Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 16-04-14, 12:41   #1
rkireta
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.02.2013
rkireta je na dobrom putu
Početno Gutacija

S obzirom da ljudi neznaju šta je gutacija, evo par informacija...
Što se tiče kapljica na rozgvi, radi se zapravo o fiziološkom procesu pogotovo u sušnom razdoblju koji se naziva GUTACIJA («znojenje»). Dosta ljudi misli da se radi o jajašcima pauka. To vas ne treba zabrinjavati jer toga ima skoro u svim vinogradima.
Izvor: internet i krizevci.net
rkireta je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-04-14, 15:33   #2
dugi68
Regularni Član

Član foruma od: 15.03.2014
dugi68 je na dobrom putu
Početno Re: Gutacija

svaka čast kolega, za gutaciju sam se naslušao komentara a do danas ni sam nisam znao što je to mada me brinulo. nikada nisam vjerovao da je pauk ali sam mislio - koji je to ..... još jednom hvala
dugi68 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-05-15, 11:51   #3
rkireta
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.02.2013
rkireta je na dobrom putu

Ove godine ima extra uvijete za gutaciju...

rkireta je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-15, 20:43   #4
el pibe
Gost

Joj ljudi igrate se jakoTranspiracija(disanje biljaka) je proces kroz koji biljka gubi vodu.A crveni pauk je "grinja" tretiramo je akaricidima i njegova jajašca su narančaste ili crvenkaste boje.To dvoje niti nema veze niti nalikuje jedno na drugo.Osim ak je netko daltonist i ima gadnu dioptriju pa mu sve kapljice i jajašca izgledaju isto.Po slici vidim da je u pitanju Transpiracija i tu se koristi kao preventiva Eco green prah suspenzija 0.3-0.5% i ne miješamo ga u nikakvoj kombinaciji.Znači njegova uporaba je kod premalog ili prevelikog djelovanja vlage tj. općenito za potrebe reguliranja vlage u ovom slučaju (sušnom razdoblju) da biljka prebrodi nedostatak vlage.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:55.