Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-07-08, 15:51   #1
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj
Početno Uzgoj divljači?

Pozdrav svima,kao sto vidite novi sam na forumu,imam 22 godien i interesira me uzgoj divljači...za početak jedino sto imam je 3ha livade,eventualno mogucnost je prosiriti i na sikaru koje ima oko 10ha...da se ne zaletim prejako,zanima me da li mogu dici kakav kredit za tu namjenu sa nekim pocekom,posto vec imam kredit za auto,da sebe dodatno financijski ne opterecujem...htio bih uzgajati(iako vec doma imam fazane,prepelice i trčke) navedene vrste ali u večim količinama...naravno za prodaju lovačkim drustvima,za treniranje pasa ili pak hotelima,restoranima...cura se zainteresiala za uzgoj divljeg zeca,znam da je lani postojala subvencija za zeca pod uvjetom da sa 20% sudjelujem ja,a 80% dodjeljuje drzava..sto se pernate divljači tice,za prepelicu,fazana i jarebicu mislim da je poticaj 6kn po kljunu pod uvjetom da ih se proizvede vise od 1000komada...sad me zanima,posto nebih otvarao obrt vec obiteljsko gospodarstvo,ili poloprivredno,ali me interesira jer sijao bih kuruz i jecam ili nesto slicno tako da odmah imam i hranu za divljač,da li drzava potice tako nesto u smislu "razvoj ruralnog podrucja" ili tako nesto,te me interesira da li netko je u slicnoj situaciji?
zaposlen sma u drzavnoj firmi,te me zanima da li sam mozda zbog toga nekim djelom zakinut sto se poticaja tice ili necega ako se ne bavim iskljucivo poljoprivredom?

zahvaljujem...

ps.jos imam pitanja za neke traktore i tako,ali neznam da li da otvaram posebnu temu ili mogu sve trpat ovdje?

LP,
Velimir
komer je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 01-07-08, 16:07   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Uzgoj divljači?

Citiraj:
Prvotno napisano od komer
...

ps.jos imam pitanja za neke traktore i tako,ali neznam da li da otvaram posebnu temu ili mogu sve trpat ovdje?

LP,
Velimir

Za traktore pitaj u za to predvidjenoj temi...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-07-08, 17:16   #3
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Citiraj:
Prvotno napisano od komer
...

LP,
Velimir

Za traktore pitaj u za to predvidjenoj temi...
A i za pitanja vezana za OPG, poticaje itd vec ima dosta rasprava i raspravica, a narocito u grupi
Početna ‹ OSTALO ‹ FINANCIJE, PROPISI, JAVNI NATJECAJI I SLIČNO
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-08-08, 15:05   #4
roko
Uvaženi Član

roko avatar

Član foruma od: 10.12.2007
roko je na dobrom putu

moj prijatelj ima uzgoj divljeg zeca..kaže da je to jako skupo, mislm da je rekao da samo kavez košta 1.000 kuna. ideja nije loša...mislim da je bio i u jednom broju Lovačkog vjesnika.... kad podvučeš crtu-dobit je jako dobra, samo jaka je konkurencija, a i pernata divljač(pogotovo fazanska) lako oboljeva od raznih bolesti,,,za jednu noć ti cijelo jato može oboliti i crknuti...malo rizično.
Nepročitano 03-08-08, 18:56   #5
komer
Super Uvaženi Član

komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

fazan gotovo da i nije konkurentan,iz toga razloga sto je ponuda dobra,mozda jedina olakotna stvar je da kod mene u okolici 100-tinjak km nema fazanerije,a 25 LU oko mene...ja bih imao fazane naravno,ali ipak bi se vise bazirao na trčke,jarebice kamenjarke i eventualno prepelice...divlji zec je fenomenalan,cijenu koju dostize je 800-.tinjak kn,raspolodni muzjak oko 150€...kavez je najmanji problem...ima dosta dobra studija o uzgoju zeca...i poticaj je sasvim sobar,do max 300.000kn uz uvijet barem 25% financiranja iz vlastitih sredstava...samo ako bi uzgajao zeca to bih doam napravio pogon ua uzgoj...zecevi su dosta osjetljivi,usidio bih se reci i velik mortalitet mladuncadi itd...fazane imam doma i preventivno ih cijepim protiv raznoraznih bolesti,ugibanja nisam imao,zasada....uglavnom koristim prirodne preparate za cijepljenje,tako da ne tretiram ptice sa raznoraznim lijekovima....
Nepročitano 03-08-08, 19:08   #6
roko
Uvaženi Član

roko avatar

Član foruma od: 10.12.2007
roko je na dobrom putu

što se tiče kamenjarke za uzgoj...ako je uspiješ uzgojiti u zatočeništvu, biti ćeš prvi kojem je to uspijelo.......što si po struci i koliko imaš fazana kod kuće
malo obiđi postojeće fazanerije pa da vidiš kakva su njihova iskustva i koji su najčešći problemi, a vjeruj mi ima ih sigurno. po struci sam šumarski tehničar, te apsolvent lovastva i zaštite prirode, tako da znam nešto o divljači i njenom uzgoju...i naravno aktivni lovac već punih 7 godina.
divljač je jako zajeb... za uzgojiti... ali ako se ti vidiš u tome želim ti puno sreće i uspjeha
Nepročitano 03-08-08, 21:21   #7
komer
Super Uvaženi Član

ja sam apsolvent zastite na radu,te tehničar za računalstvo
nema nikakve veze sa zivotinjama,ali eto,nekako sam se nasao u tome...sto se kamenjarke tice,iskreno nemam iskustva s njom,makar se uglavnom spomnije kao vrsta za pocetnike,dok je trčka itekako teška za uzgoj...ono sto ja nisam znao a sada znam je ishrana tih malih pilica....oni su dosta ovisni o hrani zivotinjskog porijetla...kako crve brasnare nisam uspio uzgojiti niti nabaviti,morao sam malo improviirati tak oda sam uzeo kantu i trazio po polju mravinjake i odvalio komad mravinjaka i bacio kod mladih trčki...samo nazalost prekasno sam dobio taj savjet,maltene dok mi je pol legla uginulo...sto se kamenjarki tice ja bi probao s njima,samo neznam gdje bi ih se moglo nabaviti?barem za pocetak da krenem sa 2-3 para....
nazalost niti u jednim poslu nema sigurne zarade,makar meni zarada nije primarna o uzgoja divljaci,vise to radim iz ljubavi ,ali ako se vec pruzi kakva prilika za unovcit taj hobi,nebi se zalio...
Nepročitano 18-09-08, 03:53   #8
Mister No
Aktivni Član

Član foruma od: 26.05.2007
Mister No je na dobrom putu

Pozdrav komer!
Drago mi je da ima jos onih koji uz racunala vole i zivotinje. :D
Ja sam isto jedan od entuzijasta koji uz primarni posao zelim uzivati i u radu na zemlji...ovdje su mi neki forumasi pomogli oko sjetve kukuruza i ispalo je ok...imao sam srece sa dobrom godinom :mrgreen:
sada kada ih pocnem daviti sa sjetvom jecma...nadrljali su :mrgreen:
i mene zanima uzgoj divljaci...za sada prepelica i fazana.Spominjao si poticaj za prepelice i fazane.Zanima me kolika je potrebno imati prepelica da bi se mogla dobiti ta sredstva od drzave...dakle poticaj.Naveo si da se treba proizvesti 1000 kom(cega?)...tovnih prepelica ili jaja ili kombinacija svega toga...molim te ako imas neki link ili informaciju o tim brojevima..
Ja se trenutno educiram o OPG-u jer moram to otvoriti za pocetak neke proizvodnje..
Mister No je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-09-08, 10:20   #9
komer
Super Uvaženi Član

pozz,zasada zagrebacka zupanija daje poticaje za uzgoj prepelice,fazana i trčke ako se ne varam,sad nemogu naci tocni link,ali negdje na stranici ministarstva poljoprivrede se moze naci,ili na stranici zagrebacke zupanije,6 kuna je poticaj po komadu prodane divljaci,pod uvijetom da ih moras prodati 1000komada,sad 1000 prepelica,1000 fazana ,sumnjam da ukupno....prepelice i fazansi tu ti relativno laki za uzgoj,za razliku od trčki...ja ti imama trčke,japanske i virđinijske prepelice,fazane,divlje patke...ako te zanima sta vezano uz uzgoj slobodno pitaj...tu smo da si pomazemo!ja isto moram otvoriti opg kako bih mogao napredovati malo bolje
Nepročitano 18-09-08, 19:44   #10
Mister No
Aktivni Član

Član foruma od: 26.05.2007
Mister No je na dobrom putu
Početno

Nisam iz zagrebacke...znaci moram pitati negdje...gdje?zupanija?grad.poglavarstvo?
inace..imam vec japanske prepelice...no to je bilo vise za sebe i nesto malo za trziste...zanimaju me sada fazani.
Imam vec nekoliko vrsta peradi i odlicne uvjete za smjestaj.
imao sam vec ideje i prije,ali nikako naci vremena...previse obaveza...npr.nogomet i sl. :mrgreen:
Dakle,moram prodati 1000kom prepelica unutar godine dana da bi ostvario poticaj?I naravno moram imati racun da sam to zaista prodao zar ne?Da li postoji oblik poticaja za drzanje maticnog jata?
Mister No je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Najezda divljih svinja i ostale divljači MOCO Ratarstvo 284 02-07-18 08:34
Uzgoj koprive ivakopriva Ostale grane poljoprivrede 69 27-02-17 11:31
uzgoj puževa grunf Ostale grane poljoprivrede 52 28-04-16 17:07
uzgoj hrena hodosencan Povrtlarstvo 41 02-02-13 16:26
Šteta od divljači asestic Povrtlarstvo 35 07-04-11 11:27

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:56.