Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Šteta od divljači
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-02-11, 20:35   #1
asestic
Uvaženi Član

asestic avatar

Član foruma od: 12.01.2010
asestic će uskoro postati poznat
Početno Šteta od divljači

Pozdrav društvu mislio sam postaviti pitanje pod bla bla mislim da je ovako bolje prošle godine sam imao stete od divljači na rasađenim dinjama i kupusnjačama (karfiol i brokula)
nisam nikome prijavljivao ali ove me godine prosto strah sada mi je polje puno tragova

da li imate kakvih iskustava.
P.S. Ako postoji tema sory:

Nepročitano 26-02-11, 21:37   #2
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od asestic Vidi poruku
Pozdrav društvu mislio sam postaviti pitanje pod bla bla mislim da je ovako bolje prošle godine sam imao stete od divljači na rasađenim dinjama i kupusnjačama (karfiol i brokula)
nisam nikome prijavljivao ali ove me godine prosto strah sada mi je polje puno tragova

da li imate kakvih iskustava.
P.S. Ako postoji tema sory:
kakvih tragova imaš?

obrati se LU u kojoj živih jer su oni zaduženi za to. Kod nas u Bosni kažu ako nezagradiš nemaš pravo na odštetu tako da malo ko dobije odštete od LU.
seljačić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-11, 21:59   #3
asestic
Uvaženi Član

asestic avatar

Član foruma od: 12.01.2010
asestic će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od seljačić Vidi poruku
kakvih tragova imaš?

obrati se LU u kojoj živih jer su oni zaduženi za to. Kod nas u Bosni kažu ako nezagradiš nemaš pravo na odštetu tako da malo ko dobije odštete od LU.
Pa toga se ja i bojim tko će ograditi svu zemlju a što se tiče tragova papaka svakakve vrste slabo ti se ja razumijem u to ali sada dolaze skoro u dvorište a vlasnici lovišta su lokalni moćnici ako bude kao prošle godine nešto ćemo probati .
Pozdrav!
Nepročitano 26-02-11, 22:02   #4
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
kakvih tragova imaš?

to oni vama tako kažu da vam ne moraju isplatiti štetu. to su gluposti,zato i postoje odštete jer je neograđeno.
Nepročitano 26-02-11, 22:04   #5
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dane001 Vidi poruku
to oni vama tako kažu da vam ne moraju isplatiti štetu. to su gluposti,zato i postoje odštete jer je neograđeno.

jasno je to nama, ali oni kroje svoje statute i nema tu šta,žali se kome hoćeš ali odštete nema.sve i da ljudski životi nastradaju njih to nije briga
seljačić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-11, 22:55   #6
salel
Regularni Član

Član foruma od: 14.02.2008
salel je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
jasno je to nama, ali oni kroje svoje statute i nema tu šta,žali se kome hoćeš ali odštete nema.sve i da ljudski životi nastradaju njih to nije briga
kakve veze imaju njihovi statuti.pa napiši i ti svoj statut kako tebi paše.sud je tu mjerodavan a ne njiho statut. probaj ti zaprijetiti tužbom.
salel je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-11, 11:34   #7
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od salel Vidi poruku
kakve veze imaju njihovi statuti.pa napiši i ti svoj statut kako tebi paše.sud je tu mjerodavan a ne njiho statut. probaj ti zaprijetiti tužbom.
upravo tako,pa budi pravi Bosanac,uporan i tvrdoglav:supz:
Nepročitano 27-02-11, 11:34   #8
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno

Svaka lovačka udruga plaća police osiguranja za svoje lovište i time su pokrivene štete na usjevima i štete na prometnicama. Uvijek se pokušavaju izvuči na kojekakve finte, no od samog početka sezone treba razgovarati s njima, dužni su dati replente za rastjerivanje divljači i vi ste ih dužni pravilno postaviti, po njihovoj preporuci. Ako dođe do štete, a vi niste uzeli replente od njih, to im odmah daje zakonsku osnovu da vam ne moraju isplatiti štetu jer su oni nudili a vi niste htjeli.
Nepročitano 27-02-11, 11:54   #9
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od cabage Vidi poruku
Svaka lovačka udruga plaća police osiguranja za svoje lovište i time su pokrivene štete na usjevima i štete na prometnicama. Uvijek se pokušavaju izvuči na kojekakve finte, no od samog početka sezone treba razgovarati s njima, dužni su dati replente za rastjerivanje divljači i vi ste ih dužni pravilno postaviti, po njihovoj preporuci. Ako dođe do štete, a vi niste uzeli replente od njih, to im odmah daje zakonsku osnovu da vam ne moraju isplatiti štetu jer su oni nudili a vi niste htjeli.
A daj ti meni reci dje je to napismeno da plaćaju štete na usjevima. Meni su dvije godine zaredom salatu ošteteili zečevi, a iako imam sve ograđeno nekako su se provukli.
Jednom sam reagirao pa su rekli da sam sam kriv što su se provukli kroz ogradu.
i
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-11, 14:49   #10
JOHABI
Aktivni Član

Član foruma od: 14.02.2011
JOHABI je na dobrom putu
Početno

Volio bi da se javi netko tko je preko suda dobio odštetu od LD-a.Ja sam prije nekoliko godina od njih isćupao (jako teško) neku siću za veliku učinjenu štetu.Međutim poslije više nema šanse,jedino tužbom(možda).LD-a se brane da imaju ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta (NAŠEG), sa županijom, a županija plaća rentu općinama, tako da možemo istu tražit.Pokušao sam saznat koliki je iznos i saznao sam da si time mogu kupit kutiju šibica i ništa više.
JOHABI je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Najezda divljih svinja i ostale divljači MOCO Ratarstvo 284 02-07-18 08:34
Uzgoj divljači? komer Ostale grane poljoprivrede 49 20-01-12 20:36
Potpore za osiguranje od mogućih šteta proizvodnji u poljoprivredi bobostar Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 2 10-02-11 22:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:13.