Ostali priključci Ostali priključci koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-07-07, 00:39   #11
zaja
Administrator

zaja avatar

Član foruma od: 16.04.2007
zaja ima spektakularnu auruzaja ima spektakularnu auru
Početno Re: K-Runjači za kukuruz

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
E da , nemam niti ja tipku UREDI ? Ustvari imam ju ali samo nakon Å¡to sam napisao neki post , ubrzo nakon toga nestane ???
Jel ju možete vratiti za stalno ?
Evo, ispravljeno, trebalo bi raditi.
zaja je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-07-07, 00:41   #12
Ratarko
Gost

Ooo jeee bejbi , pa na ovome forumu se sve stvari riješe !
Pojavila se tipka UREDI na svim mojim postovima . :D 8)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 00:44   #13
zaja
Administrator

zaja avatar

Član foruma od: 16.04.2007
zaja ima spektakularnu auruzaja ima spektakularnu auru

Citiraj:
Ooo jeee bejbi , pa na ovome forumu se sve stvari riješe !
Pojavila se tipka UREDI na svim mojim postovima . :D 8)
Da, ovo je nakon dugo vremena novi phpbb forum, ima hrpu opcija i treba ga malo poštelati. Kad izađe službena Gold verzija biti će i novih opcija, npr. brzi reply dolje.
zaja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 09:42   #14
bajki
Gost

Citiraj:
Citiraj:
Prvotno napisano od ÄŒugi
A šta da ti kažem, znam da bi bilo bolje, ali skupo mi je, nemogu još ulagati u silos, ovako smo ja i stari ovo sazidali za dve godine sami, još samo krov da dođe!
Silos od 30 tona košta 2.600 € , nije to tako skupo ali to je bez pripadajučeg pužnog pogona za utovar i istovar . Da ga opremiš kako spada treba ti skoro još toliko novca .
Jedina mana tog rješenja je što u silos možeš spremati suho zrno, a u čardake možeš i vlažni kukuruz.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 11:43   #15
Čugi
Gost

Da, to nismo pomenuli, znači još koja hiljada eura za sušaru pored silosa! :?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 12:35   #16
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ÄŒugi
Da, to nismo pomenuli, znači još koja hiljada eura za sušaru pored silosa! :?
Hmm , budite fer , nismo niti pričali o nedostatcima silosa ili koša ...
Ima i koš svoje nedostatke , ako bismo bili iskreni ima više nedostataka nego silos jel tako ?
Mislim treba i tu par tauzenki eura da se od klipa kojega dobijemo na njivi dobije šest mjeseci kasnije zrno koje recimo prodajemo po znatno višoj cijeni nego li se prodaje u jesen . Kod nas je i usluga branja kukuruza u klipu skuplja od vrševine u zrnu , da ne govorim da je sporije , ma kažem vam ima tu puno sitnica koje bi se morale staviti u nedostatke spremanja klipa u koš nasuprot spremanja zrna u silos .

Da ne budem krivo shvaćen , čisto mi eventualno tko sprema u koš a tko u silos , ja nemam niti jedno niti drugo ali kužim se u problematiku uostalom kao i svaki prosječni poljoprivrednik .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 15:05   #17
Čugi
Gost

Ma razumemo se. ;) I ja bih svakako jedan silos pored ovog objekta, ali tek možda za 2-3 godine, sad mi je kombajn prioritet. Branje u klipu je i ovde 20-30 eura skuplje od vrševine u zrnu. Meni silos u početku nije igrao ulogu, jer za te pare sam dobio "smeštaj" i za kukuruz i za mašine, ali doći će i on na red! Sigurno je da silos ima manje nedostataka, počnimo samo od rasipanja zrna, miševa, pacova, golubova koji vise na žicama koševa.... :roll:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 15:18   #18
Ratarko
Gost

Ma da , baš na to zadnje sam i mislio kod nedostataka ali sam čekao da netko drugi napiše za te glodavce . A da li se možemo složiti oko činjenice da je najveći nedostatak koša nasuprot silosa u ljudskom radu i radnim satima koji se provedu u poslu od vrševine/branja do prodaje na pijaci par mjeseci kasnije ? Kod nas u selu ne možeš nikoga pronaći da ti dođe u nadnicu nešto pomoći oko poljoprivrede . Svi se prave gospoda , nitko ne želi raditi , kao da mu neće biti plaćeno tako da smo mi seljaci primorani na ulaganja u recimo takve silose pa onda rolo preše u odnosu na one male kvadratne preše i tako to ...jer za te stvari treba manje ljudi koji tako i tako ima u nedostatku .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-07-07, 15:37   #19
Čugi
Gost

He, he na pijacu ga ne vozim! To da ima više posla, tačno je, ali kod mene je to sve nekako "mehanizovno" tako da i pri utovaru klipa u koševe i pri krunjenju ne treba nas više od četvorice, a uvek nas ima više, sve dobri prijatelji, a posle kad zasednemo......... :mrgreen:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-07-07, 10:27   #20
bajki
Gost

Slažem se st obom Ratarko da je silos puno bolje rješenje, ali i puno skuplje u startu, pogotovo za ljude koji nemaju jako puno zemlje i stoke, odnosno imaju dosta vremena da se pozabave sa spremanjem kukuruza u čardake i za njegovo runjenje poslije.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
kukuruz vikicab4 Ponuda 0 14-10-13 19:14
kukuruz magla Potranja 0 27-05-13 13:44
kukuruz manjo Ponuda 0 19-01-13 20:47

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:01.