Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-03-14, 22:34   #11
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Male motokopačice

Hvala # savoris za popravljanje slika. Nisam još dovoljno skužio postavljanje slika. U nekoj drugoj temi sam pisao o regulatoru gasa (proleti malo). puknuti i ZJ su dosta dobro opisali način rada. Znači spiralna opruga na osovini leptira gasa mora biti zategnuta za jedan cijeli đir (okret), ona mora savladati otpor usisa i otpor klapne i na taj način balansira gas, srazmjeran prema opterećenju noževa. Ako se radi bez regulatora onda prima preveliki ili premali gas. Najlakše se našteluje kad se isproba u radu, kad se počne kopati treba je držati da se ukopa na optimalnu dubinu, i da radi na cca 65 -70 % gasa, ako nema dovoljno snage onda treba zategnuti oprugu i naći optimalan položaj.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-03-14, 15:20   #12
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Početno Re: Male motokopačice

Evo fergazera(karburatora) u djelovima od umo 06 2t motora na kosilicama,pumpama,frezama...
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-14, 15:51   #13
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Prikaz redukcije za umo

Evo slike
MUHA

Tri različite redukcije zraka, prva je promijera 11 mm, druga 14 mm, treća je 16 mm, ova treća obično bude na umo 08.

Prikaz redukcije za umo.

Brgud, ako trebaš pomoč oko postavljanja javi se na pp
MUHA

Posljednje uređivanje od MUHA : 07-03-14 at 16:20
Nepročitano 07-03-14, 20:46   #14
stefanmkd
Aktivni Član

stefanmkd avatar

Član foruma od: 08.09.2010
stefanmkd će uskoro postati poznat

E taj fergazer me jebe ne mom mio 300, masina pali super al kad krenem da frezam ona se prosto ugusi , nemam taj filter ko na slici nego kao onaj sa vodnu pumpu i nema regulator jel moze do toga da je, a u medju vremenu koristim dellorto 1414
stefanmkd je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-14, 21:25   #15
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

To je uljni filter zraka, ima dvostruku korist za motor (sakuplja prašinu, i na njemu se reducira usis zraka), ako radiš bez njega, motor se naguta prašine i nataloži se u ispušnom kanalu cilindra. I plus to još radiš bez regulatora gasa (ne treba da se čudiš da se gasi). Ako još staviš Delorto (imaš dobru šansu da se umiććććć razleti).
Nepročitano 27-03-14, 23:08   #16
bubamarac
Uvaženi Član

Član foruma od: 23.04.2012
bubamarac će uskoro postati poznat

djava će mu bit..u mene je tako godinama..regulator je kod mene getriba..gas mi je konstantan..vrišteći..dakle upalim on mrvu zavrišti,ja ušaltam i pustim kumplug on počme frezat..tad vidim koliko je tvrdo i mokro i u koju ću ga brzinu ubacit da mi radi na po okretaja..mirno..

znam da se to da naštimat kako triba,ali ja nemam baš ni vrimena ni volje za tim..možda sada kad napravim neke priključke i počmem ga koristit u polju,možda ga malo sredim..moram nać rezervoar,filter ulja,i mehanizam za gas..to ću ako mi ne ispadne jedan mio 600 kojem se nadam..
bubamarac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-03-14, 17:31   #17
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Moja isprika na prethodni moj post gdje je bilo riječi o zračnom regulatoru gasa. Na mio 300 i 350 on ne bude spojen radi drugačijeg položaja motora i drugačijeg prijenosa.
Nepročitano 09-05-14, 18:26   #18
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Ovako izgleda rastureni motor umo 06 od motokopačice Tomos MK 2.

Nepročitano 09-05-14, 20:23   #19
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan

Ili iz bliza perspektive ovak.

oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-14, 20:29   #20
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Oficir, čemu služi ovo?

free image uploading

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:10.