Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-06-18, 20:54   #1
hrva
Regularni Član

Član foruma od: 13.01.2016
hrva će uskoro postati poznat
Početno Podrivač

Evo došao je i podrivač........dva radna tijela , raspona 1,33 m. par slikica, sutra ide u zemlju prvi put...

https://ibb.co/ccZg78

https://ibb.co/fLir78

https://ibb.co/i752fT

https://ibb.co/cNCyLT

https://ibb.co/h7rfZo

https://ibb.co/bS2F0T
hrva je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-06-18, 21:15   #2
puknuti
Gost

Početno Re: Podrivač

kak došao? .kaj to nisi ti radio

ova cijev pa čak da je i puni komad, hm...
zašto nije širine prihvata poluga ?
zašto su djelovi radnih tjela farbani u zoni koja ide u zemlju , otpor bude veči dok ne "pojede " boju ...šteta boje i napora
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-18, 00:25   #3
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Ovako na prvu i iz dosadasnjeg iskustva sa istim takvim, mislim da ces imati malo problema sa ubadanjem,,,
Vidi koliko je na mom spica bolje otegnuta a dosta mu je trebalo da dođe na radnu dubinu,,,
Dosta jednako cca 2 metra,,,

No nije to smak svijeta,,,
Plemeniti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-18, 08:57   #4
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Hidraulični toplink bi znatno ubrzal ubadanje.
Bobiću, koliki je razmak radnih tijela? Čini mi se da je manje od 140 cm koliko je kod hrve.
Jesi li to imal ideju da napraviš s podesivom širinom? Koliko KS i mase ga vuče?

Hrva, meni također nježno djeluju cijevi (posebno prednja) za tu širinu. Probaj ga jako nježno u najtežoj zemlji koju imaš. Ako bu se prva cijev savijala, prije nego se deformira, suzi ga na pola širine.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-18, 09:10   #5
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Ne treba ga uziti, već napraviti razupore od donjih točki prihvata do zadnjih šarafa na bočnim nosačima radnih tijela. Isto tak i gore od gornje poluge prema natrag i prema bočnim stranama.
Ukratko, napraviti rešetku.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-18, 10:00   #6
puknuti
Gost

za brzo ubadanje treba tvrdu stvar ..jel tak ..mala šala

za brzo ubadanje treba napraviti veliki razmak po okomitoj liniji prihvata poluga i top linka
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-18, 16:39   #7
hrva
Regularni Član

Je dečki, tak je, al idem ga prvo isprobati pa onda budemo divanili....
Nepročitano 26-06-18, 22:16   #8
hrva
Regularni Član

Nakon podrivanje cca 1 ha, prvi dojmovi su odlični.
Hidraulik na traktoru i grubi i fini, sam spustio na najnižu poziciju.
Podrivao sam u 3 ili 4 sporoj brzini.
Istina je što je i Bobić rekao, da podrivaču treba 2-3m da postigne radnu dubinu.
Podrivao sam na 40-45 cm dubine, zemlju koja nikad nije orana-bila je livada, i drugu zemlju koja je prije bila oranica ali ni ona nije orana više od 8 godina, te se samo kosilo.
Čvrstoća rame, cijevi i klirensa za sada ok.
Nastavak podrivanja slijedi sutra.
Nepročitano 26-06-18, 23:58   #9
jd4755
Uvaženi Član

jd4755 avatar

Član foruma od: 27.10.2007
jd4755 će uskoro postati poznatjd4755 će uskoro postati poznat

Ispodrivaj prvo uvratine i odmah ide na punu dubinu a i manje pucaju sigurnosni vijci kad se tvrdo prvo obradi.
jd4755 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-06-18, 08:37   #10
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Bobiću, koliki je razmak radnih tijela? Čini mi se da je manje od 140 cm koliko je kod hrve.
Jesi li to imal ideju da napraviš s podesivom širinom? Koliko KS i mase ga vuče?
Kad smo mi to isli radit nismo nimalo bili sigurni da ce to i uspjeti,,,

Imali smo jedan stari do kraja podrti plug koji je bio samo za otpad te smo od njega pokusali nesto napraviti,,,
Isli smo na sirinu od jedan metar jer mi za vosnjak nije ni odgovarala veca sirina,,,
Neznajuc kako ce se ponasati ova konstrukcija niti kolike ce biti mogucnosti traktora sve smo radili napamet bez nekih nacrta ili proracuna vec onako odokativno sa materijalom koji se nasao pri ruci,,,
Sad znam da bi traktor 55 ks "mogao" vuci i tri radna tijela na dubini od 50-60 cm,,,
Zapravo vec imam pripremljeno gotovo sve sto freba da se ugradi ali nema se vremena,,,
Moram napomenuti da je kod mene sve laka zemlja i podriva se prvom brzohodnom (mjenjac 5 brzina IMT 550-10),,,
Plemeniti je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:41.