Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-07-11, 12:05   #21
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Član foruma od: 01.11.2010
drazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni dragulj
Početno

u motor i mjenjač ide motorno ulje, pitao u trgovini rez djelova u tvornici.
drazenhonda je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-07-11, 18:48   #22
reCenter
Polako se zagrijava

Član foruma od: 02.07.2011
reCenter je na dobrom putu
Početno

Da nasao sam da ide motorno i u mjenjac, no obzirom da ga treba preko 3 litre, to budem odradio s nedjelje kad kupim.

Promjenio sam sad ulje u motoru, ovo sto sam ispustio staro je bilo sive boje, i rijetko jako, doduse ispustao sam ga toplog. Takva siva boja starog ulja bi bila znak cega, loseg motora?
Uglavnom nasuo novo i cini mi se da motor radi puno bolje, tise, iako jos poprilicno zvecka i lupa, a kod naglijeg oduzimanja gasa cuje se kao kad bacis petardu :|, pretpostavljam paljenje?

I da, rijesio problem pogona na lijevom kotacu, podesio zategnutost sajle, hvala dlesa18.

Spaga pokretaca bolje vraca nakon sto sam to malo rastavio ocistio od smeca, trave i komada prasine i masnoce, i sve presprico wd-om.
reCenter je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-07-11, 06:17   #23
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

drazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od reCenter Vidi poruku
Da nasao sam da ide motorno i u mjenjac, no obzirom da ga treba preko 3 litre, to budem odradio s nedjelje kad kupim.

Promjenio sam sad ulje u motoru, ovo sto sam ispustio staro je bilo sive boje, i rijetko jako, doduse ispustao sam ga toplog. Takva siva boja starog ulja bi bila znak cega, loseg motora?
Uglavnom nasuo novo i cini mi se da motor radi puno bolje, tise, iako jos poprilicno zvecka i lupa, a kod naglijeg oduzimanja gasa cuje se kao kad bacis petardu :|, pretpostavljam paljenje?

I da, rijesio problem pogona na lijevom kotacu, podesio zategnutost sajle, hvala dlesa18.

Spaga pokretaca bolje vraca nakon sto sam to malo rastavio ocistio od smeca, trave i komada prasine i masnoce, i sve presprico wd-om.
nemora biti da je loš motor ako je ulje sivo i rijetko, prije bi reko da to ulje nije dugo mjenjano.možda bi se trebo raspitat kod mehaničara u vezi lupkanja jer možda se nešta popustilo u motoru ili samo treba preštelat ventile i podesit paljenje. a možda se i razvodni lanac istego i lupka i remeti paljenje, neznam točno koji je tvoj tip motora moj je mtk mio f620 i ima razvod preko lanca, dok stariji modeli koliko sam upoznat imaju razvod preko zubačnika.
Nepročitano 03-07-11, 10:31   #24
reCenter
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dlesa18 Vidi poruku
nemora biti da je loš motor ako je ulje sivo i rijetko, prije bi reko da to ulje nije dugo mjenjano.možda bi se trebo raspitat kod mehaničara u vezi lupkanja jer možda se nešta popustilo u motoru ili samo treba preštelat ventile i podesit paljenje. a možda se i razvodni lanac istego i lupka i remeti paljenje, neznam točno koji je tvoj tip motora moj je mtk mio f620 i ima razvod preko lanca, dok stariji modeli koliko sam upoznat imaju razvod preko zubačnika.
Kako saznati koji tip motora je. Znas za nekog pouzadnog majstora?
Nepročitano 03-07-11, 11:29   #25
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Početno

Citiraj:
Kako saznati koji tip motora je. Znas za nekog pouzadnog majstora?
ja sam svoj motor nosio u osijek u tvornički servis i zamjenili su mi lanac i lančanike i brtve i podesili paljenje. moj je 1999 godište.koštalo je 500 kuna.
Nepročitano 03-07-11, 17:56   #26
reCenter
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dlesa18 Vidi poruku
ja sam svoj motor nosio u osijek u tvornički servis i zamjenili su mi lanac i lančanike i brtve i podesili paljenje. moj je 1999 godište.koštalo je 500 kuna.
E da moj je iz 1988. Nazvat cu i ove iz tvornickog servisa da cujem sta misle o svemu.
Nepročitano 09-07-11, 15:32   #27
reCenter
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
E da moj je iz 1988. Nazvat cu i ove iz tvornickog servisa da cujem sta misle o svemu.
Nazvao servis, kazu dovezite stroj mi ga pregledamo i kazemo vam sta treba raditi i koliko novaca, posteno.
Trgovina rezervnih djelova, skupo brate, npr. orig. remen u tvornici borovo, koja radi remenje za hondu, 30 i nest kuna, kod njih u mio-u duplo skuplji, ona mala spuzvica za zracni filter 40 kn. I inace strojevi i prikljuci u njihovoj tvor. trgovini za nijansu skuplji nego inace po trgovinama, bas i nema neke logike :|.

I jedno podpitanje, jesu li motori na f620 i na f450 isti? Tj. moze li se motor sa f450 bez problema pripasati na f620?
Nepročitano 09-07-11, 19:12   #28
Žuti
Uvaženi Član

Žuti avatar

Član foruma od: 29.10.2008
Žuti je onemogućio/la reputaciju
Početno

Ja mislim da nisu isti , f620 je 6 ks , a mislim da je f450 4,5 ks :scratch
Žuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-07-11, 20:19   #29
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Početno

Citiraj:
Nazvao servis, kazu dovezite stroj mi ga pregledamo i kazemo vam sta treba raditi i koliko novaca, posteno.
Trgovina rezervnih djelova, skupo brate, npr. orig. remen u tvornici borovo, koja radi remenje za hondu, 30 i nest kuna, kod njih u mio-u duplo skuplji, ona mala spuzvica za zracni filter 40 kn. I inace strojevi i prikljuci u njihovoj tvor. trgovini za nijansu skuplji nego inace po trgovinama, bas i nema neke logike :|.

I jedno podpitanje, jesu li motori na f620 i na f450 isti? Tj. moze li se motor sa f450 bez problema pripasati na f620?
po katalogu su motori isti g-200 3.7 kw ili 5 ks, ali mjenjači nisu isti pa mi se čini da pogonska remenica je drugačija ali i to se da riješit ako možeš povoljno kupit motor. to je moje mišljenje.
Nepročitano 13-07-11, 10:34   #30
staffmen
Uvaženi Član

staffmen avatar

Član foruma od: 23.06.2009
staffmen je na dobrom putu
Početno

bio sam danas u bauhausu tu u na jankomiru u Zagrebu.
imaju rasprodaju prikljuckaka za honde.

Roto kosa je sa 3200kn spustena na 1600.
utezi isto u pola cijene, zeljezni kotaci takoder, freza isto.

Na sve prikljucke je popust 50%.

ko ima hondu mislim da je ovo i vise nego dobra prilika.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
motokultivator honda geoured1 Mio Standard i Honda motokultivatori 537 01-10-17 20:12
honda f 800 brum Mio Standard i Honda motokultivatori 17 15-04-16 09:15
honda f630 lovacraš Mio Standard i Honda motokultivatori 41 13-09-13 16:57
MIO Honda kopačica BAGERISTA Potranja 16 24-04-13 15:48
Honda 560F StricVujc Mio Standard i Honda motokultivatori 0 13-06-11 22:44

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:03.