Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Žica i ankeri za vinograd...šta uzet?
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-03-10, 09:46   #11
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: žica za vinograd...šta uzet?????

baš ste geografski navudreni , Mače je pored Zlatara , Zlatar je blizu Zaboka , kroz Zabok prolazi pruga koja pak ide skroz do Čakovca

Nepročitano 20-03-10, 13:14   #12
Ivan_Kos
Regularni Član

Član foruma od: 19.05.2008
Ivan_Kos je na dobrom putu
Početno Re: žica za vinograd...šta uzet?????

Citiraj:
Prvotno napisano od zbalija
Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan_Kos

ako jos nemas zicu provjeri firme Univerzal u Zgu i robnu kucu BAMT iz Maca kraj Cakovca mislim da je, ja sam tamo uzimao 2005. i to 2,5 tone 3x vruce cincanu i zica se pokazala odlicnom!

nadam se da sam pomogao, pozdrav.

Ivan_Kos BAMT iz Mača ti nije nikako blizu Čakovca
Mače ti je bliže Zaboku, a pored je Poznanovca.....
ma dobro, nije blizu cakovca, nema veze ali uglavnom je bamt iz maca.. :mrgreen:
Ivan_Kos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-12-10, 11:12   #13
josix
Uvaženi Član

josix avatar

Član foruma od: 08.11.2010
josix će uskoro postati poznatjosix će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan_Kos Vidi poruku
ako nemas love i ako imas puno vinograda inox zica je kod nas jos definitivno preskupa varijanta ali vrijedi, to je istina. kod mene u obzir dolaze vruce cincane vise puta (obicno 3) ili pocincane zice. plasticne i te nove pizdarije nisu bas najbolje jer lako pucaju (kad rezes, beres, itd.) a i upitna im je trajnost i godisnji %tak
evo da ti iz prve ruke dam informaciju, plastična žica se jedino lakše precvika sa škarama kad si u :partyman: stanju...

trajnost 20 godina sigurno, a dam se kladit da i vise bez problema, jer moja ne pokazuje nikakve znakove zamora materijala a imam ju od 1996 godine. napinje se svakih 3 godine svaka zasebno, a za plastičnu žicu je najbolje na početku reda imat sidrište i španer, pa stup malo nategnut svake godine, jer je početni stup više kriv za labave žice nego sama žica (bar kod mene)

A ova pocinčana ti zahrđa kad tad i pri napinjanju može puknut i pali na suncu stabljiku jer se ugrije...
josix je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-11, 22:00   #14
quercus0_0
Početnik

Član foruma od: 12.12.2010
quercus0_0 je na dobrom putu
Početno

plastificirana inox žica...
quercus0_0 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-11, 22:21   #15
outlanderzg
Aktivni Član

Član foruma od: 01.01.2011
outlanderzg će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od quercus0_0 Vidi poruku
plastificirana inox žica...
Kaj to postoji? Ne vidim svrhu kad inox ionako ne hrđa? Po meni je najbolje staviti običnu pocinčanu žicu jer i ona može bez problema izdržati 40-ak godina, a po procjenama struke nakon 30 godina vinograd više nije komercijalno isplativ (pogotovo na ovim, novim podlogama) tako da ne vidim svrhu postavljanja inoxa

Nemojte me baš jako popljuvati :axe:
outlanderzg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-01-11, 12:35   #16
outlanderzg
Aktivni Član

Član foruma od: 01.01.2011
outlanderzg će uskoro postati poznat
Početno Ankeri-sidra pomoć

Jel neko zna gdje su ima povoljnih ankera za kupiti, ili ime nekog bravara koji ih povoljno može napraviti. Redovi su dosta kratki (oko 40m tak da ne trebaju biti pretjerano jaki). Ako znate bilo gdje u kontinentalnoj Hrvatskoj.
outlanderzg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-01-11, 08:50   #17
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu
Početno

Pitaj kod PA-vina....ili u nekim željezarama.........
Nepročitano 17-01-11, 21:44   #18
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan
Početno

pitaj nekoga tko radi betonske stupce i pitaj dali pravi ankere
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-01-11, 14:32   #19
brle
Gost

Početno

Pitaj u Me-Ga ing -u Oni su povoljni što se tiće žice a i ankera, kupovo sam za protugradne mreže
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-04-11, 21:24   #20
Orsic
Aktivni Član

Orsic avatar

Član foruma od: 30.08.2009
Orsic je na dobrom putu
Početno

ima u slo kod cerjaka 25kn komad
Orsic je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Prskalice - Šprice - Škropilnice za vinograd josix Radovi u vinogradu 45 09-04-17 22:29
Podizanje i sadnja vinograda - šta i kako? bajki Radovi u vinogradu 134 15-02-17 21:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:58.