Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-06-18, 21:06   #51
jd4755
Uvaženi Član

jd4755 avatar

Član foruma od: 27.10.2007
jd4755 će uskoro postati poznatjd4755 će uskoro postati poznat
Početno Re: klima....

Ne ide nigdje više od 1,6kg.Mi punimo i kombajne i traktore i ima razlike u 0,1l.
jd4755 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-06-18, 21:20   #52
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Jučer nafilana klima u Golfu V, 250 kn. Od jeseni, kad je prestala hladiti korišten je mod "econ". Majstor je rekel da na tom autu klima treba uvijek biti na modu "auto", jer da se inače može pregrijavati kompresor.
Nije mi baš jasno da bi u VW-u napravili takav propust u konstrukciji. Kompresor stalno vrti (pogonjen je remenom). Pretpostavljam da mod "econ" otvara neki bypass ventil koji sprečava komprimiranje, odnosno kompresor se vrti "na prazno".
Zakaj bi to uzrokovalo pregrijavanje kompresora? Može li netko malo pojasniti o čemu se radi i jesam li u pravu ja ili majstor?
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 21:27   #53
MrSima14
Super Uvaženi Član

MrSima14 avatar

Član foruma od: 03.03.2013
MrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodan

A dali radite kakav servis klime ili samo punjenje?
MrSima14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 21:36   #54
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od NEWHOLLAND Vidi poruku
A kolicina plina jel utjece na cijenu? Nije isto jel 500 grama ili 1500.
1100 grama, plus ulje, boja i čišćenje. Bar mi je tako rečeno, nisam bio pored. Kao, plin je strašno poskupio, i otud takva cijena.
Mada, viđavam kako oglašavaju punjenje auto klima po 200-300 kuna, računao sam da će za traktor možda biti duplo skuplje, ali sam se zeznuo...
Ali dobro, klima vrijedi svake lipe, samo nek sad ne procuri!
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 22:30   #55
mika
Uvaženi Član

Član foruma od: 22.03.2011
mika ima spektakularnu aurumika ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Jučer nafilana klima u Golfu V, 250 kn. Od jeseni, kad je prestala hladiti korišten je mod "econ". Majstor je rekel da na tom autu klima treba uvijek biti na modu "auto", jer da se inače može pregrijavati kompresor.
Nije mi baš jasno da bi u VW-u napravili takav propust u konstrukciji. Kompresor stalno vrti (pogonjen je remenom). Pretpostavljam da mod "econ" otvara neki bypass ventil koji sprečava komprimiranje, odnosno kompresor se vrti "na prazno".
Zakaj bi to uzrokovalo pregrijavanje kompresora? Može li netko malo pojasniti o čemu se radi i jesam li u pravu ja ili majstor?
Imam astru sa automatskom klimom...kad je na "auto" onda radi klima i podešavaš samo temperaturu koju hoćeš. kad je na "eco" ne radi klima već imaš puhanje zraka iz okoline i grijanje.Po riječima tog tvog majstora ti bi i zimi imal upaljenu klimu i grijal bi se preko nje.... osim ako golf ima posebnu tipku za uključivanje -isključivanje kompresora(AC tipka?)
@gogo odkuda ti je došel majstor punit klimu?
mika je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 23:19   #56
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Ima u susjednom selu čovjek s automehaničarskom radionom, i ima onaj stroj za klimu, njemu sam vozil...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 07:13   #57
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Plin je poskupio dosta.barem tako se priča u "klimatiziranim" vodama..opet mislim da ima razlike od mjesta i majstora..
Meni npr uzeo u popovači majstor 400kn za punjenje i nije ništ napravio..a u petrinji uzeo 250 i detektirao propuštanje na kileru..ista količina plina,600g,boja i to je to..pa sad najbolje se raspitati prije odlaska majstoru.
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 07:28   #58
puknuti
Gost

ljudi bježite od majstora koji imaju kolica s plavim i crevnim manometrom kupljena u tokiču .Ili kak radi moj fednd kupi servis klime na crnom jajetu za 50 %
Klima je malo kopleksniji sistem .

Ima tu sreče ako treba dopuniti sistem koji je iscurio nakon 2-3 godine i opet bude iscurio za toliko , to može napraviti i seoska konobarica .Usput proda priču kako se to desilo zato jer premalo koristite klimu .Klima je ko ona stvar među nogama , koristil ne koristil ona jednom krepa
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 09:01   #59
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Svatko može bit majstor za nadopuniti klimu.a za nešto više treba imati iskustva.
Ja sam se osobno uvjerio i nadavao se para a klima i dalje nije radila..svaki je rekao svoje..da bi mi jedan rekao,a da nije ni pogledao,preko telefona (ja ti cijeli dan nebudem ležao pod autom za par sto kuna i tražio kvar,ako je ovak kak si mi rekao kvar je u instalaciji i najvjerovatnije modulu klime),da bi nakraju bio kiler od klime..ali eto..danas svaki k kupi vakum pumpu,manometre u tokiću kak veli puknuti i prek njuškala plin i evo ti majstora...
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 09:27   #60
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Plina ima u slobodnoj prodaji ili?
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
klima za kombajn Stricina Kombajni i bera?i 1 14-09-13 18:52
Mini prenosiva klima Steff Svatara 8 20-08-12 21:48

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:54.