Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-03-11, 14:19   #1
Marka31
Polako se zagrijava

Marka31 avatar

Član foruma od: 01.03.2011
Marka31 je na dobrom putu
Početno Ltz 55 ltz 60

za ove traktore nisam uspio naći temu osim tu i tamo neki post a planiram jedan kupiti jer mi izgledaju kao jeftinija varijanta MTZ-a. imaju prednju vuču iako sam saznao da nefunkcionira nizbrdo, nizbrdo ni netreba vuca nikakva dolje ide sam, visoki su što u šumi je plus a isto tako težinska točka mu je nisko pa i na brdskom terenu nemi trebalo problema.
zanimaju me iskustva, mišljenja, preporuke.
Marka31 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-03-11, 20:09   #2
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

sve ti je isto kao i na T40 , samo drugačija estetika i jači motor koji će da ti brzo satre mjenjač
i T40 brzo lomi mjenjač pa ti sad misli šta će da bude sa ovim

nemoj se zavaravati mišlju da ti prednja vuča ne treba nizbrdo

pročitaj temu LTZ T40 i dobit ćeš odgovore na svoja pitanja
Nepročitano 05-03-11, 20:51   #3
Marka31
Polako se zagrijava

Marka31 avatar

Član foruma od: 01.03.2011
Marka31 je na dobrom putu
Početno

nadao sam se da je bolji i kvalitetniji od T40 jer dosta je mladji. inžinjeri su valjda nešto naučili na greškama što izgleda nije točno.
što se tiče prednje vuče dosada je nisam imao na traktoru pa mi je problem bio skrenuti naručito po slinavom vremenu ili izaći iz kolotraga, isto tako trebala mi je često kad vučem teret uzbrdo ipak je to onda dupla konjaža ako se nevaram a nizbrdo s 542 u 3 sporoj se spustim od svuda samo pazim da neiskoči iz brzine i to je to.
ali ako je tako da sve odgovore dobijem u susjednoj temi onda se ova može zatvoriti.
nadam se da te nisam izgnjavio jer sam mu se radovo ko djete na tuti a sada polako više nisam siguran u odabir. možda se na kraju ipak odlučim za neku drugu marku.
Marka31 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-11, 00:51   #4
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

manje potrebe taj traktor može da zadovolji , sa njim se mora malo nježnije rukovati
recimo ne smiješ koristiti sporohodnu 5 i 6 u teškim potezanjima , možeš ih koristiti samo gdje ti treba odredjena brzina kretanja (balirka,berač,sakupljači itd)

čak naprotiv , materijal kod novijih je lošiji nego kod starijih

nemoj porediti spuštanje IMTa 542 i ovoga traktora jer je znatna razlika u opterećenju prednje osovine , LTZ je ''glavatiji'' od imtejca i prije će da ''poleti'' niz brdo
ja pretežno za svaku mašinu iznosim mane , nemoj da te to buni , jednostavno sve što ne spomenem da je loše kod mene ima prolaznu ocjenu :roll:

recimo jedan ogromna prednost LTZejaca je da imaju ''mrtvu'' blokadu prednjeg diferencijala što rijetko koji traktor u toj kategoriji ima :prayer:
Nepročitano 20-04-11, 12:44   #5
Sasha63
Regularni Član

Član foruma od: 23.08.2009
Sasha63 je na dobrom putu
Početno

Savo,kad si je vec spomenuo,ajd nam bar i objasni sta je to "mrtva blokada", i cemu bi prakticno sluzila ?Nalazim na oglasima po Banatu neke jako povoljne LTZ sa D-144 pa me zanima tvoje misljenje....Moze li se on spustiti i montirati felne od Vladimirca 28" a napred neke manje pa da bude vocarsko-vinogradarska varijanta u stilu IMT 536-546 kao ovaj Belarus 8011L:

Mislio sam da samo nabavim manje felne i stare zavarim a izbusim rupe u novom rasporedu!?Znam da vise ne bi imao istu brzinu ali bi zato snage na kardanu imao na pretek.....
Uploaded with ImageShack.us

Posljednje uređivanje od Sasha63 : 20-04-11 at 13:02
Sasha63 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-04-11, 21:51   #6
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Početno

pojam mrtva blokada sam već opisao nekoliko puta po raznim temama ali eto ponovit ću
LTZovi u prednjem diferencijalu nemaju klasično srce sa trkačima kao svi ''normalni'' traktori
ajde da uprostimo malo , zamisli ranjirasti zupčanik na jednoj naricnovanoj osovini , sa vanjske strane te osovine je jedna klackalica koja će pri usporavanju prednjeg točka u odnosu na zadnji jednostavno da zapne za neki od ricnova i potjerati točak da vuče
za svaki točak je poseban sitem klackalice tako da oni rade totalno nezavisno jedan od drugog , znači skineš jednu poluosovinu onaj drugi točak će da vuče jer nema nikakve veze sa ovim skinutim
znači svaki od ova dva mehanizma radi nezavisno ali ipak točkovi nisu blokirani , onaj kojem je lakše će i prestati da vuče a ti to nećeš ni primijetiti

sve je konstruisano tako da nema nikakvog straha od motanja točkovima i razlike u predjenim putevima , znači sve je savršeno osim što nema mogućnost ručnog uključenja prednje vuče nizbrdo
duplak i sistem uključivanja prednje vuče je idealan za ravničarske i blaže terene , kod mene je ipak nešto strmije i prednja vuča na spuštanju je prijeko potrebna

a za spuštanje točkovima da bi dobio nešto voćarsko ne vjerujem da bi se usrećio , on je visok oko 260cm sa kabinom , i da ga spustiš 20cm opet ništa ne dobijaš jer i visina od 240cm je velika za voće
a spuštanje za više od 20cm mislim da nebi imalo smisla zbog klirensa

eto odužih ga i ja :rolfer:
Nepročitano 10-12-11, 15:07   #7
dako
Polako se zagrijava

Član foruma od: 08.12.2011
dako je na dobrom putu
Početno

Evo ove godine sam radio drva u "rupi" gdje je moj zetor 5011 bespomoćan (možda i nije ali osobno imam premalo staža na traktoru da bih se upuštao u egzibicije) pa sam zvao prijatelja sa ltz 55 i vitlom,moram reći da sam se oduševio,izvukli samo za 2 dana 40-tak metara drva u trupcima i kompletnih bukava bez ikakvih problema,jedini problem je što nema utege pa se malo propinjao.Vlasnik traktora kaže da je jedan od boljih koji je imao i da mu je jedina mana kardan koji hoće puknit ako ga grana udari.Njegov brat ima ltz60 i kaže da stalno šarafa po njema,najveći problem je prejak motor za mjenjač tako da svako malo mora na servis.

ltz55 u akciji:

sirovina:

dako je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-12-12, 12:09   #8
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan
Početno

Jel točno da LTZ 60AB ima 70 ks??
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-11-13, 21:32   #9
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru
Početno Re: Ltz 55 ltz 60

Evo jedan LTZ 60 ab naopako danas ga vukli iz kanala..

screenshot on pc

free photo upload

photo sharing sites

screen shot on pc
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-13, 09:54   #10
zuba
Polako se zagrijava

Član foruma od: 31.10.2013
zuba je na dobrom putu
Početno Re: Ltz 55 ltz 60

Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA Vidi poruku
Jel točno da LTZ 60AB ima 70 ks??
ja sam na jednom ruskom sajtu procitao da ima 72ks ,ja imam ltz60av sa motorom d248 vucem drva sa njim mogu da kazem da je bas jak,neki kazu da mu je snaga smanjena na pumpi inace je motor kao kod mtz82,
zuba je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:14.