Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ostale grane poljoprivrede Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje
Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 18-07-18, 17:04   #11
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok će uskoro postati poznatMajok će uskoro postati poznat
Početno Re: Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje

E vidiš,odlično
Majok je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 19-09-18, 11:48   #12
foler
Regularni Član

Član foruma od: 17.10.2014
foler je na dobrom putu
Početno Re: Analiza zemlje i preporuka gnojidbe prema kulturi - trebam misljenje

stigla i druga analiza iste te zemlje s napomenom da je zemlja stajala barem mjesec dana u najlonu prije nego sto su je uzeli na analizu. ne znam jel to moglo utjecati na analizu.
uglavnom , potpuno razliciti rezultat od prijasnje analize. e sad, ima li tu necijih interesa ne znam. za ovu drugu sumnjam.
i sto sad?
slika prilozena
spominju kalcizaciju no sjetva cesnjaka mi je za deset dana pa to otpada.
Attached Images
Vrsta datoteke: jpg Preporuke AL cesnjak.jpg (83.8 kB, 30 views)
foler je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-09-18, 07:39   #13
sanjin
Aktivni Član

sanjin avatar

Član foruma od: 22.11.2013
sanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu aurusanjin ima spektakularnu auru

Sad gledajući obe analize,najviše mi je palo u oči Ph,na jednoj kiselo a na drugoj normalna,može bit da je stajanje u vrečici (ne zna se ni gdje je stajala,sigurno da nije bila propisno zbrinuta kad je tako dugo stajala) utjecalo na to.Stavite obe analize zajedno i uzmite sredinu.Koliko je bila cijena analize?Lp
Nepročitano 20-09-18, 08:16   #14
foler
Regularni Član

Član foruma od: 17.10.2014
foler je na dobrom putu

Zeleni hit 520kn, ona prva, ova druga od poljoprivrednog fakulteta 350kn.
Skloniji sam ovoj od fakulteta jer sigurno nemaju interesa oko gnojiva. A napisali su i detaljnije sto i kako. Problem je sto sam dugo cekao na analizu jer je gospoda na kolektivnom godisnjem vise od mjesec dana pa sam vec narucio gnojivo.
Sad cu ovako a bazirat cu gnojenje folijarno da ga biljka bolje primi ako je ph ipak nizak.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
foler je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano Jučer, 10:59   #15
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

... možeš ti dodat nekog vapnenastog materijala, al ne puno (1/4 preporučene doze), i moraš malko pojačat gnojidbu dušikom...da ti ga mikraći ne pojedu kad napadnu humus, pa prifali biljkama...češnjak dugo raste, a nešto ćeš popravit do trenutka kad počne glavičat...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:03.