Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Kalači drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-09-18, 10:57   #3581
zoombool
Početnik

Član foruma od: 26.09.2018
zoombool je na dobrom putu
Početno Re: Kalači drva

Pozdrav.
Novi sam na forumu i zanima me par stvari. Imam Tomo Vinkovića 523 od 21KS. Napravio bih (ili kupio) cjepač od 20-ak tona. Hoće li Tomo moći vrtit taj cjepač bez problema? Ne bi ga htio frljit na max gasu da se ne muči.
Cjepač koji imam na umu je nekih 20 t, cilindar 100/60, mumpa 45 litara s ubrzivačem 1:3,8 i razvodnik 80 litarski.
Hvala na odgovoru...
zoombool je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-09-18, 11:32   #3582
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Fali ti podataka. Jel pumpa 45 litri@540 o/min kardana ili je 45cc?
Gas ti je nevažan u cijeloj priči, jer s njim samo mijenjaš brzinu hoda cilindra.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-18, 14:23   #3583
zoombool
Početnik

Ne znam. Uglavnom, ovaj cjepač što sam gledao spaja se na traktor preko ubrzivača 1:3,8 tako da pumpa bi trebala raditi ok. Bar mi tako kaže tip što prodaje cjepač. Navodno razvodnik da je 80 litarski, idnosno duplo većeg protoka nego pumpa. Najbolje bi bilo probat ali mi je malo daleko za ić s traktorom...
Nepročitano 29-09-18, 10:57   #3584
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Moraš znati da TV može dati oko 12...13kW @ 3000 o/min motora i teško bude "progutal" pumpu veću od 25cc s ubrzivačem od i=3.8, a da ga ne ugasi kad cilindar stane.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-10-18, 17:02   #3585
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

s tomicom se može poigrat pošto ima izbor okretaja na kardanu kolko poželiš te bi mogao uz pripremu pogonit pumpu i direktno bez multija. Recimo 40-45ccm pumpa na direkt kardan bi igralo lijepo...
Nepročitano 04-10-18, 13:10   #3586
zoombool
Početnik

Da. Našao sam pumpu od kipe od tamića za male pare sa kardanom (klipna) koja bi mogla ići direktno. Pa ću morat prilagodit ostalo njoj. Samo da mi dođe u ruke da vidim koliki je protok i na koliko okretaja. Navodno da ona može raditi i na manjim okretajima samo sporije za razliku od zupčaste koja traži određeni broj okretaja da bi uopće radila...
Nepročitano 14-10-18, 12:34   #3587
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru
Question Re: Kalači drva

https://m.youtube.com/watch?v=G3JHJFsvGo0

Tu ima svakavih dobrih stvari ali i neviđenih gluposti,poput ove na 7:22!
Sav sam se naježio kad sam to vidio,zamisli da se spotakneš dok guraš drvo u to,ili da se drvo zakači za rukav
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-10-18, 22:28   #3588
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Na 2:50 je isto škakljiva situacija. Da barem rukavice ima....
Nepročitano 29-10-18, 17:29   #3589
gordan1982
Aktivni Član

Član foruma od: 30.01.2013
gordan1982 je na dobrom putu

Muha,hahahahahaha triput sam gledal i tek treci put skuzil kaj si mislil... Hahahaha

Poslano sa mog Hummer koristeći Tapatalk
gordan1982 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-18, 02:02   #3590
Ico69
Početnik

Član foruma od: 08.11.2018
Ico69 je na dobrom putu

Pozdrav novi sam na forumu i imam pitanjs vezano za cjepač na traktor pošto sam do sad cjepao ručno kojih 25-30m godišnje ali zbog posla više nemam toliko vremena mlatiti sjekirom pa bih uzeo poslovni cjepač od Nina iz Žminja s multiplikatorom, uglavnom imam priliku kupiti taj cjepač od čovjeka povoljno jer mu je hitno zbog para a više mu ne treba, radio je kojih 30m drva godišnje par godina, zanimaju me vaša iskustva s tim cjepačima jer ja se ne kužim u to, dgovaraju od tog cjepač da je pretežak i previsokza Imt 539 da se mogu prevrnuti na neravninama itd.
Ico69 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Peći, na drva noviuposlu umarstvo 645 06-11-18 03:24
Kalači drva na špicu ceki21 Ponuda 8 23-10-17 11:11
cjepač - kalač na trn inter88 Mehani?ka radionica 148 19-10-15 00:42
Svojstva drva gpugelni umarstvo 26 19-03-13 11:46

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:26.