Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Zacinska paprika
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-08-11, 12:03   #1
kornison
Regularni Član

kornison avatar

Član foruma od: 07.08.2011
kornison je na dobrom putu
Početno Zacinska paprika

Molio bih sve koji imaju nekog iskustva u uzgoju zacinske paprike da svoja znanja i iskustva podjele s nama koji o tome znamo nista ili vrlo malo ?
Tlo?, Sjeme?, Bolesti ?, Navodnjavanje?, Berba?, Otkup? ...
( Osobno sam zainteresiran za uzgoj zacinske paprike, ali zbog nedostatka informacija molim pomoc )
Hvala !
kornison je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-08-11, 14:09   #2
Vučko
Regularni Član

Vučko avatar

Član foruma od: 14.05.2011
Vučko je na dobrom putu
Početno

ja sam se malo raspitivao za začinku papriku ali kad sam saznao da je loša otkupna cijena odustao sam od daljnjeg raspitivanja
Vučko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-08-11, 23:46   #3
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Vučko Vidi poruku
ja sam se malo raspitivao za začinku papriku ali kad sam saznao da je loša otkupna cijena odustao sam od daljnjeg raspitivanja
Ja probao za foru desetak komada začinske i to na foliji, ali kad sam vidio da ima gore desetak komada paprika po sadnici, jasno mi je zašto nema interesenata za proizvodnju....
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-08-11, 23:51   #4
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Član foruma od: 20.12.2009
hrvoje999 je na dobrom putu
Početno

Izgleda da ima mesta proizvodnji i da je otkup dosta siguran,ja sam totalni laik kaj se paprike tiće,a po vašem pričanju izgleda da su dosta visoki troškovi proizvodnje ili ima posla puno pa se neda nikome to delati?
hrvoje999 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-08-11, 00:33   #5
kornison
Regularni Član

kornison avatar

Član foruma od: 07.08.2011
kornison je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od plevak Vidi poruku
Ja probao za foru desetak komada začinske i to na foliji, ali kad sam vidio da ima gore desetak komada paprika po sadnici, jasno mi je zašto nema interesenata za proizvodnju....
Meni nije jasno zasto nema interesanata za proizvodnju, destak paprika po sadnici je prilicno, ali ocito je da treba puno rucnog rada, cini mi se da svi bjeze od toga, ali nema kruha bez motike zar ne ?
kornison je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-08-11, 00:59   #6
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Član foruma od: 20.12.2009
hrvoje999 je na dobrom putu
Početno

Ja gledam v nedelju poljoprivrednu i vele ovi iz Šaframa da nebreju najti kooperante,a polovicu skoro uvoze.Sad me interesira zakaj je to tak,dal je cena niska ili treba šljakati puno,al to je najmanji problem.Bitna je volja,a ovi sa pšenicom mi lagano dižu onu stvar već jer non stop kukaju i kukaju,a frajer veli da na 30 hektara preko 100000 kuna čistoga dobi od pšenice,ali s tim je lako,usudil bih se reći da je to najjednostavnija kultura.Kad bi imal neku parcelu od pol hektra ili više čak,probal bi sa začinskom i grahom pa kud puklo da puklo.Čini mi se da su čak rekli i cenu od 2 i pol kune po kg .
hrvoje999 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-11, 19:42   #7
salel
Regularni Član

Član foruma od: 14.02.2008
salel je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od hrvoje999 Vidi poruku
Ja gledam v nedelju poljoprivrednu i vele ovi iz Šaframa da nebreju najti kooperante,a polovicu skoro uvoze.Sad me interesira zakaj je to tak,dal je cena niska ili treba šljakati puno,al to je najmanji problem.Bitna je volja,a ovi sa pšenicom mi lagano dižu onu stvar već jer non stop kukaju i kukaju,a frajer veli da na 30 hektara preko 100000 kuna čistoga dobi od pšenice,ali s tim je lako,usudil bih se reći da je to najjednostavnija kultura.Kad bi imal neku parcelu od pol hektra ili više čak,probal bi sa začinskom i grahom pa kud puklo da puklo.Čini mi se da su čak rekli i cenu od 2 i pol kune po kg .
to ti je super cijena.još kad bi rodilo veselju nikad kraja.
salel je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-09-11, 21:12   #8
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kornison Vidi poruku
Meni nije jasno zasto nema interesanata za proizvodnju, destak paprika po sadnici je prilicno, ali ocito je da treba puno rucnog rada, cini mi se da svi bjeze od toga, ali nema kruha bez motike zar ne ?

Evo potrudio sam se i sad svatko sam neka izvede svoj zaključak i računicu:

Napominjem da je ova biljka odabrana kao prosječna i rasla je na gredici pod folijom dva reda na jednoj foliji sa razmakom 40 cm. od redova i 32 cm, između biljaka.

e da, gore je bilo 19 komada paprika.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	P9080104.jpg
Pregledi:	858
Veličina:	60.1 kB
ID:	1643   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	P9080107.jpg
Pregledi:	997
Veličina:	69.9 kB
ID:	1644  
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-09-11, 08:15   #9
icerepin
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.04.2009
icerepin je na dobrom putu
Početno

Citiraj:

Napominjem da je ova biljka odabrana kao prosječna i rasla je na gredici pod folijom dva reda na jednoj foliji sa razmakom 40 cm. od redova i 32 cm, između biljaka.

ovo je super prinos za začinsku papriku. inače na suhom vrtlarenju ima oko 6-7 plodova i biljka daje u prosjeku 200-300 grama ploda a najbolje da iznajmiš male kineze za berbu jer bereš cijeli dan a prikolica prazna. tvornica je u srcu proizvodnje paprike pa se ti upitaj zašto nemaju proizvodnju
icerepin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-09-11, 19:21   #10
kiraj
Aktivni Član

kiraj avatar

Član foruma od: 13.03.2009
kiraj je na dobrom putu
Početno

Citiraj:

Da li znaš koja je sorta vaše industrijske paprike?
Mi radimo za Alevu iz Novog Kneževca,sortu HS-6 tj Horgoška slatka -6.Ovih dana smo brali i ima preko 5t/kj ploda.jedan radnik za 8 sati nabere oko 250 kg.Paprika se radi u suvom ratarenju ,direktna setva na 70x3-5 cm.

Slike su od pre 15-ak dana.

Sad sam malo bolje pogledao prvu sliku ,izgleda da je to sorta ili hibrid namenjen za mašinsku berbu.
kiraj je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Paprika cabage Povrtlarstvo 6243 01-09-18 10:28
paprika ranko srbac Predstavite se 8 31-05-12 23:08
paradajz i paprika Vesna susak Povrtlarstvo 3 26-01-11 16:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:36.