Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Torpedo Torpedo 4806 ili IMT 539, koji kupiti

Zatvorena tema
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-06-12, 19:29   #1
haz0r
Aktivni Član

Član foruma od: 01.06.2012
haz0r je na dobrom putu
Početno Torpedo 4806 ili IMT 539, koji kupiti

Znam da je mozda i na pogresnom mjestu (pod forumu) tema ali pocetnik sam na forumu. Treba da kupim sebi prvi traktor, te su tu sada price sa svih strana tipa: 'kupi ti 539 ti si pocetnik'' , ''539 i nista drugo'', ali ja znam da ako je malo mokrije vrijeme, rosna trava ja ne smijem s njim spustiti praznu prikolicu niz brdo jer sam amater..

Eh sada, nasao sam Deutz Torpeda 4806 89godina, kabina, gume nekih 70% profila, motor suh, hidraulicni volan, i sada njega mogu kupiti za nekih 8000km, dok svaka 539 kosta isto tako ako ne i cak vise od 8000 km.

Sada volio bih kada bi mi neko od Vas kazao sta je bolje da kupim, vjerujem da je Deutz tezi, sigurniji za mene kao pocetnika, nema lako propinjanja dok vozim tanjurace uz brdo kao sto bi bilo sa 539, ali eto... svaka pomoc je dobro dosla.

Unaprijed hvala svima, i sutra bih trebao otici da pogledam tog Torpeda..
haz0r je odsutan  

Nepročitano 01-06-12, 21:23   #2
toma 3340
Uvaženi Član

toma 3340 avatar

Član foruma od: 01.05.2011
toma 3340 će uskoro postati poznat
Početno

kupuj torpeda bez razmišljanja, tebi vidim treba traktor za teže radove, oranje, prikolicu i za tanjurače, a i po pisanju živih u brdovitom terenu.
za sve ovo je IMT žabac u odnosu na Torpedo.
toma 3340 je odsutan  
Nepročitano 01-06-12, 21:57   #3
Tino
Super Uvaženi Član

Tino avatar

Član foruma od: 23.05.2012
Tino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni dragulj
Početno

kolko kn je to 8000 km??
nije to puno za 539?
Tino je odsutan  
Nepročitano 01-06-12, 22:06   #4
snupy
Aktivni Član

snupy avatar

Član foruma od: 07.12.2008
snupy je na dobrom putu
Početno

Ja imam torpedo 45 i služi me dobro . IMT 539 je okretniji i brži u transportu . Ipak kod kupnje polovnih strojeva gledaš u kakvu su stanju i što su radili naravno i cijena .
snupy je odsutan  
Nepročitano 01-06-12, 22:09   #5
zetor4718
Aktivni Član

zetor4718 avatar

Član foruma od: 09.04.2009
zetor4718 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od haz0r Vidi poruku
Znam da je mozda i na pogresnom mjestu (pod forumu) tema ali pocetnik sam na forumu. Treba da kupim sebi prvi traktor, te su tu sada price sa svih strana tipa: 'kupi ti 539 ti si pocetnik'' , ''539 i nista drugo'', ali ja znam da ako je malo mokrije vrijeme, rosna trava ja ne smijem s njim spustiti praznu prikolicu niz brdo jer sam amater..

Eh sada, nasao sam Deutz Torpeda 4806 89godina, kabina, gume nekih 70% profila, motor suh, hidraulicni volan, i sada njega mogu kupiti za nekih 8000km, dok svaka 539 kosta isto tako ako ne i cak vise od 8000 km.

Sada volio bih kada bi mi neko od Vas kazao sta je bolje da kupim, vjerujem da je Deutz tezi, sigurniji za mene kao pocetnika, nema lako propinjanja dok vozim tanjurace uz brdo kao sto bi bilo sa 539, ali eto... svaka pomoc je dobro dosla.

Unaprijed hvala svima, i sutra bih trebao otici da pogledam tog Torpeda..
539 uopće nije za početnike,a za mene jedini traktor na koji nebi sjeo(neka se niko ne uvrijedi).težak volan,tvrde kočnice za stisnuti,nema nožni gas,nema težinu da iskoristi svoju snagu,dosta nizak,potrošač...ako imaš ikakvo predznanje o radu sa traktorima sa deutzom češ se dobro skompati,nerazmišljaj ni sekunde jer traktor ima snage koju može iskoristiti,znači ne progrebe na svakoj grančici na koju naiđe,12 cola plug praši kao od šale,5m drva voziš bez razmišljanja a i više po tvrdoj cesti...tu u našoj regiji neznaju ništa drugo reći osim za 539,tako su i meni govorili ali hvala bogu pa sam imao prilike raditi sa drugim traktorima tako da mi on nije bio u nikakvoj opciji.ako si radio sa traktorima prosudit češ sam što je za tebe bolje,ja ti najiskrenije preporučujem torpeda vjeruj nečeš požaliti...
Nepročitano 01-06-12, 22:26   #6
Tino
Super Uvaženi Član

Tino avatar

Član foruma od: 23.05.2012
Tino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni draguljTino je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zetor4718 Vidi poruku
539 uopće nije za početnike,a za mene jedini traktor na koji nebi sjeo(neka se niko ne uvrijedi).težak volan,tvrde kočnice za stisnuti,nema nožni gas,nema težinu da iskoristi svoju snagu,dosta nizak,potrošač...ako imaš ikakvo predznanje o radu sa traktorima sa deutzom češ se dobro skompati,nerazmišljaj ni sekunde jer traktor ima snage koju može iskoristiti,znači ne progrebe na svakoj grančici na koju naiđe,12 cola plug praši kao od šale,5m drva voziš bez razmišljanja a i više po tvrdoj cesti...tu u našoj regiji neznaju ništa drugo reći osim za 539,tako su i meni govorili ali hvala bogu pa sam imao prilike raditi sa drugim traktorima tako da mi on nije bio u nikakvoj opciji.ako si radio sa traktorima prosudit češ sam što je za tebe bolje,ja ti najiskrenije preporučujem torpeda vjeruj nečeš požaliti...
stari,533 i 539 ti uopce ne trose,mozes stavit utege,nije uopce tezak volan... ja ga okrecem lijevom rukom a desnjak sam (imam 15 godina) kočnice nisu tvrde a i nožni gas si možeš za manje od 100 kn nabavit...tak da,nemoj mi fergića vrijeđat :D
Tino je odsutan  
Nepročitano 01-06-12, 22:41   #7
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od tino7530 Vidi poruku
stari,533 i 539 ti uopce ne trose,mozes stavit utege,nije uopce tezak volan... ja ga okrecem lijevom rukom a desnjak sam (imam 15 godina) kočnice nisu tvrde a i nožni gas si možeš za manje od 100 kn nabavit...tak da,nemoj mi fergića vrijeđat :D
15 godina , jeli dovoljno da ga ubijedis da kupi 539
Nepročitano 01-06-12, 22:54   #8
zetor4718
Aktivni Član

zetor4718 avatar

Član foruma od: 09.04.2009
zetor4718 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od tino7530 Vidi poruku
ja se slažem da se sve to može napraviti,ali torpedo to već ima napravljeno.troši kao torpedo ako ne i više iako su 10ks razlike,kad ore onda grebe kao da je svezan,u šumi se dosta puta objesi ako se nepazi...moji su nekad imali 533 dok mene još nije bilo i stari je isto rekao nikad više iako je on fan(bio) IMT-a.volan je dosta težak u usporedbi sa zetorom,a kočnice ajde mogu proći.sa torpedom nisam toliko radio koliko sam sa imt-om i stojim iza svojih rijeći,meni se općenito ta marka traktora zgadila,542 bi još prošao ali 539 ne.daleko od toga da,odradi on svaki posao.tino-ako si sa drugim traktorima radio onda znaš o čemu pričam.uglavnom ovo je moje mišljenje kako bi ja postupio kod odabira...
Nepročitano 01-06-12, 23:16   #9
haz0r
Aktivni Član

Član foruma od: 01.06.2012
haz0r je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zetor4718 Vidi poruku
ja se slažem da se sve to može napraviti,ali torpedo to već ima napravljeno.troši kao torpedo ako ne i više iako su 10ks razlike,kad ore onda grebe kao da je svezan,u šumi se dosta puta objesi ako se nepazi...moji su nekad imali 533 dok mene još nije bilo i stari je isto rekao nikad više iako je on fan(bio) IMT-a.volan je dosta težak u usporedbi sa zetorom,a kočnice ajde mogu proći.sa torpedom nisam toliko radio koliko sam sa imt-om i stojim iza svojih rijeći,meni se općenito ta marka traktora zgadila,542 bi još prošao ali 539 ne.daleko od toga da,odradi on svaki posao.tino-ako si sa drugim traktorima radio onda znaš o čemu pričam.uglavnom ovo je moje mišljenje kako bi ja postupio kod odabira...
Hvala ti na svim ovim informacijama, mnogo mi znace. Razlika je kada ti kaze neko ko ima iskustvo sa traktorima, koji zna kako sta ide Sutra idem da pogledam torpeda a evo Vam i slike pa pogledajte kako to izgleda i da li vrijedi tih nekih 8-8500 km.

haz0r je odsutan  
Nepročitano 02-06-12, 00:08   #10
Miško 007
Aktivni Član

Član foruma od: 30.03.2011
Miško 007 je još uvijek nepoznate kvalitete
Početno

Kupi torpeda ako misliš mjenjat lamele mjenjač hidrulik i tako odličan traktor ocjena nula džaba što je težak kada se lomi.
Bolji ti je 539 okretan lagan i nemaš održavanja .
Inače torpedo je baš zanimljiv kada ide u brdo pun pa izbaci a onda igrarije ako si brz u refleksima kupi ga.
Dijelova slabo ima kvalitetnih nema.
Miško 007 je odsutan  
Zatvorena tema

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Torpedo TD 4806 A bolky89 Torpedo 192 14-06-18 12:17
Koji kombajn kupiti? MilanZetor Kombajni i bera?i 382 12-08-16 19:05
Koji mljekovod kupiti? gogić Mljekarstvo 12 16-05-12 19:47
Koji model kupiti za 1ha vstapic Yanmar 15 30-09-11 18:18
koji kombajn kupiti vimi Kombajni i bera?i 25 26-06-09 20:29

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:24.