Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-03-18, 17:46   #1981
puknuti
Gost

Početno Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Citiraj:
Prvotno napisano od Ekonomist Vidi poruku
Lemio sam svašta od kabela do sudopera. Ali sam dogovorio s električarom i stegnuti s pravim kliještima. Mogu ih onda zalemiti da popuni u spojnici zrak pa tek onda staviti bužir.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
ako je imal pravu spojnicu i klješta .... sad tak ostavi .

ako ti to ne treba stalno ja bi to riješio kao produžni kanel , naročito ako na strani aparata imaš" brzu spojku"..nabaviš još jedan par i viola
  Odgovori s citatom

Nepročitano 13-03-18, 18:14   #1982
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Slažem se, ovo sa spojnicom je elegantno rješenje. Kad netreba, kabel mase je kraći.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-03-18, 19:24   #1983
Ekonomist
Aktivni Član

Član foruma od: 24.07.2012
Ekonomist će uskoro postati poznat

Zahvaljujem obojici. Predao kabel meštru i on će spojnicu pričvrstiti pravim kliještima, čitavi dio staviti u bužir koji se na toplinu pripije uz kabel i zalijepi.
Vario s malim Mose inverterom za gen. Kablovi tanki ali on piči i piči s elektrodama 2,5 i to na lovačkom domu koji ima loš napon radi udaljenosti od sela/trafostanice više od 3 km.
Kada vare ovi tanki kablovi vatri će i moji iako je štiklan.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
Nepročitano 17-05-18, 23:43   #1984
Toni_montana
Polako se zagrijava

Član foruma od: 11.02.2009
Toni_montana je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od zeko Vidi poruku
Da.. Tako sam i mislio warior košta oko tisuću kuna nije baš nešto po meni je kao kinezi od 25 eura.
Sentinel je nešto drugo..
Ja je imam i to je vrha ima i Grid funkciju te vidiš prave boje a sa TIG ne propušta. r

H. mate9
Bil si u pravu, uzeo sam tu masku i iskreno zao mi je kaj ju nisam uzeo ranije!

Dali tko prodaje kakav mig mag aparat, vodeno hlađenje, trafo,400+ ampera za neke razumne novce!
Toni_montana je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-18, 22:32   #1985
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Ja sam kupio prošle godine boxer inverterski aparat za varenje,250 ampera ima anti stick funkciju i ventilatorsko hlađenje.Topi elektrode 4 mm ko od šale,a cijena za novi je bila 700 kuna sa dostavom.Doslovce ga objesim oko vrata i nosim okolo,ima 3.5 kile.A imam od prije traf koji sam uzeo isto novi i ima brat bratu bar 40 kila i jedva 180 ampera,sever.A invertera sam uzeo na nagovor prijatelja,i nisam vjerovao da valja dok ga nisam sam probao.Užitak je raditi sa njim,koje to varove radi to je čudo jedno
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-18, 23:40   #1986
hodor
Super Uvaženi Član

hodor avatar

Član foruma od: 22.01.2013
hodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mraku

Jednofazni priključak?.....250A možeš misliti.
Ja sa Lorchom topim 4mm sa 145-150A bez beda, a tu je negdje i to kinesko čudo.
Nepročitano 18-06-18, 23:57   #1987
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Dečki, jel netko od vas probal postaviti strujna kliješta da se vidi kolika struja zbilja teče?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-06-18, 00:55   #1988
hodor
Super Uvaženi Član

hodor avatar

Član foruma od: 22.01.2013
hodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mraku

Ja na svoj nisam. Ali kod atestacije postupka, izrade WPSa i Welding Booka, a u zadnje vrijeme i vanjski preuzimači koriste kliješta i to je tu negdje.
Nepročitano 19-06-18, 09:07   #1989
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Kinesko ili njemačko ja ga koristim profesionalno i mali čuda radi.Topim i ja 4 mm sa 150 ampera ali nakon što pola elektrode popikam na masi da se uopće malo zagrije.Sa ovim samo udarim i odmah varim
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-06-18, 12:32   #1990
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

Bit ce, da sam ja budala onda. Kupio Elektro Maschinen za 3800, sa samo 180A. A mogao sam s ovim kineskim cudom variti Boeing nakon nesreca i tako zaradjivati za zivot... Bem se blesava.

Oznake
aparat, co2, varenje

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IMT 540, zamjena ili varenje ili "tekući metal" profnekbiol1 Mehani?ka radionica 36 08-06-17 12:21
Motokultivator - ne gori mi lampica "potrebna pomoc" jer sam pocetnik Waha__ Labin Progres i Goldoni motokultivatori 12 22-05-13 10:53
Početnica: Samooštreća i "obična" raona tijela Smiljan Ostali priklju?ci 10 19-09-08 21:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:07.