Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-05-08, 08:41   #11
Patrik
Aktivni Član

Patrik avatar

Član foruma od: 15.08.2007
Patrik je na dobrom putu
Početno Re: pomoc oko 539

Citiraj:
Prvotno napisano od macak
dize nivo ulja u motoru
pa ti imaš čaroban traktor,sam proizvodi ulje,prodavaj to stari odmah,bit ćeš bogat. ;)
Patrik je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-05-08, 17:44   #12
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Il brtva glave, pa ti miješa vodu i ulje, il membrana. Pošto kažeš da je nova teško, al pogledaj ili nek ti netko provjeri. Nije skupa pa promijeni. A voda ak uđe u ulje ono postaje sivo, to bi vidio. Kolko ima traktor sati? Ko što je netko napisao provjeri vodu(antifriz)
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-05-08, 21:54   #13
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Kako provjeriti ulje hidraulika na IMT 539?

Pase ti klip od TAFE traktora u hidraulik koji ima gumenu kariku (manzetu) i onda hidraulik ne propada, no nije ni bitno...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-05-08, 21:57   #14
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Postoji mogucnost da je grijac poceo propustati gorivo, te da se ono slijeva u karter... Ne znam na koju foru, ali kod susjeda je grijac bio krivac za to :scratch

Cim ti se nivo ulja pocme dizati, najprije se gleda AC pumpa, no posto kazes da je promijenjena, ostaje jedino da pogledas u kakvom je stanju brtva glave i sama glava. Mozda je uslijed pregrijavanja traktora glava pukla, ili se samo deformirala. Dovoljno da rashladna tekucina krene curiti u ulje...

Takodjer, ako imas rotacionu pumpu visokog pritiska, moze i na njoj propustati...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-08, 21:28   #15
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu

Ulje ti je sigurno staro i istroseno moras ga obavezno promjeniti to jest prosuti staro a ko zna jel ga ikad iko mjenjao otkad je kupljen tvoj traktor a gdje se oko hidraulicne pumpe stvara prljavstina pa nije u mogucnosti pumpa da odradi svoj poso to jest klip .A sto se tice rucice koja ostane u gornjem polozaju hidraulike kad je traktor ugasen nesmije da plug pada niti da trese sve ti je uzrok "istroseno ulje i promjeni gumice na hidraulicnoj pumpi."

Imao sam isti problem nista strasno.
Ado je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-06-08, 06:24   #16
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Ado
Ulje ti je sigurno staro i istroseno moras ga obavezno promjeniti to jest prosuti staro a ko zna jel ga ikad iko mjenjao otkad je kupljen tvoj traktor a gdje se oko hidraulicne pumpe stvara prljavstina pa nije u mogucnosti pumpa da odradi svoj poso to jest klip .A sto se tice rucice koja ostane u gornjem polozaju hidraulike kad je traktor ugasen nesmije da plug pada niti da trese sve ti je uzrok "istroseno ulje i promjeni gumice na hidraulicnoj pumpi."

Imao sam isti problem nista strasno.
Cek malo. Pa upravo je gore objasnjeno da je normalno da se hidraulika spusti kad se ugasi traktor, a ti si napisao "kad je traktor ugasen nesmije da plug pada". Nesto tu nije tocno? Meni na novom 539 poluge se laganini spuste kad se traktor ugasi i rekose mi (a i ovdje je objasnjeno) da je to normalno. Druga je stvar sto bih ja volio da poluge ostanu tamo gdje su bile prije gasenja ....
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-06-08, 06:31   #17
kloki
Regularni Član

Član foruma od: 10.04.2008
kloki je na dobrom putu

to je normalno kod IMT-a i da je nov.
Nepročitano 08-06-08, 08:43   #18
Patrik
Aktivni Član

Patrik avatar

Član foruma od: 15.08.2007
Patrik je na dobrom putu

Ma promjenio sam ja ulje jer dok sam radio u vinogradu odčepio se onaj vijak kojim se ispušta ulje.
Stavio novo i sve isto. Znači da je to tako napravljeno. Bitno je da to radi OK kad je traktor u radu.
Patrik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-06-08, 12:52   #19
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu

Nije veliki problem ispod traktora 539 imaš bolcnu koja se pomiče gore dole kod tebe je vjerovatno blokirala pa ti višak ulja koji imaš ostaje u motoru ali vremenom će ti motor izduvati višak ulja(pojesti).Potraži svog servisera ?
Ado je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-08, 12:25   #20
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Ado
Nije veliki problem ispod traktora 539 imaš bolcnu koja se pomiče gore dole kod tebe je vjerovatno blokirala pa ti višak ulja koji imaš ostaje u motoru ali vremenom će ti motor izduvati višak ulja(pojesti).Potraži svog servisera ?
Neb se složio s ovim da nije velik problem. Kod većeg nivoa ulja dolazi do zapljuskivanja radilice što nikako nije dobro, te u ovom slučaju i do razrijeđivanja ulja, koje gubi svojstva podmazivanja, viskoznosti, upijanja sumpora i sl...
Ja osobno se nebi s takim traktorom radio ništa dok ga ne sredim.
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:05.