Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Financije, propisi, javni natjecaji i slično PDV i oblici oporezivanja

Alati teme Način prikaza
Prev prethodna poruka   sljedeća poruka Next
Nepročitano 14-01-18, 17:11   #12
adan
Aktivni Član

Član foruma od: 05.01.2013
adan će uskoro postati poznat
Početno Re: PDV i oblici oporezivanja

Ma puno toga je dopušteno u kao dopunska djelatnost, uguglaj pops dopunskih djelatnoati na opgu i otvorit će ti se stranice koje imaju i pravilnik i prilog s popisom dopunskih djelatnosti. Ide prerada voća, povrća, mesa, mlijeka, izrada kolača, ma svašta se može uz uvjet da je bar 50% sirovine za preradu tvoj urod, a 50% možeš kupiti ali od drugog OPG-a. Ne možeš otići u Konzum i kupiti povrće na akciji i prerađivati, ali možeš kupiti od drugog registriranog OPG-a. U trgovini se kupuju proizvodi koje inače ne proizvode OPG-ovci, a trebaju za tvoj proizvod npr. sol, šećer, margarin...
Ima u popisu dosta uslužnih djelatnosti koje su dopuštene na OPG-u pa ćeš vjerojatno naći ono što te zanima.
Kad si spominjao nekog adekvatnog za ta pitanja, ako si mislio na mene, fulao si. Ja samo prenosim svoja iskustva i saznanja do kojih sam došla plivajući u šumi zakona kao OPG-ovac sa registriranom dopunskom djelatnosti prerade.
adan je odsutan   Odgovori s citatom

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:40.