Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Sto kupiti
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-09-18, 22:45   #1
ivica 4
Polako se zagrijava

ivica 4 avatar

Član foruma od: 16.04.2011
ivica 4 je na dobrom putu
Početno Sto kupiti

Pozz ovako kupujem traktor u rasponu 180 do 200 ks al 99% da ce biti od 180 ks ,i ovako odluka je pala na dva i naravno dvoumimo se pa me zanimaju neka iskustva itd ,znaci ovako il steyer 6185cvt ili deutz fahr 6185 TTv ili rc shifit i eventualno Case , al ova prva dva su najuži izbor ,ovak zanima me zna li ko što o tim modelima ,koje su mane prednosti i na kraju krajeva u sveukupnom pogledu koji je bolji ,hvala.
ivica 4 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-09-18, 10:56   #2
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj
Početno Re: Sto kupiti

Vjerujem da si svjestan u kojem će smjeru rasprava otići..preporučam onoga za kojeg imaš osiguran servis i servisere koji te nebudu muljali i hebali da ti ne dođu 3 tjedna ako ti traktor stane u sred sezone..osobno bih išao na masseya;) a od navedenih case;)
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-09-18, 14:56   #3
ivica 4
Polako se zagrijava

ivica 4 avatar

Zasto case ? ,massey kod mene ne prolazi imam negativnih iskustava s njim tako da nije opcija.
Nepročitano 09-09-18, 18:28   #4
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Case i Steyr bi trebali biti blizanci. Ili nisu?
Ne poznam te velike modele jer ih pri nama i nema. Većina traktora velike snage u našem kraju su ili Fendt ili Renault/Claas.
Glede Masseya: ne znam koji bi to bil model. Neki modeli su po getribi Fendt i kao takavi su vjerojatno dobar izbor.

Kod takvih kompliciranih i skupih strojeva najvažnija je brza i pouzdana tehnička služba (serviseri) ... i imati kakvog Zetora 160-45 ili Ursusa 1604 za rezervu.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-09-18, 20:28   #5
ivica 4
Polako se zagrijava

ivica 4 avatar

Jesu ,case i steyer braca al opet isto ko u vw grupaciji zna se ko je na celu grupacije a pri tom i tko je najkvalitetniji iako se ugrađuju isti djelovi itd ,ma sto se tice masseya ne dolazi u nikakav obzir , a fendt je tiha patnja al to neki drugi put ,a sve se uzima u obzir i razmatra servis itd ,a dobar stari sestak je uvijek je tu kad zakazu dugmici
Nepročitano 09-09-18, 22:26   #6
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Imaš johna ako se ne varam,što i dalje nije ista boja u igri?
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-18, 01:17   #7
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

JD IVT i nije baš nekaj (barem koliko sam nalazil po forumima).
Ili je nekaj drugo u pitanju?
Nepročitano 10-09-18, 08:13   #8
ivica 4
Polako se zagrijava

ivica 4 avatar

Imam jd ,ima svega po malo zasto ne JD od servisa ,pa nadalje i glavni razlog previše novaca a malo toga nude ,tehnološki nisu baš puno promijenili kod ovih novih serija uspoređujuci s mojom starijom serijom ,ako hoces full opremu JD onda se to priblizava cijeni fendta ,tak da samo odustao od jd i došao do tog ok ceg se dvoumim ,vidit cemo danas il sutra kad mi pošalju ponude pa cemo onda odlucit i otic možda pogledat kojeg u radu tako sam bio nešto dog s trgovcima.
Nepročitano 10-09-18, 08:37   #9
ZJ
Super Moderator

Jesi li razmišljal i o Claasu?
Ako nikaj drugo, skupi barem ponudu od njih (naravno ak imaju model kakav želiš).
Nepročitano 10-09-18, 08:39   #10
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

Neznam koliko su te razlike u cijeni, al imaš ikakve mogućnosti strpit se i skupit za Fendta to bi ti bila moja amaterska preporuka.

Ako to nije opcija, išao bi na SDF ili NH...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:09.