Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Pilane ili "kako to ameri pile trupce"
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-11-17, 10:14   #121
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Pilane ili "kako to ameri pile trupce"

Ima susjed veću brentu (kotači jedno fi 600-700), ima predrezač, "skidač kamenja" i imal je isti problem. Koliko se sjećam, problem je riješen zamjenom pila.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-11-17, 14:18   #122
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Jep , odem časkom u Srbiju i tamo nađem oštrača koji mi je moju testeru naoštrio i sad je sasvim druga priča , ujedno me malo i edukovao da ja nisam ni znao da postoje testere odnosno uglovi i razmeti za tvrdo i meko drvo. Jbga , čojek se uči dok je živ pa opet budala prndekne.

Nova testera je 20e , uzeo sam od njega i jednu polovnu koju je imao na stanju za 15e , samo jednom oštrena kao nova.
A oštrenje mu je 200 dinara što je 1,5e tako da trenutno ne razmišljam o oštrilici.
Niti o predrezaču iako znam da je on korisna stvarka ali za moje godišnje potrebe od nešto sitno kubika za lične potrebe je za sada suvišan.
Uzet ću još nekoliko testera a pošto je on od mene nekih 25 kilometara oštrim kada budem na tom kraju.
Nepročitano 17-11-17, 15:12   #123
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Predrezač ti itekak ima smisla ako su klade "šlajsane" po kamenju. A lako ga i sam napraviš.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-11-17, 16:45   #124
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Za sada ne treba , možda posle ako se povećaju potrebe , što da ne.
Nepročitano 17-11-17, 16:47   #125
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

hoče'l past kakva slika ?
Nepročitano 17-11-17, 22:38   #126
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mraku

Ajde Savo stavi tu koju sliku,,,

toga nečega se razumijem oko brenti,, jebaji ga iskustvo mi leži iza grbače,,
kod tebe kako kontam je ona horizontalna gdje klada miruje a pila se kreće,,
Zna se da nerazmetnute žage za tvrdo drvo imaju uži štauf,, a za meko drvo širi štauf,, i jedne i druge ako udare na kamen više nisu od te svrhe,,,
Usput,, sad dolazi vrijeme mrazeva,,, tad nema rezanja,, pa ni motornom pilom,
Nepročitano 18-11-17, 18:25   #127
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Nermine,
zakaj po zimi nema rezanja ni motornom pilom? Pa šumari su aktivni cijelu zimu, a i većina tehnike se ruši zimi.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-17, 19:24   #128
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mrakunimrennermin je svjetionik u mraku

Ma joj,, malo sam se zaletio,, motorka ide,, al kad su minusi brenta neide,, Ivan,,
nezamjeri
Nepročitano 18-11-17, 23:59   #129
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Nema slika do sledeće akcije , pokriveno a kiša neda raditi niš'.
Nepročitano 21-11-17, 14:37   #130
Dongfeng
Uvaženi Član

Dongfeng avatar

Član foruma od: 09.04.2013
Dongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni dragulj

Ima ima rezanja, samo treba na vrijeme obezbjediti trupce.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Lijep pozdrav svim "forumašima" želi vam Navi navi Predstavite se 9 25-08-13 11:33
Motokultivator - ne gori mi lampica "potrebna pomoc" jer sam pocetnik Waha__ Labin Progres i Goldoni motokultivatori 12 22-05-13 10:53
Početnica: Samooštreća i "obična" raona tijela Smiljan Ostali priklju?ci 10 19-09-08 21:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:10.