Ostali priključci Ostali priključci koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-03-07, 18:13   #21
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

kakva je ta SIP tanjuraèa opèenito ,a dali je bolja V od X ? Sa X tanjuraèom treba znati raditi odnosno podesiti je pa da vidiš, kakve veze imaju crte na parceli. A kada tanjuraš ako je iole godina normalna za obradu ispod dva traga ne ide a za sušne da ne govorimo.

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-03-07, 20:18   #22
Ratarko
Gost

Početno

Å*to se crta po njivi od tanjuraèe tièe ja ih isto ne volim , bolje je kad ih nema ali to je nemoguæe napraviti sa X tanjuraèom , zar ne ...
Baš zato X tanjuraèe imaju zadnji vanjski tanjur malo manji od drugih , da ne ruju prekomjerno.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-03-07, 23:17   #23
zvona
Super Uvaženi Član

zvona je na dobrom putu
Početno

Po meni V tanjuraèe su dobre u prašenju strništa kao Tara koja je isto V
nisam imao priliku vidjeti V tanjuraèu u finoj pripremi ali i ona mora nešto da ostavlja iza sebe jer jedni diskovi bacaju ljevo a drugi desno zar ne. meni ako ravno tanjuram u jesen služe kao markiri za sijanje

Nepročitano 16-03-07, 00:11   #24
Ratarko
Gost

Početno

Zvona , V tanjuraèu vrtiš u krug i nema crta po njivi.
Sa Tarom napravim tri crte na tabli širine 220 metara kad podjelim na èetiri sloga.
Zar tvoja sijaèica nema marker ili siješ rasipaèem ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-03-07, 12:45   #25
zvona
Super Uvaženi Član

zvona je na dobrom putu
Početno

Nema markire odavno, znaš kako je kada nekome posudiš ispravnu a on vrati ,, neispravnu ,, i ništa ne kaže. To je Olt-ova Gama i ravnam se otprilike širina prednjeg toèka od 539 od posijanog dijela i vozi

Nepročitano 21-03-07, 09:27   #26
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj
Početno

Evo, ovo je tanjuraèa s kojom ja radim. To je slika iz Gudovca, baš malo prije nego smo je kupili. Nažalost nemam slika sa njom u radu, nisam sad mogao napraviti zbog ovog snijega, no kad æu slijedeæi puta raditi sa njom stavit æu slike da vidite kako stvar radi. Stvarno nemam prigovora, s obzirom na X tanjuraèu ova radi znatno bolje.

http://img150.imageshack.us/img150/189/ ... 460st0.jpg
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-07, 11:38   #27
Ratarko
Gost

Početno

Daj ti meni objasi malo kako to èudo radi , nije mi jasno ovo rudo i kako se to zakopèa za traktor ?
To je nošena tanjuraèa zar ne , èemu rudo onda kada nema kotaèa na tanjuraèi ?
Svakako mi se sviða mali razmak izmeðu tanjura a da se to ne odrazi previše negativno na radnu dubinu stavili su one nosaèe za optereèenje tanjuraèe , da li si ti svoju opteretio sa neèim ili ne ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-07, 13:56   #28
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj
Početno

Da, tajuraèa je nošena, no ako imaš dovoljno veliku parcelu na poèetku je otkvaèiš, makneš klin (A na slici) i spustiš rudo dolje (B) da bi zakopèao na traktor. Rasklopiš ih u radni položaj (C). Nakon toga jednostavno kružiš po parceli suprotno od smjera kazaljke na satu (sve æu to popratit slikama kad bude dobro vrijeme za obradu). Ja ih ne okaèujem na rudo jer mi više odgovara ako ih nosim. Inaèe se u transportnom položaju nose tik uz traktor tako da nemaju veliku silu kod prijevoza, a dok su rasklopljene u radni položaj stoje do èak 2m iza traktora (skicirao sam malo kako ti stoje kad ih rasklopiš) i meni su na kraju parcele, ako je bila uzbrdica lagano dizale Belarus 820, al sam tad napravil prednju hidrauliku i stavil uteg pa je sad dobro. Sama tanjuraèa ima 850kg bez utega. Ja ne stavljam ništa na njih jer nije potrebno, to vam ovisi o tome kakvu zemlju imate. Kod nas je dosta lagana. Nadam se da je nešto jasnije sad.

http://img407.imageshack.us/img407/7632 ... adabi5.jpg
Nepročitano 21-03-07, 14:06   #29
Ratarko
Gost

Početno

Da , sada sve kužim , dobro si objasnio.
Tko bi rekao da su se toliko potrudili injžinjeri oko te tanjuraèe.
To mi je drago vidjeti buduæi da mi daje povjerenje da je netko stvarno zasukao rukave i sve to fino smislio prije proizvodnje.
Ovo sa okretanjem samo u jednu stranu mi je jasno jel i moja Tara tanjuraèa isto ide samo u jednu stranu a ako bi pokušao u drugu stranu dogodi se toliki otpor ili æe ti ugasiti traktor ili nešta polomiti na tanjuraèi , velika sila se stvara :shock:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-07, 14:13   #30
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Početno

Da, nemože se u suprotnu stranu, osim ako ju nosiš pa barem malo podigneš, al ni onda neæe iæi. Stari je bio u dilemi prije kupnje je ju nitko kod nas nema pa nismo znali kako radi, al potpuno sam zadovoljan sad jer prije smo imali X tanjuraèu, bila je premala, pre lagana i trebalo je naknadno iæi sa sjetvospremaèem ili s frezom prije sadnje paprike, al sad sve napravim s njom, brže je i bolje ispadne. Preporuèam, u svakom sluèaju
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Tanjurača Ferocoop eddo Ponuda 12 06-04-13 01:10
Tanjurača Leskovac 24 Mali od Traktora Ponuda 1 29-12-12 12:50
djelovi za tanjuraču Zetorboy Potranja 1 11-12-12 19:06
Tanjurača olt 20 diskova Zetorboy Ponuda 0 26-07-12 20:38
Tanjurača ili rotodrljača igor_peradar Ostali priklju?ci 42 20-08-07 12:04

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:12.