Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-10-07, 19:09   #21
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno Re: Uzgoj lavande

Citiraj:
Prvotno napisano od tnt-max
Je, kod njega planiramo uzimati traktorčiće, a možda uzmemo povoljnije malčere iz jedne tvornice iz Čakovca, kod njih je malčer širine 1m oko 4.000-4.500 kn i dostavljaju na kućni prag, a dok je u Prodetu takav malčer više od 6.000. Mi smo iz okolice Đakova, mislim da smo jedni od prvih u okolici koji bi tu sadili, pa vidimo dali budemo prvi mačići koji se bacuju u vodu ili... :D !
Ima jedan moj poznanik posađenih nekih 1-2ha lavande u Belišću

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-10-07, 07:05   #22
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od TX75
Citiraj:
Je, kod njega planiramo uzimati traktorčiće, a možda uzmemo povoljnije malčere iz jedne tvornice iz Čakovca, kod njih je malčer širine 1m oko 4.000-4.500 kn i dostavljaju na kućni prag, a dok je u Prodetu takav malčer više od 6.000. Mi smo iz okolice Đakova, mislim da smo jedni od prvih u okolici koji bi tu sadili, pa vidimo dali budemo prvi mačići koji se bacuju u vodu ili... :D !
definitivno jeste,,i ja sam iz okolice đakova i od nikoga nisam čuo ,,a niti vidio da uzgaja lavandu na ovim prostorima,,puno sreće
U svakom poslu postoje, nacelno, dva principa:
1. Gledaj sto rade ljudi oko tebe i onda ih slijedi (ako mozes)
2. Gledaj sto drugi rade i kreni sa necim novim

Svaki princip ima svojih prednosti i nedostataka. Osobno cijenim ljude koji krenu sa principom 2 . Istina, to je tezi i puuuuuno rizicniji put, ali zadovoljstvo (i zarada) moze biti vece.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-07, 09:22   #23
tnt-max
Gost

Naravno svatko ima svoje mišljenje o svemu, pa tako i moji poznanici, koji također kažu da prvi put ćuju o sadnji lavande na ovim prostorima, a vjerojatno da bih i ja bio sumnjičava što se toga tiće, pa sam se već sada vrlo aktivno poćeo raspitivati o svemu da kada krenem u sadnju barem imam neko saznanje o osnovnim stvarima, a nitko se ni pametan rodio i ući cijeli život, nešto na svojoj koži, nešto na tuđoj, ali kako reče jedan financijski analitićar "u Americi se nitko nije na sigurno obogatio", pa se toga naćela držim :D ! Mi smo takav narod koji se teško odlučuje na promjene i nešto novo, a većina njih se i ismijava nećem novom. Pošto nemam mnogo zemlje, pa nemam nikakve isplativosti od sadnje tradicionalnih kultura specifične za Slavoniju, odlučio sam se za lavandu, za koju sam čuo od frenda koji također prelazi sa tradicionalnih kultura na neke više isplativije, ali sa puno više posla i odricanja. tx75 pogledaj na i vidjeti ćeš tu plantažu u Belišću što dokazuje da se može i tu uzgajati, a i u Gradišci sam bio uživo i vidjeo da to prolazi, sve je tu dosta blizu, a u Đakovštini budemo oćito mi prvi.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-07, 21:59   #24
TX75
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2007
TX75 će uskoro postati poznat

ma samo dajte..ako vama uspije i drugi će krenut vašim stopama. nego de mi reci odakle si možda samo si blizu, se možda i znamo? :D
i možda nekom dušu dirnuo.....
TX75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-07, 08:50   #25
tnt-max
Gost

Ćuj, ne bih se ljutio da nam krene i da drugi krenu našim stopama, pa budemo mogli djelit dojmove i iskustva. Sada smišljamo kako najbolje napravit humke na koje bi sadili sadnice, prvo smo mislili da kada usitnimo zemlju idemo sa malim plugom sa obje strane i napravimo humke na taj naćin, ali bojimo se da sa plugom ne bi uspijeli ravnomjerno nabacit zemlju sa obje strane, pa pokušavamo naći naćin ili improvizirati neki "sakupljač" zemlje na humke, ima li tko bilo kakvu ideju neka se javi, razmatrit ćemo sve opcije :D! Ja sam iz Piškorevaca, a frend mi je iz Mrzovića. Odaklem si ti?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-07, 09:46   #26
TX75
Super Uvaženi Član

pa tu smo si :D ... ja sam iz satnice đakovačke ... komšije malte ne :mrgreen:
Nepročitano 30-10-07, 10:10   #27
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Citiraj:
ima li tko bilo kakvu ideju neka se javi, razmatrit ćemo sve opcije
Vidi kod uzgajivaca krumpira. Nekad se to radilo plugom, a navodno imaju danas strojevi koji rade humke.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-07, 10:22   #28
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Najjednostavnije je iza traktorske freze postaviti dva pluga osipača. Ak najdem sliku bum ju priložil.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-07, 11:57   #29
tnt-max
Gost

Pozdrav komšiji tx75 iz Satnice Đakovačke, pa kada krenem u sadnju zovnem te na pivo :D ! U našim krajevima nema baš mnogo ljudi koji se bave uzgojem krumpira, ali pokušamo se još raspitati na koji naćin oni rade, jer mi za ugrtanje krompira u bašti koristimo one stare konjske razorivače i s njima razoravamo zemlju između redova ali to je jako malo, pa bi pokušali na taj princip radili nešto slično, a ideja nam je napravit neki kao trokut koji bi traktor vukao između po sredini gdje bi bio prostor između redova, pa bi on razgrtao zemlju na obje strane, pa onda s druge strane bi nagurivao zemlju između sljedeća dva reda, ali to nismo sigurni kako bi išlo. ZJ kada nađeš sliku baci ju da vidimo.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-07, 12:07   #30
TX75
Super Uvaženi Član

hehe...ma komšo nema problema ;) ,,samo javi :D ...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Prodajem eterično ulje i hidrolat lavande boki78 Ponuda 14 20-10-13 14:56
Prodajem ulje lavande i sušeni cvijet Marijana Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 24-07-12 11:02
Izvoz lavande ss32 Ostale grane poljoprivrede 2 26-04-12 21:03
Prodajem presadnice lavande boki78 Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 16-12-10 14:38
Kako napraviti priključak za branje lavande Patrik Ostali priklju?ci 21 09-04-08 22:28

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:24.