Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-08-07, 20:13   #1
Simon1980
Gost

Početno Claas

eto mog Dominatora 98Sl, 1990, 3.6, 4x70, 170 KM

nazadnje još bivši Zmaj 142
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-08-07, 21:24   #2
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu
Početno Re: Claas

CLAAS Lexion
[attachment=0:12d9e]300px-Claas-lexion-570-1.jpg[/attachment:12d9e]
Å*to vi mislite, dal je to dobar kombajn?
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-07, 22:29   #3
Ratarko
Gost

Da , dobar je Lexion kombajn , možda najbolji ako to postoji .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 00:34   #4
zrine892
Gost

jel istina da taj kombajn najmanje baca zrno ili ovisi o kombajneru kako da sito namjestI???.....koliko ja vidim da taj kombajn nema slamotresa vidi se da je kratak....
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 00:40   #5
TX75
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.07.2007
TX75 će uskoro postati poznat

lexion,,definitivno najbolji kombajn,,
i možda nekom dušu dirnuo.....
TX75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 00:40   #6
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Neznam nikog ko ima takav kombajn, ali moj kum ima 98maxi raste za njim.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 08:28   #7
ROKI
Gost

Bitno da za Deutz-om neraste! Ma daj molim te progledaj malo iz te Deutz-ove kabine. Kod mene je radilo dosta kombajna, ali najbolje i najkvalitetnije mi je vršio Claas Lexion. Claas je kralj medju kombajnima, kralj! ;)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 09:27   #8
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ROKI
Bitno da za Deutz-om neraste! Ma daj molim te progledaj malo iz te Deutz-ove kabine. Kod mene je radilo dosta kombajna, ali najbolje i najkvalitetnije mi je vršio Claas Lexion. Claas je kralj medju kombajnima, kralj! ;)
Je , slažem se da za onim Lexionom što je vršio kod tebe nije bilo rasipa ali niti za tako novim TOPLINER-om ne bi bilo rasipa . Ako je kombajn novi , ako ima uređaj za mjerenje rasipa onda moraš biti prilično tupav kombajner da to ne znaš dotjerati u red . Druga stvar je ako se previše brzo vršiš , onda rasipa svaki kombajn . Čuo sam da je taj Claas kod tebe vršio dva dana tih 40 ha . Zašto ih nije završio u jednom danu , spakovao se i stigao kući na HTV Dnevnik , ehhh , nije mogao , znam koji je bio prinos , jel tako ? Godinu dana prije toga je u S.Perkovcima izvršio 50 ha za jedan dan . Da se razumijemo nisam rekao da je TopLiner bolji ( meni je bolji ) od Lexiona nego da može i najbolji kombajn praviti rasip isto kao što i najgori kombajn ne mora praviti rasip ako se povede računa o tome . Kužiš ? Kažem da 50 % ovisi o kombajneru koji je savjestan ili ga boli ona stvar što mu kazaljka na rasipu ide u crveno .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 09:46   #9
ROKI
Gost

Bilo je 50 ha kod mene. Upravu si totalno i sve ja to znam samo smeta me kad ljudi kažu: Moj je kombajn najbolji i nema boljeg. I Zmaj jako dobro vrši kad se uštima. Svaki kombajn ima svoje mogućnosti , ali pitanje je koliko je majstor koji ga tera sposoban izvući iz njega ono najbolje što kombajn može dati. Naj lakše je opalit po gasu pa se falit kolko je kombajn skinio ha, a taj isti kombajner neizadje van pogledat rasip niti jednom! Nauživo sam se puno takvih sranja i neugodnosti na svojoj njivi, nažalost.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-07, 12:32   #10
Ratarko
Gost

Aha , 50 ha je bilo a da li je onda istina da je i treći dan došao vršiti da završi tih 50 ha . Tako kažu babe po selu a njima treba vjerovati ;) :lol:
Kada sa svojim DF 3580 želim raditi dobar posao onda na dan izvršim 17-18 ha , to je onda bez prekomjernog rasipa a kada se vratim poslije takvog dana kući nikada ne natočim više od 180 litara goriva . Rekao bih da to bude i 150 litara ali ne želim izazivati vragove i prepirati oko stvari koje znam da su po puno puta dokazane , meni osobno .
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Claas mario Claas (Renault) 668 24-07-16 22:04
claas senator mart1981 Kombajni i berači 4 08-05-14 09:30
Claas dominator 76 Stricina Kombajni i berači 31 24-01-14 09:14
Claas consul Odessa88 Ponuda 4 30-09-12 12:15
Sakupljač claas 2,30 ajkula Ponuda 4 22-09-12 20:31

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:36.