuruzi itd, naravno ako ima uvjeta za to
pa obojica ste donekle u pravu ....
ali ako imaš kravu ili njih 20-30 sa prosekom 7000-8000lit/g i hraniš sa suhim sjenom i 2-3 žitarica dnevno onda si pobedio sve trgovce koji ti prodaju smjesu.
http://www.bioheuregion.at/heukonigin.html nešto za informaciju ..

Oznake
škola, sirarstva, tečaj

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:37.