Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Obična "domaća" selska kokoš
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-10-17, 22:46   #1
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu
Početno Obična "domaća" selska kokoš

Evo otvaram temu posvecenu ovim kokama koje se drze po vecini domacinstava kod nas posto su izdrzljive i kvocaju cesto pa su prakticne
Posto su one u biti krizanci krizancevih krizanaca nema nekog standarda pa ih ima i carapastih i futastih i golovratastih i krupnih ih sitnijih i s jacom nesivostu ili pak debljih
Ja imam 22 koke trenutno i od toga je 90% domace i koja grahorasta i dvije brame i 23 domaca pileta stara mjesec i pol(ne pitajte zast imam tak kasno pilice) i ak ovo moje cudo tehnike bu valjalo probat cu slikat
E da napominjem da se ne mjesa s hrvaticom i zivicarkom ili nekom drigom posto su one ciste pasmine i imaju standard i sve

Posljednje uređivanje od ZJ : 06-10-17 at 08:49
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-10-17, 08:32   #2
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Re: Obicna "Domaca" selska kokos

Puno mi se ljudi žali da im domaće kokoši slabo nesu. Susjed ima četrdeset komada a ne nađe ni deset jaja. I oni kod kojih si mogao kupiti koje nazovi domaće jaje vele da nemaju ni za sebe. To je puno muzike a malo para.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-10-17, 00:16   #3
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Početno Re: Obična "domaća" selska kokoš

Moje sad po 5 jaja dnevno a znale su i po 10 kad je bilo ljepse vrijeme
Nama dovoljno za svoje potrebe a i mama proda susjedi kad ima viska
Nepročitano 07-10-17, 09:29   #4
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Možeš li reći kakva su to jaja. Meni jedna žena hoće prodavati is jednog sela domaća jaja i donesla mi je izgledom i oblikom ista jaja kao da ih kupim u trgovačkom centru. Nikakve razlike nije bilo ni u okusu od ovih sa farme. Ona tvrdi da su domaća od domaćih kokoša a sva su ista i oblikom i veličinom i izgledom a i okusom od onih kupovnih sa farme jedino nemaju žig i koštaju kunu i pol. Tak i na drugome mjestu isto tako. Ako drugima ne nesu kak da njima nesu i imaju kolko trebaš? Zar te domaće kokoši ne nose izgledom svaka drukčije jaje i pono ukusnija odnosno žućeg žutanjka'? Mislim da su to ili jaja sa neke farme bez žiga ili su to obične nesilice puštene po vani ali na smjesi za nešenje. I onda vele da su to domaće kokoši i domaća jaja. Onda bolje kupim u konzumu po kunu i dvadeset ona bijela iz moldavije na akciji pa sam makar siguran da nemaju salmonelu i da su sa farme.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-10-17, 01:14   #5
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Pa moje vecinom nesu bjela krem nezzz kak objasnit,ima jedna dve koje nesu zelena i mozd koja smeđa al nisam siguran,al zato sam siguran da svako jaje ima zuti zumanjak dok ovo kupovno ima crveni
Nepročitano 11-10-17, 22:44   #6
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Ja mislim da su ovo domaće kokoši (moje).
Nikad nije ništa čistokrvno kupovano, uvijek ostavljam vlastite kokoši, a pijetle dobijelm ili mjenjam s nekim iz sela...
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-17, 22:47   #7
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Ima tu svakakvih boja i kombinacija, a u dvorištu su još od vremena moje pokojne bake...
Nepročitano 11-10-17, 22:59   #8
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Jaja od domaćih kokoša!
Nepročitano 12-10-17, 00:24   #9
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Jesu jesu prave domace
Sliko bi i ja svoje al ness zeza komp pa dok ja to prebacim s moba na komp pa jos i skuzim kak tu stavit potrajaloooooo bi duuuugoo duuugoo
Nepročitano 12-11-17, 19:36   #10
vostro91
Početnik

Član foruma od: 09.03.2017
vostro91 je na dobrom putu

Zna li netko o čemu najviše ovisi osim starosti nošnja jaja? I čime se može regulirat postotak nošnje
vostro91 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:21.