Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ostale grane poljoprivrede Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje
Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-07-18, 13:12   #1
foler
Aktivni Član

Član foruma od: 17.10.2014
foler je na dobrom putu
Početno Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje

Pozz
Napravio sam analizu zemlje i trebam misljenje o navedenoj preporuci za gnojidbu. Radi se o ozimom cesnjaku.

Evo slika analize

foler je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 18-07-18, 10:24   #2
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima
Početno Re: Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje

sedmicu i poslije kan u redove, i kaj te briga, pa svega imaš solidno....
Nepročitano 18-07-18, 10:45   #3
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru
Početno Re: Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje

Možda bi bilo bolje stajnjak ili gnojovka,ima kalija koliko hoćeš u tome.I onda fosforno gnojivo i kan po potrebi.Jer kao što kaže Darijus zemlja ti je ok,a ovo bi ti bila jeftinija varijanta i bolja zbog humusa.Pod uvjetom da imaš stajski gnoj ili gnojovku,a i to gnojivo koje su preporučili nije baš jeftino
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-07-18, 11:11   #4
foler
Aktivni Član

foler je na dobrom putu

Nemam tam gnoja. A bas me ta cijena mineralnog i bode u oci. Ponudili su oko sto imaju u ponudi a ne znaci da je to i najbolje. Napraviti cu i drugu analizu na osjeckom faksu pa viditi kaj oni kazu.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Nepročitano 18-07-18, 14:44   #5
Majok
Aktivni Član

Tko ti je radio tu analizu?I kak su uzimani uzorci?
Nepročitano 18-07-18, 15:10   #6
foler
Aktivni Član

foler je na dobrom putu

Pise sve na papiru. Zeleni hit to salje u Wien, firma dr. B. Pottmann

Uzeo sam nekih 20-tak komadica sa stihacom po parceli od oko 1.2ha, do jedno 20cm dubine, to izmjesao i dao im paket od 3kg zemlje da mi to analiziraju.

Poslat cu i za drugu analizu na faks u osijek.

Nepročitano 18-07-18, 15:54   #7
Majok
Aktivni Član

Zato pitam,jer dolje piše zeleni hit a gore nešto drugo pa mi bilo čudno.To uzorkovanje baš i nije dobro jer ti si sad dobio prosječnu vrijednost zemljišta.Može biti da je zemlja jako dobra sa par loših mjesta i ti lošiji uzorci ti pokvare sve i neznaš ništa na kraju.Mi kad uzimamo uzorke onda podjelimo parcelu na linije i tako uzimamo i označavamo gdje je koji uzet i onda dobiješ točniju vrijednost.I onda dobijemo da je negdje sve vrhunski a negdje treba samo vapna dok na trećem mjestu treba nekog određenog minerala.A kad bi pomješali dobili bi da svuda treba sve i onda bi dobilo tam gdje ne treba a tam gdje treba bi dobilo manje nego treba.Nadam se da kužiš što sam htio reći
Nepročitano 18-07-18, 16:05   #8
foler
Aktivni Član

foler je na dobrom putu

To ima logike za vece table. Ovo je malo, oko 1.2Ha a zemlja uniformna te se na istoj sadio samo kukuruz sve godinama.
Da imam 10Ha onda bi isao na vise analiza

Nepročitano 18-07-18, 16:35   #9
Majok
Aktivni Član

Onda vidi jel će se poklapati rezultati sa ovima od osijeka pa vidi što ćeš.Razmisli o zelenoj gnojidbi,ima kultura koje jako dobro vežu fosfor i kalij iz dubine.To bi ti bila dobra alternativa ako nemaš stajskog a umjetno je skupo
Nepročitano 18-07-18, 16:44   #10
foler
Aktivni Član

foler je na dobrom putu

Da da, budem stavio rezultate analize ovamo da se vidi. Sada ce ici podrivsc po cijelom terenu a na dijelovima koji se nece uzeti za glavnu kulturu ide raoula. Ona je jaka, gusta i nije skupa. Kupim 50kg i to bu dosta za 2.5ha

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:03.