Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Vaše mišljenje o Cub Cadet traktorskim kosilicama i preporuka za kupovinu
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-06-18, 14:11   #1
milosh
Početnik

Član foruma od: 15.06.2018
milosh je na dobrom putu
Početno Vaše mišljenje o Cub Cadet traktorskim kosilicama i preporuka za kupovinu

Pozdrav svima,

novi sam ovdje, i kao što sam napisao pri predstavljanju, registrovao sam se na forum u nadi da ćete mi pomoći savjetima oko kupovine traktorske kosilice. Čitajući forum vidio sam da imate iskustva sa takvim kosilicama, pa reko' da vas zamolim za mišljenje.

Radi se o košenju seoskog imanja srednje veličine, jedan dio je pod manjim voćnjakom a ostatak je uglavnom čist, sa par većih stabala. Teren je ravan i nema strmina. Trava se kosi često i sakuplja za kompost.

Površina za košenje nije zapravo toliko velika da se mora kositi traktorskom kosilicom ali razmišljamo o kupovini takve zbog jednostavnosti upotrebe - jer se ne mora hodati za njom i jer se pokošena trava može jednostavno odvesti na mjesto za istresanje.

Trenutno sam pikirao jedan model od Cub Cadet-a koji mi najviše odgovara cijenom. U pitanju je LT1 NR92, evo ukratko značajki:

Širina košenja: 92 cm
Motor: Cub Cadet OHV, 1 cilindar, 420 cm3 - 7.8 kW
Prenos: Transmatic (varijator sa remenjem) sa 6 brzina
Predviđena površina: 3000 m2
Koš za travu: 240 l

Linkovi:
https://eu.cubcadet.com/uk/products/...4008423873788/
https://ivrt.hr/vrtni-strojevi/trakt...-lt1-nr92.html

Zanima me više stvari:

1. Kakva su vaša iskustva sa kvalitetom Cub Cadet traktora? Znam da je to poznati američki brend, ali se nekako bojim podvala iz Kine. Kupio bih ga od poznate firme ovdje u BiH (link) i mislim da je to cijenom dobra ponuda. Kažu da imaju obezbijeđen servis i dijelove.

2. Koju vrstu pogona biste preporučili, Transmatik ili Hidrostatik? Koliko sam ja čitao, hidro pogon je precizniji i uglađeniji ali komplikovaniji i skuplji za održavanje (ulje i filteri). Takođe, traktor bi se vjerovatno ponekad koristio zimi za čišćenje snijega, pa ne znam kako se hidro pogon ponaša u zimskim uslovima (zbog veće gustine ulja).

3. Kakva su vaša iskustva sa trakt. kosilicama kad se treba kositi u voćnjaku oko voćaka, što se tiče praktičnosti i radijusa zaokreta. Ovaj traktor ima radijus zaokreta od 46 cm i to se čini dobro, ali ne znam koliko je to praktično. Jasno mi je da se na takvim manjim površinama sa puno prepreka i ćoškova ne može traktorom pokositi sve 100% precizno i da će uvijek trebati malo popraviti (tako je i sada nakon obične kosilice).

Znači, taj traktor bi kosio relativno malu površinu u odnosu na njegov kapacitet ali relativno često (jednom sedmično u sezoni), tako da trava skoro nikad ne bi bila prevelika.

Hvala svima unaprijed!
milosh je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-06-18, 01:11   #2
vocarcg
Regularni Član

Član foruma od: 03.03.2015
vocarcg je na dobrom putu
Početno Re: Vaše mišljenje o Cub Cadet traktorskim kosilicama i preporuka za kupovinu

Istina da nemam iskustva, ali sam cuo da su TOP! Motorne kosilice su im takodje strasne, tako da mogu mislit sta je tek ova masina... ;)
vocarcg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-18, 14:45   #3
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima
Početno Re: Vaše mišljenje o Cub Cadet traktorskim kosilicama i preporuka za kupovinu

imam taj traktorčić kosilicu, ubi me koji model, sad 4-tu sezonu odrađuje bez ikakvog ulaganja...mlati oko hektar travnjaka...naravno, ne odjednom, sinko vozi svaki dan dve ure kad je lijepo vrijeme...
Nepročitano 24-06-18, 16:22   #4
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

MTD s de luxe cijenom.
Za manje novaca dobiješ jači i stroj većeg zahvata, iz iste tvornice:http://www.tpp.hr/artikl/traktor-mtd...n145-1551.html
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-18, 18:39   #5
milosh
Početnik

Član foruma od: 15.06.2018
milosh je na dobrom putu

Ok, hvala vam.

ZJ, taj MTD jeste jači i veći ali kod nas je 500 KM (1900 kn) skuplji od Cub Cadet-a.

Jedini koji su kod nas jeftiniji od ovih Cub Cadet-a su Villager, a mislim da se to dvoje ne može porediti po kvaliteti.
milosh je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-18, 19:32   #6
puknuti
Gost

evo prilike za biznis , jedan kupuje ovdje prodaje dolje a drugi kontra
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-18, 22:56   #7
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Villager ti je Stiga, odnosno GGP.
Za moj ukus taj model CC-a je za početni model preskup u odnosu na obične MTD traktorčiće.
I preslab jer još treba i nositi košaru.
Kod nas za 12t kn dobiješ model sa 107cm zahvata i 500cc 17ks motorom, doduše bez košare.
Pogledaj kod više trgovaca jer bi MTD trebal biti jeftiniji prema CC-u (recimo kao Dacia prema Renaultu).
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
cub cadet, hidorstatik, iskustva, traktorska kosilica, transmatic

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:46.