Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > RUSKI TRAKTORI > MTZ - Minsk Traktorski Zavod Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-10-17, 23:15   #1911
nino1005
Polako se zagrijava

Član foruma od: 28.02.2017
nino1005 je na dobrom putu
Početno Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kontaktirao sam covijeka tog u vojvodini, uglavnom prodaje dijelove i moze poslati/dovesti u RH ali samo vece dijelove tipa most mijenjac i tako to ali sitnice i manje stvari ne. meni je konkretno trebao regulator hidraulika i jos par stvari i nemoze mozda kad bi se otislo tamo pa kome je blizu isplati se
nino1005 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-10-17, 21:19   #1912
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

nego, jel zbilja idu klingeritne brtve (one dvije) iznad glave motora...nekak mi se to čini bedasto, a plus toga od Jurvala sam dobio tak kvalitetne da su se raspale same od sebe...
Nepročitano 24-10-17, 01:21   #1913
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Nije to tak' bedasto , drži to solidno.
Nepročitano 25-10-17, 17:23   #1914
Duffi
Polako se zagrijava

Član foruma od: 27.02.2017
Duffi je na dobrom putu

Drustvo, da li se i vama desava sledece? MTZ 52 je u pitanju, ali cenim da je isto svuda.

Kava vracam u rikverc sa namotanim volanom u stranu (levi ili desni, svejedno), uvek se unutrasnji tocak namota pun, skoro do mosta, te ne mogu odmotati volan dok malo ne krenem unapred.
Spoljni tocak se namota normalno, a zadnji ode skroz pod traktor takoreci.
Uistinu, stub volana ima nesto lufta i mozda matica ruke koja prenosi zaokret sa stuba na spone, nju mi ostaje da pokusam doteci.

Imate li predlog kako tome stati na put?

Mimo toga, standardni vec problem, trese mi tockove u devetoj. Te pojave je ranije bilo, te sam dotegao srafove na felnama, i smirilo se. Sad se ponovo pojavilo, a felne su zategnute valjano. Spone mi takodje deluju sve da su zategnute i bez luftova.
Duffi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-10-17, 22:50   #1915
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Uključuje li se možda prednja vuča dok ideš tako u rikverc? Ostaje li crn trag na betonu ili asfaltu?
Nepročitano 26-10-17, 10:14   #1916
Duffi
Polako se zagrijava

Duffi je na dobrom putu

Da, ostaje crni trag na betonu, kao i vidno raskopani tragovi krampona na zemljanoj podlozi.
Ali u rikverc kada guram nesto, ne pali se prednja vuca dok ne stisnem papucicu. Takodje, i kada podignem prednji trap u vazduh i rukom okrecem kardan, automatsko ukljucivanje funkcionise perfektno i samo u jednom pravcu, tj unapred, kako bi i trebalo. U drugom smeru se kardan slobodno vrti.
Nepročitano 26-10-17, 22:07   #1917
savoris
Super Moderator

savoris avatar

To ti i jeste problem , onaj automat ''osjeti'' razliku u pređenom putu prednje i zadnje osovine i uključuje vuču.
Dok na 82ki ima položaj da je isključen i automat što je veoma dobro , a na 52ki možaš da izvadiđš valjčiće i opruge tako da neutrališeš automat.
Nepročitano 27-10-17, 00:24   #1918
Duffi
Polako se zagrijava

Duffi je na dobrom putu

Jasno mi je to, ali zar automat ne funkcionise samo u napred? U rikverc kad sam gurao neka debla, morao dam papucicom ukljuciti prednju vucu, nije se ni u naznakama sama palila. Ali da ostavlja tragove, ostavlja. Zasto mislis da to ima veze sa tako forsiranim namotavanjem tocka unazad?
Nepročitano 27-10-17, 06:47   #1919
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Zašto mislim tako ? Ne mislim nego znam
A ti ako hoćeš da provjerš dali sam u pravu skini prednji kardan pa probaj onda dali će točkovi da se zavaljuju u krajnji položaj.

Ni neće ti automat raditi u rikverc , i kada se pali u takvoj situaciji kao kod tebe on ''misli'' da vuče prema naprijed.
Nepročitano 27-10-17, 09:13   #1920
Duffi
Polako se zagrijava

Duffi je na dobrom putu

Hahahah, samouvereno nema sta, ali imas toliko znanja i iskustva da ne mogu da odbijem da si u pravu . A i argument, kad ga tako izneses, skroz pije vodu. Dobro, barem sam bilo sta na upravljackom sistemu otpisao kao uzrok. Ok dakle opcije su ili da nabavim ukljucivac od 82 ili da povadim valjcice za auto paljenje, sto nije opcija ili da se pomirim sa tim da je konstruktorska greska u pitanju i ponasam se shodno tome , nije mi tezak izbor .

Videh da je neki momak ovde u temi stavio granicnik za krajnji polozaj spone, da li to moze biti resenje u praksi?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
BELARUS opća rasprava mario RUSKI TRAKTORI 2272 19-11-17 20:47
prodajem belarus t 40!!! t40sb Ponuda 6 31-10-12 19:17

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:40.