Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-10-18, 16:44   #6111
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: IMT 533-539

Za početak provjeri u kakvom stanju su klackalice, tj kolko su poderane a onda možemo probati štelati pritisak.
E da, izvadi ventil van koji je na tlačnom vodu prema filteru (ispod onog aluminijskog poklopca kaj ga drže tri vijka za ključ 13) i probaj ga počistiti i provjeriti u kakvom stanju je kuglica.

Nepročitano 10-10-18, 21:26   #6112
mika
Uvaženi Član

Član foruma od: 22.03.2011
mika ima spektakularnu aurumika ima spektakularnu auru

Kolko ja vidim riječ je o 539,ventil za tlak je na pumpi ulja.Prvo zamijeniti klavijaturu pa buš videl kakav je pritisak pa onda dalje.
mika je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 22:31   #6113
Ivan1111
Početnik

Član foruma od: 04.10.2018
Ivan1111 je na dobrom putu

Jel po vama 4500RS vrijeme za generalku ili ne?

Trebam traktor za nekih sljedećih cca 2000RS, pa sam mislil promjeniti samo ležajeve od radilice i istu obraditi. Znam da ćete reći da je posle gotovo isti kao i kod full generalke, ali bum delal sam, tak da me to ne brine.

Kak se može vidjeti da je problem u klavijaturama, bez da se zamjene s novima.
Ali ja svejedno mislim da nije do njih čim utjecaj na tlak ima zagrijanost motora, aipak je površina ležaja na radilici veća od ovih gore, akod hladnog motora je tlak OK.
Ivan1111 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 22:47   #6114
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Pa 4500 sati generalno nije vrijeme za generalku.Ali jel će generalke biti ili ne ovisi o stanju motora a ne o stanju na satu.Ako su ležajevi tak jako potrošeni trebalo bi se čuti "kucanje" u motoru?Jel se čuje?Realno na 1500 sati se isto ne rade generalke ali se nekad zbog bisera od vlasnika i rade.Kao jedan naš što je bio kupio novi traktor i ovi mu napravili prvu izmjenu ulja nakon 50 sati i dalje je trebao on sam raditi.Međutim on to nije skontao pa je njih čekao da dođu i promijene ulje.I tako čekao on par godina i nakon 1400 sati sa istim uljem je nešto zacvililo u motoru i više se nije dao okrenuti.Tako da,kreni od glave prema dolje kak su ti rekli i budeš vidio sam za što je vrijeme a za što ne
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-18, 08:13   #6115
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Nevjerujem da je radilica, prije cahura na klipnjaci.....
Moze biti da manometar nepoikazuje dobro.....
Na pumpi se ubaci podloska, nemoj pretjerivati s debljinom, mislim da je 1mm dosta..... Al ja to nebi radio.....
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-18, 17:06   #6116
Ivan1111
Početnik

Raskopao danas klavijature, zubi na osovini do 0.4mm, fale dijelovi košuljica klackalica itd.
I sad naravno krenem da zamijenim. Kupim prve, ok ne paše cijev od ulja pa premjestim sa stare, kad ono ne mogu dobiti zračnost na ventilima, cijelo vrijeme stisnuti.S tim da baš ne gaze ventile i podizače sve po sredini.

Kupim druge, opet ne paše cijev od ulja, pa premjestim sa starih klavijatura i opet ne mogu dobiti zračnost.
Skužim da nosač klavijatura je dva mm kraći na novima od starih, ok budem i njih premjestio sa završim posao, ne danas, nije isti promjer.Ove gaze ventile i podizače po sredini.

Za poludit, 8 sati i 250 km sa autom , a još nisam niti završio.

Jel imao netko iskustva, koje i gdje kupiti klavijature u Zag da odgovaraju?
Nepročitano 11-10-18, 19:53   #6117
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Kako nepase cijev od ulja?
Treba ju savinuti kako tebi odgovara, slikaj kako si montirao i slikaj koje si djelove kupio
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-18, 22:15   #6118
Ivan1111
Početnik

Vratio sam ih u dućane, tak da ne mogu slikati.
Nije problem u samom položaju cijevi već u njenim završecima:
1.Zapertlana na samom vrhu tako da matica ne prolazi preko zadebljanja, moj holender je tipa da mora ući cijev u njega pa rašireni dio i preko svega matica
2. Je bila takvog tipa, ali premala matica i cijev prekratka da u bilo kojem položaju dože do holendera (jednostavno ne izvedivo)

No najveći problem je kad se svi vijci za štelanje ventila na podizačima ušarafe do kraja i nariktam dva ventila koja trebam štelati (podizači ful dolje, ventili zatvoreni, nema lufta, nula, tj. ventili su mrvicu otvoreni). Stavim stare klavijature, luft cca 5 do 6 mm.

Obje su bile indijske. Na jednoj kutiji je pisalo da je za perkinsa IMT , tri cilindra, a na drugoj sam zaboravio.I kao što rekoh nosač klavijatura je niži cca 2 mm u odnosu na moje orginalne. Motor nikad otvaran tak da nema govora da je neka kemija rađena sa motorom.
Nepročitano 12-10-18, 10:10   #6119
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od mika Vidi poruku
Kolko ja vidim riječ je o 539,ventil za tlak je na pumpi ulja.Prvo zamijeniti klavijaturu pa buš videl kakav je pritisak pa onda dalje.
Nisam pratil na satu.
Citiraj:
Prvotno napisano od ivanz Vidi poruku
Nevjerujem da je radilica, prije cahura na klipnjaci.....
Moze biti da manometar nepoikazuje dobro.....
Na pumpi se ubaci podloska, nemoj pretjerivati s debljinom, mislim da je 1mm dosta..... Al ja to nebi radio.....
Čahura klipnjače nema veze sa pritiskom ulja.

@Ivan1111, ja sa Agroprodajom iz ZG imam solidna iskustva, Radovan kuži problematiku.
Naj sigurnije ti je staru klavijaturu u jednu ruku, a šubler u drugu i u dučan.
Nepročitano 12-10-18, 21:21   #6120
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

Indijsko smeće.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:30.