Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Mehanička radionica za pile
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-03-18, 18:10   #1881
manc
Polako se zagrijava

Član foruma od: 24.05.2015
manc je na dobrom putu
Početno Re: Mehanička radionica za pile

možda je moraš samo podesit kako treba.pravilno podešavanje pile nije uopće tako komplicirano kako izgleda.zategni oba vijka L i H lagano do kraja i vrati po jedan krug u nazad kad upališ pilu L vijak dodaj ili oduzmi tako da pila radi normalno na ler gasu ali da ne vrti lanac a onda kad se pila vec malo ugrije nabi gas do kraja i drži ga i dotegni H vijak tako da dobiješ maxsimalan broj okretaja kad dobiješ max broj okretaja onda vrati H vijak još jednu trećinu kruga i to je to a ler gas još podesi na T vijak ako treba.ako onda neće vjerojatno ti je semering na radilici.a membrana mora bit jako mekana na dodir ako je otvrdnula onda nevalja.to ti je uglavnom to.ako još nešto treba pitaj,inače se bavim pilama pa znam ponešto.
manc je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-03-18, 18:25   #1882
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

crijevo ne možeš vidjeti da je OK , ako je porozno za to treba mikroskop , ako nemaš iskustva a očito nemaš dijagnozu moraš obaviti sistemom eliminacije ..ne rade ni servisi drugačije ,samo oni imaju police pune djelova .
.
Promjeni filter , crijeva , mebrane , bilo bi ok testirati karburator , ako ne znaš kak to napraviti pitaj tu ili googlaj ...

usput isperi rezervar , ako ima naslaga ubaci šaku matica i mučkaj ...nitko nije vidovit , ti kažeš da paziš na gorivo a u rezervaru možda imaš naslage sasušenog ulja i piljevina

spoj karburator - cilindar testiraj tak da u radu pošpricaš nekim sprejem , wd 40 , start sprej , može i jeftin dezodorans , ako imalo promjeni zvuk spoj ne valja , tak možeš testirati i semeringe , pa i puknuto kučište ili lošu brtvu ..Samo pazi , ako povuče sprej preko usisa ništa od testa .
motorku stisni u škripac pa je optereti kao da piliš , možda su loši amortizeri pa se pukotina na spoju karburatora i cilindra otvori tek kad se guma defomira

struja je očito OK , promjeni svječicu da si siguran ...
filter ispuši ili isčetkaj nekom mekšom četkom , kao za četkanje cipela

ovo na slici je sito u karburatoru moje motorke , ruku bi dao u vatru da dobro baratam gorivom , uvjek krpa briše oko čepa prije uljevanja , ali koga lažem , stanje govori sve , ovo je sve prošlo kroz filter goriva u rezervaru ..ovo je toliko sitna piljevina da ni u oku ne bi smetala ...ali dovoljna količina da je napravila čep na situ , dio je na membrani , odvojilo se kad sam odljepio membranu ...

ostaje još podešavanje , toga isto ima na jutubu , a i objašnjeno je tu sto put ...da je katastrofalno podešena ne bi smejla tak raditi kak opisuješ
ako sumnjaš na odušak kad stane otvori čep na sekundu , ako iza toga radi OK , odušak je problem

Posljednje uređivanje od puknuti : 11-03-18 at 18:35
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-03-18, 18:32   #1883
husqvarna365
Aktivni Član

Član foruma od: 24.01.2013
husqvarna365 je na dobrom putu

Hvala kolega na iscrpnom odgovoru.
husqvarna365 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-03-18, 18:36   #1884
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

iscrpil bi ja tebi čevape i dvije -tri pive da si mi bliže
Nepročitano 11-03-18, 21:25   #1885
husqvarna365
Aktivni Član

Član foruma od: 24.01.2013
husqvarna365 je na dobrom putu

:icon_pi du:
husqvarna365 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 05:07   #1886
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Puknuti jel može za probu i boja u spreju odmah se vidi gdje falša ??
Nepročitano 12-03-18, 06:46   #1887
puknuti
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od željko kž Vidi poruku
Puknuti jel može za probu i boja u spreju odmah se vidi gdje falša ??
može , dobra je i pur pjena , odmah zabrtvi
Nepročitano 13-03-18, 19:04   #1888
mranderson
Regularni Član

Član foruma od: 26.09.2016
mranderson ima spektakularnu aurumranderson ima spektakularnu auru

huhuh puknuti, ti miša, da te nema, trebalo bi te zmisliti
mranderson je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-03-18, 12:28   #1889
Dabio
Aktivni Član

Dabio avatar

Član foruma od: 28.02.2012
Dabio je na dobrom putu

Imam problem as karburatorom Stihl 064,promjenjene membrane i iglica dobro zatvara ,provjereno vakum pumpicom sa membranom i bez membrane ali i dalje zaljeva svjećicu dizne su obje otvorene za jedan krug. Jel moguće da je karburator gotov ,dali je netko već imao ovakav problem?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dabio je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-03-18, 13:28   #1890
puknuti
Super Uvaženi Član

kjarburator se ne testira na vakum nego na tlak ..znači tam gdje ulazi benzin u karburator nadrukaj ..i to bez menbrane ( mebrane na strani iglice )..kasnije probaj s tom mebranom , možda ti ona drži iglicu otvorenom ..mada ne bi smjela osim ako nisi kaj deformirao unutra

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
DOLMAR motorne pile zgzac umarstvo 64 31-10-15 12:24
Motorne pile Stihl hrvoje999 Potranja 3 30-03-13 13:12
evo pile c-355 agromaner Nai traktori i mehanizacija 15 05-10-12 08:45
poljoprivredne škole i škole za mehaničare tinda Svatara 15 27-01-12 17:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:27.