Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 18-10-11, 21:50   #1031
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

Pa kaj je radio da si je polomio noge? Jel im daješ kostovit ili neke vitamine u hranu ili vodu?

Nepročitano 19-10-11, 14:36   #1032
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Član foruma od: 23.05.2011
kastav.kunić je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvach Vidi poruku
Pa kaj je radio da si je polomio noge? Jel im daješ kostovit ili neke vitamine u hranu ili vodu?
ma kako je njih 6 u toj gajbici bilo mozda su skakali pa ih je slomio ili su mu oni na noge skakali. Vitamine za kosti im nisam davala ali kako imam vitamine jos kad sam one lijecila(nisam neke posebne kupila u pet centru) pa sam im danas dala.

A on je imao 1,10 kg.(taj sa polomljenim nogama) Dva su imala po 1,80 kg, jedan 2 kg a jedan 2,20 kg.
kastav.kunić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-10-11, 19:58   #1033
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Nema veze, za paprikaš ne smeta strgana noga! Moji su sad na pripustu pa planiram jedno dobro zimsko leglo, sad su se ženke odmorile od prošlih mladih i trebale bi dati kvalitetne male u ovoj turi.
Nepročitano 19-10-11, 20:04   #1034
teškar
Uvaženi Član

teškar avatar

Član foruma od: 12.12.2010
teškar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kastav.kunić Vidi poruku
ma kako je njih 6 u toj gajbici bilo mozda su skakali pa ih je slomio ili su mu oni na noge skakali. Vitamine za kosti im nisam davala ali kako imam vitamine jos kad sam one lijecila(nisam neke posebne kupila u pet centru) pa sam im danas dala.

A on je imao 1,10 kg.(taj sa polomljenim nogama) Dva su imala po 1,80 kg, jedan 2 kg a jedan 2,20 kg.
Očito je bio rahitičan, čim je bio dvostruko lakši od ostalih.
Nepročitano 19-10-11, 20:54   #1035
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od teškar Vidi poruku
Očito je bio rahitičan, čim je bio dvostruko lakši od ostalih.
pa normalno kad su ovi imali 6 mjeseci a on 4 mjeseca. Ja sam mislila da ce bit ispod 1 kile kad ih je bilo 6 zbijeno u istoj gajbi za najvise dva kunica.
I ja planiram pariti ovu staru ako bude htjela i jos jednu mladu za dva mjeseca.
Nepročitano 19-10-11, 21:29   #1036
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Prvo ti riješi gajbe i smještaj,a tek onda pari. Ovo kaj kažeš je nehumano, držanje 6 kunića u gajbi za 2. Nemoj imati više nego kaj možeš držati, jednom ćeš se opeći kad ti zbog uvjeta dođe bolest i uništi ono za kaj si se jako trudila. Nemoj misliti da ti želim zlo,to je moj dobronamjerni savjet.
Nepročitano 19-10-11, 22:10   #1037
KREŠO
Aktivni Član

KREŠO avatar

Član foruma od: 10.10.2011
KREŠO je na dobrom putu
Početno

Imao sam kuniće od valjda 5-6 god. pa sve do prošle god. Sad ih nemam iz samo jednog razloga jer nemam vremena, a ne želim da mi netko pomaže u hranjenju od obitelji. To je katastrofa, jer svi misle da je imat zečeve samo tako. Gajbe sam napravio od željeznog vinkla ( konstrukciju ) i zavario mrežu na konstrukciju. Vrata su bila odozgo, a pod od plastičnih letvi sa razmakom koje su baš za kuniće. Uvijek su bili na suhom i čistom, a gajbe sam prao 2 put godišnje i dezinficirao.Hranilice sam usavršavao godinama dok nisam našao riješenje za male i isto tak i pojilice. Nikada bolesti nikakve dok susjed nije doneso zečicu na parenje. Zeleno se kosi naveče kad se hranjive tvari iz kojena vrate u list. Rasprostrem travu na tanko i dajem drugi dan ujutro i navečer. Suho obavezno da je posuda prazna drugi dan. Sijena da ima stalno i sve ostalo što raste po vani je odlično. Novu hranu sam uvodio postupno. Nikad nikakvih problema sa proljevom ni s ničim. Naravno imao sam puno problema prije dok sam slušao pametne i dok nisam pročitao nešto o tome i počeo se ponašat kak treba prema njima. Šarci i orijaši su jako zahtjevni za uzgoj i nebi ih preporučio nikome ko se kreče bavit time za prvi put. Ako se koristi za meso onda je najbolje takvu pasminu i uzet. To su moja iskustva sa kunićima kojima se vraćam za par god.
KREŠO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-10-11, 22:17   #1038
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Krešo, slažem se sa svakim slovom koje je napisano. 99,9% ljudi misli da je držat kuniće pušiona, samo im daš jest, to se samo koti, dođeš za par mjeseci i potučeš za meso. To je po meni jedna od rizičnijih životinja za uzgoj. Svaka greška se jako plaća i nema povratka. Ako je 99 stvari dobro,a jedna nije uzgoj neće ić kak treba.
Nepročitano 20-10-11, 12:32   #1039
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvach Vidi poruku
Prvo ti riješi gajbe i smještaj,a tek onda pari. Ovo kaj kažeš je nehumano, držanje 6 kunića u gajbi za 2. Nemoj imati više nego kaj možeš držati, jednom ćeš se opeći kad ti zbog uvjeta dođe bolest i uništi ono za kaj si se jako trudila. Nemoj misliti da ti želim zlo,to je moj dobronamjerni savjet.
pa od utorka nije ih 6 u gajbi jer sam se rjesila njih 4 plus taj jedan. No sad su 2 u toj gajbi.
Imam pitanje: sto znaci hladne usi kod kunica? (jedan od njih dva ujuto nije htio jesti. Sada sam im dala sijena i on ima hladne usi)
Nepročitano 20-10-11, 15:54   #1040
marija123
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od teškar Vidi poruku
Kunić ima vrijednost oko 80 kn. Tko će ga liječiti za te novce? S njim pod bat!
istina,ali ne mora se sve ubijanjem rijesiti,kakve ti koristi ubijanje,ako je zec tezak pola kila.. al eto,mozda bih i ja tako postupila da mi nije trebala ta kunica za rasplod,jer je bila stvarno lijep primjerak svoje vrste
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:00.