Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-10-17, 11:15   #10231
matimar
Početnik

Član foruma od: 29.01.2014
matimar je na dobrom putu
Početno Re: Kunićarstvo

Jučer mi se okotila ženka Haykoma negdje oko 14.00 sati, i okotila je samo jednog, nakon čega sam primijetio da se nije do kraja okotila jer sam rukom opipao trbuh. Jutros oko 04.00 sati prije nego sam išao na posao idem vidjeti šta se dešava i nađem u kotilici 9 živih komada koji su pokriveni dlakom i 4 komada koji nisu pokriveni dlakom koji su se smrzli, E, sad da li se je još nekom dešavalo ovako nešto i da li je to nekakav problem. I nije se bila očupala, niti je napravila gnijezdo, a dlaku sam srećom ostavio od njenog gnijezda od ranije inače bi se svi smrzli.
matimar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-10-17, 11:34   #10232
turky
Polako se zagrijava

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Kod mene od pet ženki možda je samo jedna plava skotna. I to veliko možda!
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 12:12   #10233
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od matimar Vidi poruku
Jučer mi se okotila ženka Haykoma negdje oko 14.00 sati, i okotila je samo jednog, nakon čega sam primijetio da se nije do kraja okotila jer sam rukom opipao trbuh. Jutros oko 04.00 sati prije nego sam išao na posao idem vidjeti šta se dešava i nađem u kotilici 9 živih komada koji su pokriveni dlakom i 4 komada koji nisu pokriveni dlakom koji su se smrzli, E, sad da li se je još nekom dešavalo ovako nešto i da li je to nekakav problem. I nije se bila očupala, niti je napravila gnijezdo, a dlaku sam srećom ostavio od njenog gnijezda od ranije inače bi se svi smrzli.
Nije nikakav problem desava se da prvo okote jedno pa tek za par sati ostatak...
A to sto se nije ocupala ni napravila gnijezdo ( nadam se da je imala slame za napravit ga) govori da nije bas najbolja mater sto ne znaci da sljedeci put nece napravit sve kak treba...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 12:18   #10234
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Neron Vidi poruku
Prošle sam godine u štalu stavio led žarulju (radi uštede) i tijekom čitave zime palio ju u sumrak (recimo 16 sati) i gasio oko 20 sati kako bih kunićima "produžio" dan. Imao sam legla kroz čitavu zimu (jedino su dvije kunice od tadašnje četiri "preskočile" jedno parenje u veljači).
Moje se uvijek i kote samo "po zimi"! Zadnje leglo mi moźe biti u 5. mjesecu i ona pauza 3-4 mjeseca! Do sad nikad nikakvih "problema" što se primanja i kočenja tiće, ali za sve postoji prvi put...

matimar....
Takve se stvari dešavaju kod tzv.ljetnih kunića! Moji rasplodni mogu biti najkasnije do polovice veljače okočeni, sve što je poslije toga ima upitna roditeljska svojstva! To se odnosi na moje kuniće i to je moje iskustvo, nisam to nigdje pročitao niti mogu tvrditi 100 %!
Ali zahvaljujući već desetljećima iskustva znam da je do sada kod svih rasa koje sam držao takav slučaj!!

Posljednje uređivanje od kninquin : 12-10-17 at 12:24
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 12:22   #10235
tototozg
Regularni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Neron Vidi poruku
Prošle sam godine u štalu stavio led žarulju (radi uštede) i tijekom čitave zime palio ju u sumrak (recimo 16 sati) i gasio oko 20 sati kako bih kunićima "produžio" dan. Imao sam legla kroz čitavu zimu (jedino su dvije kunice od tadašnje četiri "preskočile" jedno parenje u veljači).
Meni je upaljeno svjetlo do 10-pola 11 navecer, mladi panonci,zenke i muski, se pare i legu bez problema. Naravno,pod uvjetom da su ovogodisnji i da im je osigurana proteinski jaca hrana...
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 13:01   #10236
matimar
Početnik

Član foruma od: 29.01.2014
matimar je na dobrom putu

Hvala na brzom odgovoru, do sada se kotila bez problema i brinula se za njih, ovo joj je prvi put da se nije očupala, valjda će biti sve u redu.
matimar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 19:29   #10237
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Dali vase zenke imaju podbradak? Zasto on nastaje?
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 20:07   #10238
seat
Aktivni Član

Član foruma od: 08.03.2013
seat će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od matimar Vidi poruku
Moja se jedna hajkom ženka okotila i isto se nije očupala 13 komada se smrzlo.
seat je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 21:25   #10239
tototozg
Regularni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od robi ka Vidi poruku
Dali vase zenke imaju podbradak? Zasto on nastaje?
Podbradak je recimo normalan kod zenki koje se kote. Pogotovo ako su malo jace. Srednje i manje rase kunica ga obicno nemaju i standardom obicno nije dozvoljen, dok je kod velikih rasa dozvoljen manji podbradak kod zenki. Nije nista zabrinjavajuce, a obicno je uvjetovan jacom prehranom i vrstom hrane koju jedu (npr. kukuruz...), pogotovo sad kad su dani sve hladniji,a kunici jedu vise nego do sada i biraju energetski i proteinski jacu hranu...
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-17, 21:44   #10240
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Ok,a sta se tice mlade zenke stare 7 mj nebi je htio upropastiti sa podbratkom pa kako da ga nemaju,kužite pitanje? Da im smanjim prehranu mislim slabiju hranu?
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 96 28-08-17 10:35
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 21:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 23:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 20:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 15:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:20.