Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Vinogradarski stubovi, armatura, kalupi.
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-02-09, 18:55   #21
hrvoje.crnjak
Gost

Početno Re: Vinogradarski stupići - pitanje

možda da ipak za čelne stupove postavim željezne cijevi npr. Ø10 debljine stijenke 3mm i zabetonirat...mislim da takve čak negdje i imam od starog brajdja...
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-02-09, 01:32   #22
MIHA
Polako se zagrijava

MIHA avatar

Član foruma od: 06.10.2007
MIHA je na dobrom putu

nemoj stavlajat kolcice od odpada s pilane to ce ti istrunut za 1 god to mi je kolega uzeo i dobro se pokajao sam kolcici od hrasta bagrema i kestena
MIHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-09, 12:17   #23
hrvoje.crnjak
Gost

Te sam stupiće postavio tek toliko dok ne postavim armaturu da sadnica ima bar neki oslonac,a kad postavim žicu stupići mi više neće ni trebati...inače,stupići su za kupine...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-09, 00:04   #24
Chajks
Početnik

Član foruma od: 05.11.2008
Chajks je na dobrom putu

Ja sam si napilil cca 200tinjak stupića za trsje od obrezaka s pilane i evo sad su treću godinu u zemlji. Lani sam zamjenil par komada koji su otišli, a ljetos budem ih vadil van i trgal do mjesta di su eventualno truli i vraćal u zemlju jer mi ne trebaju biti više tak visoki pošto stavljam armaturu u trsje za koji dan, tjedan. Znači nisu bili loši, samo sam ih pili na dimenziju 4x4 ;)
Chajks je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-09, 20:16   #25
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan_Kos
Citiraj:
Prvotno napisano od Araokaris
jedini problem sa izrezanim drvenim stupićima je taj što su uglavnom svježe izrezani ili od hrasta ili bukve i kao takvi sadrže dosta veliku količinu tanina koji se, kad se postave, direktno slijeva na korijen mlade loze...
to je zanemariva kolicina tanina.
A što je problem sa taninom?
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-09, 00:00   #26
MIHA
Polako se zagrijava

MIHA avatar

Član foruma od: 06.10.2007
MIHA je na dobrom putu

ma nemam pojma odakle mu tu a sta bi trebalo onda za ove zeljezne kad pocne korozije i sl ;)

stavi drvene ak mozes zakon su pitaj bilo kojeg boljeg vinogradara pa ces cut sta ce ti reci
MIHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-09, 11:56   #27
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu

ja sam do sad stalno imao hrastove kolčiće i nikada problema sa taninom,isto tako pilio sam i od otpada i svaki izdrži neke 4 god,a poslje ni netreba
Nepročitano 09-11-09, 18:47   #28
juragabi
Gost

Plastični stupovi i kolčići najbolji su izbor opreme za vinogradare. Imaju veliku postojanost, savitljivi su a ne pucaju, svojom težinom omogučavaju lako rukovanje. Čeoni stupovi su plastificirano drvo bora, tako da imaju veliku čvrstoču kod natezanja žice. I zadnje; ekonomski naj prihvatljiviji. Mi ih koristimo več godinama, i svakom možemo pokazat primjer kako vinograd treba izgledat. Kompletnu opremu proizvodi MIKULEC ALATI I PLASTIKA, ZLATAR BISTRICA.
Gledo sam primjer vinograda u dalmaciji (RAVNI KOTARI, MJESTO NADIN), cca: 15000 stupova i 200 000kolčića na velikoj buri - plastični stupovi su se savijali i vračali na isto mjesto, željezni su se polomili a betonski se iskrivili i takvi ostali.
Pa nek neko kaže da ima boljih... Eto to su naša višegodišnja iskustva.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-09, 19:25   #29
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Član foruma od: 30.01.2009
Tomazy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od juragabi
Plastični stupovi i kolčići najbolji su izbor opreme za vinogradare. Imaju veliku postojanost, savitljivi su a ne pucaju, svojom težinom omogučavaju lako rukovanje. Čeoni stupovi su plastificirano drvo bora, tako da imaju veliku čvrstoču kod natezanja žice. I zadnje; ekonomski naj prihvatljiviji. Mi ih koristimo več godinama, i svakom možemo pokazat primjer kako vinograd treba izgledat. Kompletnu opremu proizvodi MIKULEC ALATI I PLASTIKA, ZLATAR BISTRICA.
Gledo sam primjer vinograda u dalmaciji (RAVNI KOTARI, MJESTO NADIN), cca: 15000 stupova i 200 000kolčića na velikoj buri - plastični stupovi su se savijali i vračali na isto mjesto, željezni su se polomili :scratch :cry: a betonski se iskrivili i takvi ostali.
Pa nek neko kaže da ima boljih... Eto to su naša višegodišnja iskustva.
Da vjerovatno na plavcu malom, vidio na svoje oći cjeli red malina na podu nakon olujnog nevremena pračenog tućom 2008g vž, pvc stupovi naravno na njima je ogromna bio masa. Po meni nema idealnog sve ima svoje prednosti i nedoststke. NHF
Nepročitano 09-11-09, 19:30   #30
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Član foruma od: 30.01.2009
Tomazy je na dobrom putu

Mislim da ovo pvc nije u stanju izdržati u naletu olujnog vjetra, ako je skidam kapu.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Vinogradarski strojevi i priključci slatky Radovi u vinogradu 299 08-06-16 18:27
pitanje juričMF Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 6 30-03-13 13:01
Pitanje za sve zgzac Svatara 17 03-03-13 21:01
pitanje peki2 Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 10 25-01-12 10:50
pitanje filipkc Traktorske kose 8 06-07-10 20:45

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:27.