Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-06-08, 00:46   #21
macak
Gost

Početno Re: pomoc oko 539

evo napokon sam rjesija problem bilo je do bos pumpe ovi sto su je navodno reparirali ustvari nisu to napravili nego danas opet nosija ali sad je gazda rastavi kad ono vidi vraga radnici samo pfarbali sarafe kao da je uradjena.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-06-08, 02:06   #22
kloki
Regularni Član

Član foruma od: 10.04.2008
kloki je na dobrom putu

u normalnim zemljama bi dobio odstetu za izgubljeno vreme
Nepročitano 14-06-08, 21:00   #23
Ado
Regularni Član

Član foruma od: 30.05.2008
Ado je na dobrom putu

- Jarane ne bi se složio sa tvojom izjavom ispada, :oops: kod nas majstori sve sama šaša ,nisi fer kako iznosiš svoj problem na forum .Ustvari kad se skida boš-pumpa vrši se repariranje pumpe na aparatima i promijena odgovarajućih gumica koje su istrošene ili dotrajale zavisi sve od kvalitete proizvođača.Prilikom otvaranje svake boš-pumpe plava masa ili neka druga koja je nanesena se skida . -Što se tebi desilo da su ti ponovo stavili neku masu okači mačku o rep.
-Sve u svemu drago mi je da si sad zadovoljan pozdrav. - Ado-
Ado je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-06-08, 00:15   #24
macak
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Ado
- Jarane ne bi se složio sa tvojom izjavom ispada, :oops: kod nas majstori sve sama šaša ,nisi fer kako iznosiš svoj problem na forum .Ustvari kad se skida boš-pumpa vrši se repariranje pumpe na aparatima i promijena odgovarajućih gumica koje su istrošene ili dotrajale zavisi sve od kvalitete proizvođača.Prilikom otvaranje svake boš-pumpe plava masa ili neka druga koja je nanesena se skida . -Što se tebi desilo da su ti ponovo stavili neku masu okači mačku o rep.
-Sve u svemu drago mi je da si sad zadovoljan pozdrav. - Ado-
prijatelju moj oprosti ako si i ti bos majstor pa si se nasa uvrijedjen ali tako ti je kako sam napisa sigurno da nisu svi majstori losi ali gumice nisu prominute kad je gazda odradija posa sve je bilo ok
  Odgovori s citatom
Nepročitano 25-06-08, 09:54   #25
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

problem je sto nasi "precizni mehanicari" podizu svoj posao na visok, ponekad previsok nivo, misle da je promjena elemenata, semeringa i sl. na pumpi visokog pritiska spansko selo, to uzimanje love za "zafarbavanje" vijaka, blombiranje.... je davno prodan fazon
Nepročitano 25-06-08, 13:42   #26
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Ako je na mom 539 kvar takav da ga sam ne mogu ukloniti, tad on ide SAMO I JEDINO covijeku u kojeg imam povjerenja. Nekad cekam traktor i duze od 10 dana jer covjek ima posla, ali znam da ce biti kvalitetno uradjeno.

Da traktor dam nekome tko ima otvoren servis, pa da mi samo gore napravi, neka hvala. jednom sam se opekao, i mislim da vise necu...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-07-08, 22:26   #27
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodan

TAKO I JA AUTO, MI UVJEK KOD ISTOG MAJSTORA, NEK MORAMO ČEKAT, ALI U NJEGA VJERUJEMO. MI DOĐEMO KOD NJEGA DA GA PITAMO ON ODMA KAŽE, POGLEDA, OVO TI NEVALJA, OVO IMAM JA, JA ČU TI STAVIT...

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-07-08, 21:23   #28
puknuti
Gost

Početno Kvacilo na 539

Problem je na kvacilu kao i ma vecini 539 (tako mi se cini) ..kad se šalta malo krci ..
Kaj se to može naštelati i kako ? bez da se traktor stavi na klocne..
Problem je jace izražen kad traktor duže radi, odnosno kad se zagrije..
Dok je hladan još nekeko ali kad je topli ..koma ...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-07-08, 22:31   #29
Patrik
Aktivni Član

Patrik avatar

Član foruma od: 15.08.2007
Patrik je na dobrom putu
Početno Re: Kvacilo na 539

Hehe meni se tu čini da nema spasa, i meni tako radi, ali pokušavam šaltati na manjim okretajima i ne pod velikim opterećenjem, i na ravnome i za dole.
Patrik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-07-08, 22:31   #30
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Kvacilo na 539

Nije krivo kvacilo, vec mehanicki nesinhronizirani mjenjac...

Kad saltas mehanicki mjenjac, trebao bi dva puta stiskati pedalu kvacila i krcanja nece biti, a kad saltas u nizu, takodjer dva puta stisces kvacilo i obevezan medjugas, ako si u pokretu. Ako stojis na mijestu, prvo ubacivanje ce ti u vecini slucajeva zakrcati i to je na takvim mjenjacima sasvim normalno.

Ja na svojim traktorima prilikom kretanja izbacim reduktor, ubacim u zeljenu brzinu i tek onda ubacim reduktor i krcanja nema ni pri kretanju ;)

Evo i mali video isjecak koji sam snimao, i ako se bolje zagledas vidjet ces da dva puta sticem kvacilo izmedju 1,2 i 3. a 4. i 5. su na 549 sinhronizirane i nema potrebe dva puta stiskati kvacilo...

[youtube:3jqnb4k1]KBsIuXoy9TM[/youtube:3jqnb4k1]

kad uhvatim vremena snimit cu ovo opet fotoaparatom i saltanje u sve vise brzine, a potom i u nize s medjugasom i sve ce se bolje vidjeti...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:37.