Sijačice Sijačice za žito, kukuruz i dr.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-01-17, 21:03   #171
matijavz
Regularni Član

Član foruma od: 13.12.2015
matijavz je na dobrom putu
Početno Re: OLT PSK sijačice

Super izgleda na slici neka bude takva i u radu...

I mene bas zanima kako bude 539 sa njom jer gledam i sebi uzeti PSK4 ali se bojim da ce za 542 biti preteska.
matijavz je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-01-17, 21:15   #172
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

radio sam do sada sa psk 4, samo nije imala kutije za gnojivo, nosio 533 bez ikakvih problema.....e sada, nitko nije imao sa kutijama, da probam zakačiti i da vidim kako će raditi s njom, pa sam odlučio kupiti, pa što bude.....stara bez kutija je još uvijek kod kuće, pa ako neide, nastavljam po starom, bez kutija.....

da vući će ju bez brige, mislio sam na nošenje, zbog same hidraulike i dizanja prednjeg kraja.....ako nebude problem za hidrauliku, onda mogu naprijed staviti 2 utega od mtz82 što imam, oba imaju 40kg.....na 533 bez kabine kada sam nosio špricu 440l, onda sam stavljao jedan uteg, puno je bolje bilo nego bez utega.....a na 533 sa kabinom, nisam ni morao stavljati uteg za istu špricu....al nemoram ni puniti kutije, u svaku po 50kg i dosta.....mislim da u jednu stane oko 100-110kg 15ice....

542/549 mislim da imaju hidrauliku kao i 560, tako da bi trebali nositi bez problema, i još je teži traktor....

sa 560 nebi htio sijati, jer je veći i neokretniji traktor u odnosu na 539.....

još bi volio ugraditi hidraulično prebacivanje markira, onda bi bila kompletna......
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 21:31   #173
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Ako neide ulagace u zrak i gas. S fergusonom smo samo prve godine sijali s kutijama, poslje ih komplet skinuli do dolaska nh. I onda dvije godine sijali s ulagacima, proljetos odustali. Sporo za pop...
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 21:31   #174
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku

Kako to funkcionira hidrl prebacivanje markira na IMT, moraš li ugraditi dodatni razvodnik?
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 21:37   #175
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od NEWHOLLAND Vidi poruku
Ako neide ulagace u zrak i gas. S fergusonom smo samo prve godine sijali s kutijama, poslje ih komplet skinuli do dolaska nh. I onda dvije godine sijali s ulagacima, proljetos odustali. Sporo za pop...

i meni to izgleda sporo, pogotovo što nesmijem napuniti kutiju do vrha, pa onda bi možda i bilo OK.....al opet samo treba odraditi pripremu sjetvospremačem i nema bacanja gnovija rasipačem, pa dođe vremenski na isto, dok biljka dobije bliže potrebnu količinu gnojiva koja nije bačena širom i manje raste trava

prebacivač markira se sam ušteka u standardni priključak za kipanje prikolice i pri dizanju sijačice kod imt-a, okrene i markir.....
Nepročitano 05-01-17, 21:39   #176
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku

U kojem položaju mora biti ručica za kipanje?
Nepročitano 05-01-17, 21:43   #177
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

to nisam 100% siguran, al mislim da mora kockica biti u gornjem položaju.....to treba isprobati, al vjerujem da ide puno lakše, još na 539 nije problem prebacivati, al kod 542 na dalje je ručica daleko, i treba cijeli dan mrdati oko toga.....pogotovo ako traktor ima kabinu
Nepročitano 05-01-17, 22:47   #178
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Markiri najmanji problem,ako se sije u jednu stranu spuste se oba dva dolje i ne okreči se..
Ako se sije u krug uvijek je jedan dolje..
Nepročitano 06-01-17, 12:49   #179
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Marko.. iako smo blizu, nerazmem te. ak se sije u krug, valjda je uvijek isti dolje, a u jednu stranu??? valjda od jedne strane, tj od jedne međe.
Nepročitano 06-01-17, 13:13   #180
markach
Uvaženi Član

markach avatar

Član foruma od: 31.01.2008
markach će uskoro postati poznat

Markir uvijek ide po tragu kotaca i nema problema, ali i ja sam radje za prebacivanje mozda iz navike samo.

Makar je olaksano bilo sijanje jednom prilikom kad se polomila rucka za prebacivanje.
markach je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Sijačice za žito robi Sijačice 769 21-11-17 21:47
ISARIA sijačice baltazar 3 Sijačice 48 30-03-17 12:03
Ručna sijačica maiky Sijačice 12 29-02-16 20:31
Sijaćica olt-18 ajkula Ponuda 3 19-10-13 20:53
Sijaćica olt-18 ajkula Ponuda 5 28-08-13 23:40

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:00.