Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Zapocinjanje poljoprivrednog gospodarstva
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-05-13, 00:40   #1
furiofly
Početnik

Član foruma od: 21.05.2013
furiofly je na dobrom putu
Početno Zapocinjanje poljoprivrednog gospodarstva

Moje ime je Donald i trenutno sam na studiju u Americi.
Kroz 4 godine provedene ovdje shvatio sam koliko zelim zivjeti u Hrvatskoj i pridonositi Hrvatskom drustvu.
Imam namjeru vratiti se u Hrvatsku po svrsetku studija i zapoceti svoj biznis.
Ovdje sam dosao u doticaj sa Aquaponic tehnikom i ostao poprilicno impresioniran.
Dosao sam do ideje da pokrenem komercijalnu Aquaponic farmu za uzgoj organskog povrca.
Posto ce citav projekt ici od "nule" (kupnje zemljista, izgradnje objekta itd.) bit ce mi potrebna investicija za samu izgradnju plastenika i sistema, pa me zanima dali postoje kakve subvencije od strane Hrvatske ili EU?
Koliko je tesko dobiti iste i sto je sve potrebno?
Ne idem za basnoslovnom zaradom, vodi me cisto ljubav prema domovini i zdravom zivotu, te nacinu zivota koji rad na zemlji donosi.
Svaka informacija je dobrodosla.

Zahvaljujem unaprijed
furiofly je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-05-13, 22:00   #2
marijan1
Regularni Član

marijan1 avatar

Član foruma od: 16.02.2013
marijan1 je na dobrom putu
Početno Re: Zapocinjanje poljoprivrednog gospodarstva

jel to hidroponija,ili nekaj drugo?
Nepročitano 21-05-13, 22:39   #3
furiofly
Početnik

To je simbioza hidroponije i aquakulture.
puno bolje nego hidroponija ili standardno povrtlarstvo.
Nepročitano 22-05-13, 00:12   #4
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

e da, nema niš bolje od neke novotarije...
samo uloži hrpetinu novaca, pa se daj u utrku s konvencionalnim povrtlarima (čitaj johabica i darijus) koji još dan danas voze drekec od kravica i konjića po svojim njivama...i v niš drugo ne vjeruju...
sretno s idejom, zaista ti želim uspjeh, samo uvijek imaj na umu da je ovo Hrvatska...
Nepročitano 22-05-13, 00:22   #5
denisv
Uvaženi Član

denisv avatar

Član foruma od: 18.05.2012
denisv je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od furiofly Vidi poruku
To je simbioza hidroponije i aquakulture.
puno bolje nego hidroponija ili standardno povrtlarstvo.
Aaaaa, to je ona zeza kad ribe žive u vodi kojom se hrane biljke na kamenoj vuni ili u bazenima za salatu?

Posljednje uređivanje od denisv : 22-05-13 at 00:30
denisv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-05-13, 00:27   #6
furiofly
Početnik

ma znam starac sve, zato sam i pobegel u prokletu Ameriku.
Ali mi je zlo iskreno od ovoga ovdje i Monsanta i otrova i svega.
Ljudi dobivaju rakove ko djeca bombone, ipak je sretan i zadovoljan i najprije zdrav zivot najbitniji.
A imam neki osjecaj da bih mogao pomoci i Hrvatskoj i da promijeni malo misljenje o kvaliteti hrane.
Vec sam u pregovorima sa nekim ljudima iz Hrvatske, mislim da bi povoljna proizvodnja ovakvog proizvoda uz kvalitetu mogla biti konkurentna na trzistu jer gle cuda ne obradjujes zemlju i koristis gnojiva a prirod je puno veci
A i rodna gruda je rodna gruda.
Nepročitano 22-05-13, 00:29   #7
furiofly
Početnik

je to su ribe koje bukvalno seru u vodu i onda ta voda cirkulira kroz medij, ja mislim da je kokos najbolji.
Biljke uzimaju hranjive tvari i filtlriraju vodu koja se cista vraca natrag u bazen sa ribama.
Nepročitano 22-05-13, 00:37   #8
denisv
Uvaženi Član

denisv avatar

Član foruma od: 18.05.2012
denisv je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od furiofly Vidi poruku
je to su ribe koje bukvalno seru u vodu i onda ta voda cirkulira kroz medij, ja mislim da je kokos najbolji.
Biljke uzimaju hranjive tvari i filtlriraju vodu koja se cista vraca natrag u bazen sa ribama.
Sve zavisi kokvi su prinosi u toj simbiozi? Dakle, najmanje nekog ovde interesuje na koji način je je salata došla u fazu u kojoj je kad stoji na ploici u supermarketu. Ono što našeg potrošača trenutno najviše interesuje je prije svega kolika je cijena te salate i kako izgleda, odnosno koliko će otpada od nje imati ako nije potpuno zdrava . Znači kolika je cijena i kolika je iskoristivost kad je donese kući (da nema puno škarta)
To što će na na gajbi u kojoj se nalazi pisati Aqua, bio, organic, folovi-golovi malo koga interesuje.
Dakle, ako cijena finalnog proizvoda prati cijenu konvencionalnog proizvoda, a usput je tehnologija isplativija od klasične (zemlja) i ulaganja se vraćaju brzo, a usput se i riba proda na tržnici ( isto nikog ne iteresuje gdje je odrasla) onda samo naprijed!
Nepročitano 22-05-13, 00:47   #9
furiofly
Početnik

pa cuj svijest se budi oko prehrane, pogotovo nakon ulaska u europsku uniju kad ce se Hrvatski ekoloski proizvod etiketirati i zastiti. Ali to na stranu.
Prinos je veci nego na zemlji, ne koriste se gnojiva ni strojevi, nema pesticida, pa sad ti racunaj jel mozes biti konkurentan sa cijenom. Plus nakon sto postavis sistem sve sto radis je hranis ribu i beres povrce.
U plasteniku mozes uzgajati cijelu godinu ako odrzavas temperaturu.
Ja mislim da bih mogao biti konkurentan sa cijenama, a nus prozivod je ekoloski uzgojena riba i povrce
Nepročitano 22-05-13, 01:04   #10
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Član foruma od: 19.11.2012
Zoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svima

Svaka čast na ideji i interesu, ali mislim da će to ovdje loše proći. Vjerujem da će proizvod biti dosta skuplji a vidim da ljudi ovdje više paze na cijenu nego na kvalitetu proizvoda.
Zoki ticić je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
cijena sumskog,poljoprivrednog,građevinskog zemljista pauk umarstvo 64 13-12-17 00:22
Cijena poljoprivrednog zemljišta tinda Ratarstvo 191 12-03-15 20:44
Gospodarski program korištenja poljoprivrednog zemljišta Rajtek Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 3 27-12-10 19:20
cijena poljoprivrednog zemljišta??? dudo Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 9 25-03-08 13:56

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:34.